°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Aurimas Guoga: Pastebėjimas apie Dainių Kepenį

   Nuotrauka: D. Kepenis | A. Guogos iliustracija

   Autorius: Aurimas Guoga
   2019-04-04 09:00:00

   D.Kepenis nuolat kartoja, kad jis ne prieš skiepus – jis už saugias vakcinas ir prieš vaistų pramonės piktnaudžiavimus toje srityje.

   Ne pirmas kartas, kai žiniasklaida mėgina Dainių Kepenį išstatinėti pajuokai. Esu pirmos kartos sveikuolės sūnus ir puikiai pamenu kaip pradžioje visi šaipėsi iš sveikuoliško gyvenimo būdo. Tuo tarpu Palangos sveikatos mokyklą praeidavę žmonės visi kaip vienas tvirtino, kad ten ne tik sustiprino sveikatą, bet ir išmoko ją tausoti. D.Kepenio atstovaujamos idėjos sklando jau daugiau kaip tris su puse dešimtmečio ir visai nepanašu kad jos kada nors bus diskredituotos. Priešingai, šiandien sveikatos saugojimo patarimai yra viena svarbiausių žurnalų temų, o LRT kasdien transliuoja gydytojo Unikausko laidas. 

   Nors daugybė, jei ne dauguma, žmonių pradėjo gyventi sveikai, mes pamiršome kam už tai turime būti dėkingi. Palangos sveikatos mokykla per savo gyvavimo laikotarpį apmokė 300 000 žmonių. Pridėkime prie to sveikuolių publicistinę veiklą ir matysime, kad D.Kepenio vadovaujamas judėjimas suvaidino svarbiausią vaidmenį išmokant lietuvius tausoti savo sveikatą.

   Todėl kai šiandien D.Kepenis puolamas dėl skiepų ir kai opozicija bei populiarioji žiniasklaida mėgina suniekinti jo gyvenimo veiklą, tai piktybiška ir niekinga. Kieno dar didesnis indėlis į gyventojų sveikatos puoselėjimą? Čia su juo įtaka galėtų lygintis nebent daktaras Unikauskas, tačiau D.Kepenis šias idėjas ėmė skleisti nepalyginamai anksčiau.

   Dėl prievartavimo skiepytis ir dėl puolimo, kad D.Kepenis trukdo tai prastumti, reikia turėti omenyje du dalykus.

   Pirma. Mėginamas suniekinti ne tik asmuo, bet ir idėjos įkūnijimas. Jeigu D.Kepenio niekuomet nebūtų buvę, Lietuvos žmonių sveikata būtų nepalyginamai prastesnė. Be to, valstybės veikėjai ir patriotai turėtų būti jam dėkingi už sutaupytas lėšas, kurias, jei ne sveikuoliška veikla, valstybei būtų tekę skirti ligonių gydymui. Sveikuoliai apskaičiavo, kad dėl kiekvieno Palangos sveikatos mokyklos absolvento valstybė sutaupė bent po 1000 litų gydymo išlaidų – o tai mažų mažiausiai 300 mln. lt. Bet reikia prisiminti, kad sveikata pinigais nematuojama.

   Kiek vertiname tokius novatorius kaip D.Kepenis ir jų nuopelnus mums visiems? Jeigu esame jam dėkingi, tuomet privalome jį užstoti kai politiniai oponentai mėgina jį suniekinti ir marginalizuoti. Ypač apie tai turėtų susimąstyti Palangos sveikatos mokyklos absolventai. Jeigu nejaučiame dėkingumo už išsaugotą sveikatą, ar nusipelnome, kad gyvenimas reikiamu metu mums pasiųstų panašių išganingų sprendimų? 

   Antra. Šį kartą D.Kepenis susigrūmė už tai, kad turėtumėte žodį susidūrus su medicinos sistema. Jeigu D.Kepenis pralaimėtų, tuomet jus ir jūsų vaikus skiepys neaišku kuo ir kada panorėję – jums teks tik padariniai. Tie, kurie prievartauja jus skiepytis, bet kokiu atveju jokios atsakomybės dėl to neprisiims. Politikai sumažins piliečių laisves, farmacininkai prisikimš kišenes, o jums teliks melstis, kad privalomos vakcinos suveiktų kaip jie pasakoja.

   Jeigu kalba eitų apie jūsų asmeninį gydymą, tikriausiai nebūtumėte laimingas kad gydytojas jus gydo visiškai nepaisydamas jūsų nuomonės, pyksta, kad norite žinoti ką jis daro, dėl nepatogių klausimų išvadina jus tamsuoliu ir apkaltina trukdymu dirbti.

   Tačiau ar ne tai vyksta visuomeniniu lygiu dėl skiepų? Prievartautojai skiepytis nieko nenori girdėti apie nesaugias vakcinas, net apie žmonių nusiskundimus, kad jie nuo skiepų nukentėjo. Balandžio 1 d. Seime įvyko konferencija šia tema. Mamos pasakojo savo skaudžias istorijas kaip skiepai pakenkė jų vaikams – vienos kūdikis nuo skiepų net numirė. Po to „Lietuvos rytas“ pranešė, kad toje konferencijoje buvo skleidžiami prietarai ir nepagrįsti gąsdinimai. Ar jie šioje konferencijoje nebuvo, ar jiems nusispjauti į mamų skausmą, kad tik sudirbti politinį oponentą?

   D.Kepenis nuolat kartoja, kad jis ne prieš skiepus – jis už saugias vakcinas ir prieš vaistų pramonės piktnaudžiavimus toje srityje.  Jo oponentai aklai kartoja, kad jis neva kategoriškai prieš bet kokius skiepus. Nejau jūs už tai, kad vaistų pramonė galėtų daryti ką užsimanius skiepų srityje? Nejau nenorite pasilikti sau teisės pasidomėti skiepų sudėtimi, pačiam nuspręsti ar to skysčio jums reikia?

   D.Kepenis  visą gyvenimą skyrė atsakomybės už savo sveikatą idėjai. Tam jis atstovauja ir šiandien. Tad kai jį kaltina, kad jis nejaučia atsakomybės už gyventojų sveikatą, prisiminkite ką jis yra toje srityje nuveikęs, kiek esame jam skolingai, taip pat ir tai, kad jeigu nestojame ginti šviesių idėjų bei jas įkūnijančių lyderių, nenusipelnome, kad mūsų gyvenime vyrautų šviesios idėjos.

   Skaityti komentarus

   Rasa 2019 04 04 08:00

   Bet kurus sveikuolis gali susirgti,pačiam netikėtai.Dažniausiai sugadina gydytojai ,kaip nutiko man .Ir dabar buvęs sveikuolis tapo sunkiu ligoniu

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Nina 2019 05 04 08:53

   Esant tokiai sveikatos politikai, kokia yra dabar, pasitikėti skiepų kokybe tikrai negalima, nes valstybė siekia pirkti kuo pigesnius, o ne kokybiškesnius produktus. Ir tai ne tik vaistai, bet ir protezavimo priemonės, visko nevardinsiu, čia ne apie tai.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Agnė 2019 05 04 10:28

   Čia viskas aišku. Juodina žmogų, nes jis labai kai kam trukdo. Kad daugiau būtų tokių, kaip Dainius Kepenis.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Kvantikas 2019 05 04 06:20

   ANTIVAKCINACIJOS JUDĖJIMAS turi įdomią struktūrą, kurioje sutinkami daugelyje propagandinių naratyvų ar sąmokslo teorijų vystomi elementai. 1) Neapibrėžtos baimės, nerimo kurstymas. Tai yra kalbos apie paslaptingas mirtis, ligas, nukentėjusius, grėsmę ir siaubingas pasėkmes 2) Apeliavimas į jautrią temą - vaikų sveikatą ir likimus. Skiepai šia prasme labai naudinga tema, nes neatsiejama nuo vaikystės patirčių, imuninės sistemos ir atsparumo ligoms kūrimo. 3) Nepasitikėjimas valdžios struktūromis ir globaliomis sistemomis. Manoma, kad slepiama pavojų informacija arba skiepijimo procesas tiesiog niekaip nekontroliuojamas. 4) Didžiojo plano teorija (kažkam naudinga, kažkas pelnosi, kažkas bando valdyti visuomenę, keisti pačio žmogaus organizmą ar net genomą). 5) Mokslo bendruomenės atmestų teorijų platinimas (grįžtam prie nepasitikėjimo sistemomis). Mokslininkų aiškinimais nepasitikima, nes jie atstovauja kažkokią platesnę bendruomenę, už kurios numatomas išankstinis interesas ar atstovavimas Didžiajam planui. 6) Subtilesnis metodas – apeliavimas į tikimybę. Tikimybėmis galima vertinti labai daug reiškinių, tačiau skiepų atveju galimi šalutiniai poveikiai paverčiami emocine tikimybės interpretacija. Kitaip sakant, net ir 0,00001 proc. tikimybė emociniame kontekste tampa „tau gali nutikti taip arba taip“, 50 proc. 7) Apeliavimas į neištirtus dalykus. Dažnai kalba kreipiama link argumento, kad „poveikis neištirtas“, nors tai reiškia tai, kad to poveikio tikimybė net ir nesvarstoma. Kitaip sakant, nevaikščiok po mišką, nes tave gali sudraskyti baltasis lokys. Lietuvoje baltieji lokiai negyvena ir tokio fakto svarstymas nieko vertas, bet ar kas nors gali garantuoti, kad taip neįvyks? 8) Antivakcinacijos versliukas. Firmus medicus. Atsiradus didesnei auditorijos daliai susikūrė pseudomokslines teorijas ir įvairiausius panašius pagrindinimus vystančios socialinių tinklų grupės, net leidiniai ar knygos. Situacija naudojasi ir kai kurie alternatyvios medicinos arba sveikos gyvensenos propaguotojai, kurie abejonę skiepais savanaudiškai ir rizikingai gyvybėms mato kaip galimybę propaguoti savo idėjas. Apeliacija į tai, kad priešinamasi farmacijos pramonės naudos siekiui niekaip nepanaikina fakto, kad naudos siekėjų pilna ir skiepų priešininkų gretose. 9) Galiausiai, tapatybės stiprinimas mažoje grupelėje. Dalis skiepų priešininkų audringai už savo pažiūras kovoja vien todėl, kad gina susikurtą grupinę tapatybę ir priešinasi tariamiems farmacijos pramonės ar ją ginančiųjų išpuoliams. Tokie žmonės kritiką ar pajuoką paverčia motyvacija dar labiau įsisprausti į savo grupės gretas ir kautis su išorės blogiu (farmacijos pramonė, mokslininkai, žiniasklaida ar tiesiog pirštu prie smilkinio sukiojantis kaimynas). Savo pažiūrų atsisakymas jiems jau reiškia grupės ir gintos tapatybės išdavystę. 10) Kvailumas. Labiau beribis nei Visata.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Vincas 2019 05 04 06:43

   Pas mus kai norima sudirbti ,bet kokią kitą nuomonę,norinčių sudirbti atsiras,o ypatingai, kur paliečiama klanų pasipelnymą,įjungiama visos medijos,kad tą žmogų nugalabyti ne fyziškai,o morališkai,taip elgiamasi ir su gerb. D. Kepeniumi.Juk jo idėjos ir pasšventimas sveiko gyvenimo būdo propagavime nei piličiams ,nei valstybei žalos nepadarė ir nketina daryti,bet kažkam nepatinka nei ,nei Karbauskis, nei Veryga ir dar kai kas,bet čia yra kita problema.Į Seimą pateko ne tie žmonės,ne iš elito ir juos nori bet kokiais būdais,kad ir brutaliausias daryti kaip nevykusiais,raupsuotais,nes dega vagių kepurės ir bijo,kad nebus kas dengia jų juodus darbelius užtat žalieji-valstiečiai nuo pat pirmos išrinkimo dienos juodinami visom įmanomom priemonėm,nuo visų medijų irnuo Daukanto aikštės,atsirado neišmanėlių naisininkų,kurie nori pakeisti tiek metų nusistovėjusią korumpuotų valdžiažmogių valdžią,nuo žemiausios iki aukščiausios valdžios lygio.Bet visoms gaujoms,visoms revoliucijoms,karams ir vagių valdžioms ateina galas,o be kovos nė viena valdžia nepsidavė ir lengvai nepasiduos ir valdžia niekada,nenori suprasti,kad žmonė irgi tobulėja ir viską mato,kad saldainiais ir šlapianka jau nebenuprksi rinkėjų,o keisti kaip nenorėjo taip ir nenori!!!!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Ramune 2019 06 04 02:49

   Didelis aciu D. Kepeniui uz jo gerus darbus.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Midveris Vydimantas 2019 06 04 08:03

   Visos pusės teisios! Diskusijos reikalingos- žmogus ne žvėris jam reikia išsikalbėti. Žmonės turi teisę žinoti. Mokaslas privalo mokėti įtikinti žmonių visuomenę savo atradimų gėriu ir saugumu! Žmogus privalomai turi teisę rinktis ir apsaugot savo šeimą. Nėra vaistų absoliučiai sveikų, kaip ir atvirkščiai... Tad teisti nieko nereikia , kaip ir nereikia patyčių, kurias meistriškai žurnalistai įvaldę. Visuomenė subręskim ir diskutuokim iš esmės . BE PATYČIŲ IR ĮŽEIDINĖJIMŲ!!!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Stefanija 2019 08 04 09:40

   Puola tie, kas neparagavo ,, eketes" is viso, tie, kas susikure komforto zona ir bijo jos netekti. Ir apkaltinimas ,,pries skiepus" Kepeni panasu i kita lozunga del vaiku atiminejimo- jei tu nepritari- esi uz smurta. Kiek reikia saukti, kad niekas nera us musima vaiku, bet atimineti- nevalia! Reikia sviesti, aukleti tevus visokeriopai ir del grazaus bendravimo , ir del skiepu. Bet kas gali tai daryti, jei pats seimas ne moka graziai diskusijose rasti sprendimus be izeidinejimu, zeminimu, rungtyniu- kas ka? Tiek maisto pramone, tiek ir vaistu nera patikima, reikia dometis, zinoti ir rinktis geriausius. I tai kreipia demesi D. Kepenis. Uz zinoti ir rinktis ir rinktis galimybe. Kai kam tai- trukdziai biznyje. Ir tai reik suprasti!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   olga 2019 09 04 12:37

   sveikuolis sveikatos ministras gydomas spec.palatoj ir aiškina,jog maitina puikiai-ar yra logikos tarp jo kalbų,veiksmų ir darbų... yra-veryga ne Kepenis,jam kovot nereikia,tik meluot.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai