°C
   2021 01 28 Ketvirtadienis

   „Via Payments“ –120 tūkst. eurų bauda už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus

   Nuotrauka: ViaPayments nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-07-03 19:00:00

   Lietuvos bankas (LB) skyrė 120 tūkst. eurų baudą elektroninių pinigų įstaigai „Via Payments“ už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos pažeidimus.

   „Via Payments“ tvirtina, kad LB nustatytus trūkumus jau pašalino.

   LB teigimu, įstaigoje nebuvo galima užtikrinti tinkamo klientų skirstymo į rizikos grupes, ne visais atvejais buvo tikrinama kliento naudos gavėjo informacija, nustatyta atvejų, kai nebuvo informacijos apie kliento dalykinių santykių tikslą ir pobūdį.

   „Įstaiga nesiėmė tinkamų priemonių aukštos rizikos klientų lėšų kilmės šaltiniui nustatyti. Trūkumų rasta ir atliekant privalomą nuolatinę dalykinių santykių ir operacijų stebėseną“, – teigiama LB pranešime. 

   Be to, rasta procedūrų, kurios padėtų nustatyti, ar klientas yra politiškai paveikiamas asmuo, trūkumų.

   „Via Payments“ informavo LB, kad jau ėmėsi priemonių stiprinti pinigų plovimo prevencijos sritį – padidino su šia sritimi dirbančių specialistų skaičių, tobulina technologinius sprendimus.

   „Bendrovė ketina toliau tęsti bendradarbiavimą su Lietuvos banku, stiprinant tinkamą verslo aplinką bendrovėje pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse“, – teigiama „Via Payments“ pranešime.

   Jame pažymima, kad bendrovės patikrinimas vyko nuo 2018 metų sausio 1-os 2019-ųjų rugsėjo 31 dienos, o nustatyti trūkumai buvo pašalinti iki galutinio LB Priežiūros tarnybos sprendimo, priimto šių metų liepos 2 dieną.

   „Via Payments“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją turi nuo 2017-ųjų spalio.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus