°C
   2020 07 05 Sekmadienis

   V. Sinkevičius: skrydis į Londono Sitį – galimybė Lietuvos ir JK verslui

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-05-01 09:00:00

   Nuo gegužės 1 dienos pradedamas skrydis iš Vilniaus į Londono Sičio (London City) oro uostą bus dar viena galimybė Lietuvai „Brexit'o" kontekste prisikviesti įmones iš Londono, sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

   „Tai yra vienas prioritetinių skrydžių. Atrodo, Vilnius ir Londonas jungiamas devyniais skrydžiais, bet šitas buvo labai reikalingas visų pirma akcentuojant investuotojų poreikius", – antradienį spaudos konferencijoje sakė V. Sinkevičius.

   „Matant „Brexit'o" konteksta, tai yra dar viena galimybė Lietuvai prisikviesti įmones iš Londono kurtis čia, Lietuvoje", – pridūrė ministras. 

   Pasak susisiekimo ministro Roko Masiulio, šio skrydžio seniai prašė Lietuvos verslininkai. 

   „Labai svarbu, kad verslas galės keliauti patogiu laiku pirmyn ir atgal į Londoną. Tikimės, kad jei skrydis bus pakankamai užpildytas, jis valstybei nieko nekainuos. Tikimės, kad finansavimo reikės mažai ir skrydis bus sėkmingas", – teigė jis.

   Skrydis iš Vilniaus į Londono Sitį pirmą pirmą kartą Europoje bus remiamas – dvejus metus truko įtikinti Europos Komisiją leisti taikyti paramos mechanizmą, nes ES į valstybės paramą skrydžiams žiūri skeptiškai. Pasak R. Masiulio, kuo skrydis labiau bus užpildytas, tuo mažiau jis kainuos valstybei.


   Lenkijos oro bendrovė LOT tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Sičio oro uostą pradės nuo gegužės 1 dienos.

   Lietuvos oro uostai ne vienerius metus bandė į Lietuvą pritraukti oro vežėją, kuris skraidintų į vieną pagrindinių Londono oro uostų. Pernai lapkritį paskelbta, kad Lietuvos oro uostų konkursą laimėjo LOT, sutartis su ja pasirašyta penkeriems metams.

   Vasaros sezono metu LOT skraidins kasdien du kartus – ryte ir vakare, o savaitgaliais – vieną kartą.

   Iki šiol į Londoną iš Vilniaus, Kauno ir Palangos skraidino tik pigių skrydžių įmonės – Vengrijos „Wizz Air" ir Airijos „Ryanair".

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus