°C
   2021 08 03 Antradienis

   „Tele2“ gali už neigiamą kainą teikti paslaugas Lietuvos paštui – teismas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-10-04 13:00:00

   Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ teisėtai laimėjo Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) rengtą konkursą dėl ryšio paslaugų Lietuvos paštui, nutarė teismas. Šį konkursą „Tele2“ laimėjo pasiūliusi neigiamą kainą.

   Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 30 dieną atmetė kitos konkurso dalyvės „Bitė Lietuva“ skundą – ji prašė panaikinti CPO LT sprendimą konkurso laimėtoja paskelbti „Tele2“.

   „Teismo sprendimą, be jokios abejonės, skųsime, principų prasme tai svarbus ginčas“, – BNS sakė „Bitės“ atstovas Jaunius Špakauskas.

   Anot jo, pirkimų per CPO procedūros turi būti aiškinamos sistemiškai, o šis atvejis parodo, kad vienuose pirkimuose preliminarios sutarties sąlygos naudojamos, o kituose – ignoruojamos.

   „Bitė“ teismui teigė pasiūliusi ryšio paslaugas Lietuvos paštui teikti už nulinę kainą, tačiau vėliau sužinojo, kad konkursą laimėjusi „Tele2“ pateikė neigiamą kainą – minus 0,024 euro, ir taip buvo pripažinta laimėtoja.

   Pasak „Bitės“, per CPO LT sistemą galima pateikti tik pasiūlymus, kurie yra nuliniai arba didesni ir įmonė esą galėjo pateikti mažiausią nulinę kainą.

   „Bitė“ tvirtina, kad „Tele2“ neigiamą pasiūlymą pateikė ne CPO katalogo priemonėmis, ir CPO LT jį priėmė, arba įsilaužė į CPO katalogo informacinę sistemą ir neteisėtai ją pakeitė, tačiau CPO LT teismui šį teiginį neigė ir tvirtino neužfiksavusi bandymų įsilaužti į sistemą.

   Pasak CPO LT, faktiniai bylos duomenys patvirtina, kad tiekėjai kataloge įvesti minusinę kainą gali, tą patį teigė ir Lietuvos paštas.

   Teismas tvirtino, kad tiek „Bitė“, tiek „Tele2“ naudojosi tuo pačiu katalogu, o tai įrodo, kad neigiamą pasiūlymą pateikti buvo įmanoma. Teismas atmetė „Bitės“ teiginius apie sistemos pakoregavimą specifiniam dalyviui arba net galimą įsilaužimą į CPO LT sistemą, juos traktuodamas kaip „spėjimus“.

   Konkurse taip pat dalyvavo „Telia Lietuva“ ir „Eurocom“.

   „Bitė“ teismui taip pat yra užginčijusi dar du CPO LT pirkimus, kuriuose laimėjo neigiamą kainą pateikusi „Telia Lietuva“ – ji turėtų teikti paslaugas „Sodrai“ ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui. Tačiau sutarčių sudaryti kol kas neleido teismas, „Bitės“ prašymu pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.

   Anot „Bitės“, iki šiol per pastaruosius aštuonerius metus daugiau nei 2,5 tūkst. CPO LT konkursų nelaimėjo nė vienas pasiūlymas su neigiama kaina.

   Savo ruožtu du konkursus su neigiama kaina laimėjusi „Telia Lietuva“ pati kritikavo neigiamų pasiūlymų praktiką.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus