°C
   2024 05 28 Antradienis

   S. Kairys: turime signalų, kad iš užsienio atvykstančių turistų skaičius sumažėjęs beveik 70 proc.

   Nuotrauka: Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

   2022-07-28 10:00:00

   Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad iš užsienio į Lietuvą atvykstančių turistų srautas yra sumažėjęs beveik 70 proc., kad šioms neigiamoms tendencijoms įtakos turėjo tiek COVID-19 pandemija, tiek ir įtempta geopolitinė situacija regione dėl karo Ukrainoje.

   „Taip, mes turime signalų, kad imant turistus iš užsienio šalių, jų srautas yra kritęs bemaž 70 proc. Bet, aišku, vasarą dar sunku visus skaičius vertinti iki galo, tam dar irgi reikia sulaukti rudens ir tada matysis tas tikrasis vaizdas“, – „Žinių radijui“ teigė S. Kairys.

   Todėl ministras atkreipia dėmesį, kad lyginant šių metų turistų iš užsienio srautus su priešpandeminiais 2019 metais, natūralu, kad skirtumas jaučiasi. Pasak jo, turistų srauto sumažėjimui įtaką padarė tiek įtempta geopolitinė situacija regione dėl karo Ukrainoje, tiek ir COVID-19 pandemija.

   „Visgi tiek kovidas, tiek karas duoda savo poveikį. Aišku, mes irgi bandome kalbėti apie kažkokius tarptautinius iššūkius, kad būtume girdimi už Lietuvos ribų. Čia yra neblogas signalas, kad Prancūzija jau patvirtino, kad 2024 metais Prancūzijoje bus Lietuvos kultūros sezonas. Galų gale ne iš Kultūros ministerijos srities klausimas, bet tas pats NATO samitas irgi yra tos temos, kur irgi, manau, skleidžia žinią, kad Lietuvoje yra saugu“, – pažymėjo jis.
   Kultūros ministras pripažįsta, kad jau dabar kultūros įstaigos dėl sudėtingėjančios ekonominės situacijos susiduria su finansiniais iššūkiais.

   „Jau dabar kultūros įstaigos susidūrė ir su padidėjusiais mokesčiais už komunalines paslaugas, už energetinius išteklius. Ir čia irgi reikia žinoti, kad kalbant apie šių metų biudžetą nacionalinėms įstaigoms, kitoms Kultūros ministerijos žinioje esančioms įstaigoms tikrai bazinis finansavimas buvo padidintas gana ženkliai ir visi tai įvertino, pastebėjo. Bet, aišku, visą tą proveržį iš karantino grįžti į normalų gyvenimą, įvertinant, kad ir turistų srautai yra mažesni, deja, suvalgė energetiniai ištekliai“, – akcentavo jis.

   Visgi, pasak S. Kairio, Vyriausybė stebi situaciją ir esant poreikiui rudenį priims reikalingus sprendimus.
   „Akivaizdu, kad mes turime užtikrinti veiklą, kad tiek kultūros srityje dirbantys darbuotojai, kurių pajamos atlyginimų prasme yra mažiausios iš viso viešojo sektoriaus, lyginant su kitomis sritimis. Tai yra labai svarbu ir tas socialinis aspektas, yra svarbu, kad įstaigos būtų atviros, veikla būtų užtikrinta, nepaisant sunkmečio, kad žmonės vis tiek galėtų patirti kultūrą, eiti į mūsų įstaigas, teatrus“, – sakė ministras.

   Skaityti komentarus