°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   Andrius Mamontovas: „Niekada neisiu į politiką. Norisi laikytis nuo jos kuo toliau. Mano darbas - rašyti dainas“

   Nuotrauka: Andrius Mamontovas | Tautvydo Stuko nuotr.

   2018-10-28 19:00:00

   Andrius Mamontovas, besirengiantis grandioziniam koncertų turui su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru, sutiko pasikalbėti apie muziką, mylimiausius miestus, politiką, religiją ir kitus įdomius dalykus.

   Kas Jums padeda likti gyvu, tikru, jaučiančiu?

   Šis klausimas yra ne man. Aš nesu tikras, ar atitinku šiuos apibūdinimus.

   Artėja vienos svarbiausių švenčių - Kalėdos, Naujieji metai. Ką šios šventės reiškia Jums?

   Man tai naujos laiko atskaitos pradžia. Tai ta akimirka, kai dienos pradeda ilgėti ir atsiranda viltis, kad žiema nebus amžinai.

   Turite puikią šeimą, esate vegetaras, dirbate mylimą darbą (tiksliau, kuriate muziką, kokią norite, vaidinate, kur Jums patinka ir pan.), esate ir aktyvus socialinių iniciatyvų dalyvis bei iniciatorius (ko verta vien kampanija prieš savižudybes), nevartojate svaigalų. Kaip Jums pavyko pasiekti tokios harmonijos? Koks Jūsų "receptas", ką patartumėte tos harmonijos ieškantiesiems?

   Aš pats esu harmonijos ieškantis. Nemanau, kad jau pasiekiau kažkokį galutinį tašką, kaip kad jūs sakote. Esu tik pakeliui ir dar toli nuo tobulybės.

   Naujausi Jūsų albumai maloniai nustebino ir FOJE gerbėjus (perdarytos žinomos dainos į "kibernetines" išties skamba puikiai, gal net geriau nei originalai), ir visai kitokios stilistikos gerbėjus. Kalbu apie "The Hong Kong Tapes", ambient stilistikos albumą, kurio nesigėdytų ir pats Brian Eno. Ar seniai paslapčiukais kūrėte tokią muziką, kuri gerokai skyrėsi nuo FOJE ir įprastesnių Andriaus Mamontovo dainų? Kas įkvėpė pasukti kiek į kitokį stilių?

   Pirmas mano elektroninės muzikos albumas vadinosi “Tranzas”. Jį išleidau dar 1997-ais. Esu ne kartą kūręs muziką kino filmams ir spektakliams. Man įdomu atrasti save kiek kitoje kūryboje. Elektroninę muziką dievinu nuo paauglystės. Todėl, kai dar neturiu naujų dainų, visada programuoju kokius nors ritmus ar ieškau garsų, kurie virsta instrumentinėmis kompozicijomis.

   Ar dar galvojate, gal net jau turite pasiūlymų vaidinti filmuose, spektakliuose?

   Pasiūlymų kartais būna, tačiau aš nesu aktorius, valgantis duoną iš vaidybos. Priimu kvietimą tik ten, kur matau save visu 100%, kaip kad buvo su “Hamletu”.

   Esate rimtas keliautojas - vien ko vertos kelionės į Šiaurės Korėją ir Tibetą. Ar planuojate ką nors maždaug taip pat egzotiško? Gal Antarktidon?

   Antarktida vis dar išlieka mano geidžiamiausių kelionių sąraše. Šių metų galą pasitiksiu Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Seniai laukiau galimybės pakoncertuoti ten gyvenantiems lietuviams. Pagaliau tai išsipildys.

   Kokie miestai, kuriuose teko lankytis, Jums mieliausi širdžiai?

   Berlynas, Honkongas ir Roma.

   Esate, kiek menu, simpatizavęs vaišnavams, baltų tikėjimo išpažinėjams, tačiau savęs prie tikinčiųjų lyg ir nepriskiriate. O gal to ir nereikia? Koks Jūsų tikėjimas? Ar kažkokia (kaip ji besivadintų) aukštesne jėga tikite?

   Esu skeptiškas religijų atžvilgiu. Tikėjimas yra tai, ko negalime įrodyti, tačiau priimame kaip tiesą. Žmonės tiki tuo, ką jaučia. Aš taip pat - tikiu tuo, ką jaučiu. Aukštesnėmis jėgomis, kurioms mes pavaldūs, tikėti nereikia. Jos primena apie save kiekvieną akimirką ir be jokio tikėjimo. Tarkim - gravitacijos jėga.

   Jei būtumėte prezidentas, kokie būtų svarbiausi Jūsų darbai, kuriuos norėtumėte nuveikti? Ar kada galvojote eiti į politiką? Turbūt, būdamas toks populiarus jau daugelį metų, esate sulaukęs ne vieno pasiūlymo stoti į partiją, o gal net eiti į Seimą, balotiruotis Prezidento rinkimuose?

   Niekada neisiu į politiką. Norisi laikytis nuo jos kuo toliau. Mano darbas rašyti dainas ir padaryti viską, kad žmonės iš mano koncertų išeitų laimingi.

   Žinau, kad planų neišduosite, tačiau norėtųsi kaip gerbėjui žinoti - ar dar šiais metais, arba kitais, galime sulaukti naujo solinio Jūsų albumo?

   Jau turiu beveik visas naujo albumo dainas. Po truputį pradedu ties juo dirbti. Noriu tikėti, kad kitų metų antroje pusėje jūs jį išgirsite.

   Ačiū už pokalbį.

   /Foto albumas: Filip Stuk, Tautvydo Stuko, Luko Griciaus, Monikos Penkutės, Bilietai.lt Midsummer Vilnius, asmeninio archyvo nuotraukos/ 

   Skaityti komentarus