°C
   2020 05 31 Sekmadienis

   Pasirašytas memorandumas dėl spartesnio specialistų įdarbinimo vieno langelio principu

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2019-04-29 14:00:00

   Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje pasirašytas tarpinstitucinis memorandumas dėl „Startup Employee Visa“ procedūros, suteiksiančios galimybę Lietuvoje veikiantiems startuoliams greičiau atsivežti iš užsienio ir įdarbinti trūkstamus aukštos kvalifikacijos specialistus. 

   Memorandumą pasirašė ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas bei Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. 

   Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su „Versli Lietuva“ sukurs procedūrai „Startup Employee Visa“ skirtą informacinę infrastruktūrą, kad ji galėtų būti įgyvendinama vieno langelio principu. Šios institucijos taip pat nustatys įmonės atitiktį startuolio kriterijams ir įmonės poreikį darbuotojams, dėl kurių bus vykdoma „Startup Employee Visa“ procedūra, teiks būtinas konsultacijas ir ekspertų paslaugas. 

   Vidaus reikalų ministerija kartu su Migracijos departamentu įsipareigojo įgyvendinti vieno langelio principą visoms paslaugoms, susijusioms su leidimu startuolių darbuotojams laikinai gyventi Lietuvoje. Startuoliai Migracijos departamente bus aptarnaujami ne mažiau kaip dviem užsienio kalbomis (anglų ir rusų), o procedūros „Startup Employee Visa“ dalyvio dokumentai bus nagrinėjami prioriteto tvarka, per trumpiausią įmanomą terminą.   „Turime „Startup Visa“ ir pagaliau išsipildo antroji plano dalis - turėti „Startup Employee Visa“. Technologijoms ir pasauliui judant į priekį vienas esminių dalykų tiek verslui, tiek startuoliams - galimybė atsivežti iš užsienio tuos nišinius ekspertus, kurių neaugina mūsų aukštosios mokyklos. (...) Labai džiaugiuosi, kad pasirašome susitarimą, tai atvers galimybes mūsų startuoliams atsivežti reikalingus nišinius specialistus. Toliau būsime valstybė, konkurencinga savo procedūromis“, - teigė V. Sinkevičius.

   Pasak E. Gudzinskaitės, su kiekvienu užsieniečiu nuo pat pirmų žingsnių bus dirbama individualiai vieno langelio principu.   „Didžiausia problema kalbant apie procedūras, kad žmonės nesusigaudo visose schemose. Vienas pagrindinių akcentų - darbas su užsieniečiais dar tame etape, kai jie tik pasirenka atvykti į Lietuvą“, - sakė E. Gudzinskaitė.

   Kaip teigė V. Sinkevičius, startuolis, norėdamas gauti pagreitinto įdarbinimo paslaugas, turės būti registruotas „Startup Lithuania“ sistemoje.

   Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja, kad šiais metais pradės veikti ir paspartinta startuolio vizos suteikimo procedūra į Lietuvos akceleratorius atrinktiems startuoliams.   Šiuo metu „Verslios Lietuvos“ duomenų bazėje yra 570 startuolių. Startuolių skaičiaus augimas pastaraisiais metais siekė 58 proc. Pernai Lietuvos startuolių bendruomenė pasiekė rekordinius rezultatus - pritraukė 183 mln. eurų investicijų iš užsienio ir Lietuvos investicinių fondų. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus