°C
   2024 05 28 Antradienis

   Dr. Arvydas Juozaitis: Dabartinis Lietuvos elitas bijo manęs kaip ugnies

   Nuotrauka: A. Juozaičio feisbuko nuotr.

   2018-10-30 10:00:00

   Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Dr. Arvydas Juozaitis sutiko atsakyti į keletą svarbių klausimų: apie tai, ką darytų tapęs Prezidentu, ko trūksta Lietuvai ir kuo ji jam svarbi. 

   Esate plaukimo čempionas, rašytojas, mokslų daktaras, dėstytojas, dirbote diplomatinėje tarnyboje. Kodėl nusprendėte kandidatuoti į Prezidento postą? Kas labiausiai Jus paskatino imtis šio svarbaus sprendimo?

   Katastrofiška Lietuvos Valstybės padėtis. Viskas vyniojama į vatą, bet padėtis katastrofiška.

   Ar tikitės laimėti rinkimus?

   Be abejonės, pergalė būtina.   Kokie būtų Jūsų kaip Prezidento pirmieji žingsniai? Ką keistumėte Lietuvos užsienio politikoje?

   Sustiprinti  Baltų tautų vienybę (Lietuva-Latvija) ir kartu eiti į Europos Sąjungos sprendimus.

   Ko labiausiai trūksta Lietuvai?

   Sveiko antiglobalizmo, t. y. globalizmo panaudojimo Lietuvos reikmėms.   Pereinant nuo politikos prie kultūros, - esate daugelio knygų autorius, rašote ir dokumentines knygas, ir dramas. Ar yra leitmotyvas, kuris jas visas lydėtų?

   Erikos Masytės daina pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius "Laisvė".

   Kuo Jums svarbi Lietuva?

   Tai manoji motina - po motinos.

   Kokie Jūsų artimiausi politiniai ir kūrybiniai planai?

   Tapti valstybės prezidentu ir neleisti mirti Lietuvai.   Deja, valstybinė nepriklausoma žiniasklaida apie Jūsų gausias ir įdomias keliones po Lietuvą (apie jas galima sužinoti Jūsų feisbuko paskyroje) tyli, o iš apklausų Jus grubiai pašalino. Kaip manote, kodėl? Ar esate pernelyg pavojingas sistemai, kurią, kaip sakė JAV prezidentas Donaldas Trampas, reikia "išpelkinti"? 

   Dabartinis Lietuvos elitas bijo manęs kaip ugnies. Taip, aš pritariu D. Trampui (rašome lietuviškai!): Lietuvą reikia išpelkinti.

   Ačiū už pokalbį.

   Siūlau paskaityti ir mano prieš keletą metų darytą interviu su A. Juozaičiu: „Vidutinio lietuvio požiūris į Latviją toks, tarsi latvių visai nebūtų“

   Skaityti komentarus

   Antanas 2019 12 01 01:28

   Tautininkai nebijo...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai