°C
   2022 08 13 Šeštadienis

   Vyriausybės amžino karantino rėžimas toliau žlugdo verslą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: LR Seimo Darbo partijos frakcijos informacija
   2021-05-27 09:00:00

   Vyriausybės sprendimą pratęsti karantino rėžimą iki birželio pabaigos Darbo partijos frakcija vertina kaip negebėjimą įsigilinti į šalį kamuojančias problemas. Tai perteklinė priemonė ribojanti pandemijos išvargintų žmonių galimybes ir stabdanti šalies ekonomikos atsigavimą.

   ,,Matome, kad naujų atvejų skaičius sumažėjo 52-ose iš 60-ies Lietuvos savivaldybių, pandemijos pagreitis dabar siekia 31 procentą. Tai džiugi žinia, nes tai didžiausias kritimas šiais metais. Tačiau mūsų šalies Vyriausybė nagais įsikibusi laikosi karantino rėžimo - nors ir švelnindama sąlygas, pratęsė jį iki birželio pabaigos. Gal tai noras apsidrausti. Bet juk toks karantinas jau nėra efektyvus - žmonės pervargę, blogiausia, kad kenčia psichinė sveikata. Taipogi karantino rėžimas stabdo pandemijos nualinto verslo atsigavimo procesą", - sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.   Darbo partijos frakcija pastebi, kad Vyriausybei šiuo laikotarpiu derėtų jau ne mėgautis kaitaliojant karantino ribojimus, o skiriant visą dėmesį verslo aplinkos gaivinimui.


   Pasak Darbo partijos frakcijos politikų, ilgalaikiai karantinai neveikia – tai įrodo ne viena dešimtis įvairių studijų. Pasak mokslininkų, optimali tokių suvaržymų trukmė yra 6-ios savaitės. Ne veltui žodis "karantinas" kildinamas nuo italų kalbos "quarante", reiškiančio skaičių 40 - tiek dienų kadaise į krantą nebūdavo išleidžiami į Veneciją atplaukusių laivų jūreiviai, apsidraudžiant, kad šie į miestą neatneštų galimo maro, Kuo ilgiau tęsime karantiną - tuo ilgiau jo žalą skaičiuosime. Ekonomika vis dar buksuoja, didėja socialinė atskirtis. Todėl būtina keisti prioritetus.

   Skaityti komentarus