°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   Nuotolinis darbas: 8 patarimai, kaip būti produktyviu dirbant namuose

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-11-03 11:00:00

   Vis daugiau žmonių renkasi nuotolinį darbą, o esama situacija su COVID-19 dar pavasarį pareikalavo dalį darbų iš biurų perkelti į namus.

   Nuotolinis darbas tinka ne visiems, tačiau remiantis esama realybe, darbas namuose yra daugelio žmonių ateitis. Norint efektyviai dirbti nuotoliniu būdu, reikia būti organizuotam, motyvuotam ir, svarbiausia, versti save dirbti. 

   Nuotolinis darbas gali būti dar efektyvesnis nei darbas biure, jei laikysitės žemiau išvardintų taisyklių.

   1. Pradėkite kiekvieną dieną taip, tarsi eitumėte į darbą

   Nusiprausk po dušu, apsirenk ir papusryčiauk. Profesinių standartų laikymasis leis jums būti produktyviam.

   2. Sutvarkykite darbo vietą

   Būtinai raskite konkrečią darbo vietą, kurioje jums bus patogu ir kurioje niekas jūsų neblaškys. Ši vieta yra jūsų, todėl pasigaminkite ją taip, kaip jums patinka, nes ten praleisite liūto dalį savo laiko.

   Visus būtiniausius dalykus, pvz., Kompiuterį, telefoną ar spausdintuvą, laikykite vienoje vietoje. Jums teks ne tik įsirengti biurą, bet ir nustatyti tam tikras taisykles žmonėms (ir net gyvūnams), su kuriais gyvenate. Aiškiai nurodykite šias taisykles, kad visi suprastų, kada reikia trukdyti, o kada ne.

   3. Pradėkite dieną 30 minučių prieš pradėdami dirbti

   Šis laikas turėtų būti naudojamas dviem tikslais: sukurti dienos planą ir peržiūrėti paštą. Nubraukę elementus iš savo sąrašo jausitės labiau motyvuoti eiti toliau. Galų gale jūs neturite viršininko, kuris visą laiką žiūrėtų per petį - todėl išmokite save kontroliuoti.
   4. Nustatykite, kada dirbate geriausiai, ir sudarykite planus atsižvelgdami į savo pageidavimus

   Kartais tenka susidurti su problemomis, kurių tikrai nenorite išspręsti, nepaisant to, ar dirbate sau, ar kam nors kitam. Pasirinkite efektyviausią laikrodį, kai esate kupinas energijos ir vis dar gerai nusiteikęs.


   5. Sudarykite grafiką ir jo laikykitės

   Jums gali kilti pagunda pagalvoti, kad galite dirbti bet kada, tačiau geriausių rezultatų pasieksite tik laikydamiesi aiškaus grafiko. Darbai turėtų būti atliekami kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, taip pat turėtų sutapti su kitų jūsų srities žmonių darbo valandomis.

   6. Palaikykite ryšį

   Darbas namuose gali būti gana vienišas, tačiau jei norite, galite lengvai rasti sau kompaniją. Įjunkite „Skype“ ir įpraskite ją naudoti.

   Paskambinti žmonėms, su kuriais dirbate, jums nebus sunku, tačiau jūsų santykiai su jais tik pagerės. O kalbėjimas fotoaparatu suteiks dar vieną priežastį atrodyti gerai. Pamačius žmones ekrane susidaro įspūdis, kad jie yra labai arti.


   7. Visą dieną palaikykite ryšį su komanda

   Žinoma, tai nėra apie mikrovaldymą, tačiau versle - ypač jei dirbate namuose - labai svarbu visada būti žinomam. Juk aplink yra daugybė dalykų, kurie gali atitraukti dėmesį. Pateikite save kaip pavyzdį ir stenkitės visą laiką palaikyti ryšį.

   8. Prisiminkite, kada baigsis jūsų diena.

   Tai gali būti labai sunku. Lengva įsigilinti į darbą ir ilgai žiūrėti į projektą po dienos pabaigos, ypač kai jūsų biuras jums prieinamas ir vakarais, ir savaitgaliais. Pagalvokite apie kitus dalykus, kuriuos reikia padaryti.

   Nuotolinis darbas nėra priežastis dirbti septynias dienas per savaitę!

   Jei laisvalaikiu nuolat dirbate ir nuolat galvojate apie verslą, verslas tik nukentės. Suteikite sau teisę pailsėti. Stenkitės kiekvieną savaitgalį išeiti iš namų. Tai vienintelis būdas išlikti sveiku protu. Nepamirškite daryti trumpų pertraukų visą dieną - tai taip pat gali būti labai naudinga.

   Nuotolinis darbas gali būti labai įdomus. Nėra kamščių. Jokių biuro taisyklių. Tačiau tuo pačiu turėsite išmokti nesiblaškyti ir nuolat save kontroliuoti. Be to, kartais darbas namuose gali būti gana vienišas, tačiau jei sugebėsite susikurti sau tam tikrą pagrindą, patys netikėsite, kiek daug galite pasiekti per labai trumpą laiką.

   Skaityti komentarus