°C
   2020 07 14 Antradienis

   Seimas leido gyventojams skirti 0,6 proc. GPM paramą profsąjungoms

   Nuotrauka: V. Ąžuolas | BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2018-12-11 13:00:00

   Gyventojai nuo 2019 metų galės atskirai skirti 0,6 proc. jų sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paramą profesinėms sąjungoms. 

   Seimas antradienį priėmė tai numatančią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą: už balsavo 91 Seimo narys, prieš – vienas, o 33 susilaikė.  

   Taip pat papildomai 0,6 proc. GPM bus galima skirti politinėms partijoms. Dar 1,2 proc. GPM bus galima padalinti kitoms paramą galinčioms gauti nevyriausybinėms organizacijoms, pavyzdžiui, bibliotekoms, švietimo ir ugdymo, sporto įstaigoms.  

   Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys „valstietis" Valius Ąžuolas teigė, kad nevyriausybinėms organizacijoms ir profesinėms sąjungoms gyventojai iš savo GPM papildomai skirs apie 3 mln. eurų lėšų. 


   Iš viso nuo kitų metų bus galima paramai skirti 2,4 proc. valstybei sumokėto GPM.    

   Dabar gyventojai 2 proc. sumokėto GPM gali skirti paramos gavėjams, įskaitant ir profesines sąjungas, o dar 1 proc. – politinėms partijoms. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus