°C
      2024 12 04 Trečiadienis

      Ignas Bakėjus: pagrindinis tikslas - sveikatinti ir budinti Lietuvos tautą

      Nuotrauka: Asmeninis archyvas

      2018-04-28 17:00:00
      Ignas Bakėjus – tai žmogus kuris įkvėpė ir pakeitė tūkstančius žmonių gyvenimus. Jį galima išvysti visur – televizijoje, sporto renginiuose, knygų viršeliuose, stovyklose, ant scenos. Laiko klausimas, kuo jis dar nustebins. Igno pagrindinis tikslas sveikatinti ir budinti Lietuvos tautą, ką jis sėkmingai ir daro.

      Kaip apibūdintumei save žmogui, kuris Tavęs visiškai nepažįsta?

      Aš esu nuolat visapusiškai tobulėjantis žmogus, kuris iš savęs reikalauja maksimumo. Nuo mano asmeninio augimo priklauso, kiek pajėgsiu padėti kitiems! Dar save pristatyčiau kaip laimingai vedusį vyrą, kuris augina 3 nuostabius sūnus. Šeima man be galo svarbi. 

      Koks įvykis paskatino Tave pradėti gyventi sveikai ir sąmoningai? 

      Tai, jog per linksmybes labai mažai laiko skyriau savo šeimai, prasta sveikatos būklė ir nuolat užsikišusi nosis, nuo rūkymo kamuojantis kosulys. Be to, daug labai nepatogumų kildavo po siautulingų linksmybių savaitgalį. Priėmęs sprendimą atsisakyti rūkymo, kitą dieną atsisakiau ir alkoholio. Tuomet man buvo 20 metų. Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime. Tada ir prasidėjo mano gyvenimo kelionė. 

      Koks dabartinis Tavo gyvenimo tikslas?

      Sveika Lietuvos tauta! Tuo degu ir kryptingai vykdau šią veiklą. Neketinu sustoti, nes finišo tiesiojoje matau šviesią ateitį. Turiu ir labai vidinių, intymių tikslų, kurių siekiu, bet tai pasiliksiu sau. 

      Kokios yra Tavo pagrindinės gyvenimo vertybės? Kodėl?

      Mano asmeninės vertybės labai susijusios su šeima, o tai yra vėl labai intymu bei asmeniška. Galiu pasakyti, kad iš mano esminių vertybių atsirado ir MyHero veikla. Vertybės: blaivybė - fizinė ir vidinė, pastovumas - nuolatinis tobulėjimas, sąžiningumas - sau ir kitiems, sąmojis - į viską žiūrėti su vidine šypsena, paprastumas - kalbėti ir elgtis taip kad būtų suprantama visiems. Šios vertybės skirtos apsaugoti MyHero veiklą, trenerius, administraciją, bendruomenę, partnerius nuo nereikalingų trikdymų. Visos vertybės, kurias diegiame, yra orientuotos į tiesą su savimi pačiu ir aplinka. Jeigu mes kalbame apie sveikatą, tai ir mes ir patys privalome propaguoti sveiką gyvenseną. Kitaip žmonės mumis netikės.  Mūsų bendruomenės nariai po treniruočių ir užsiėmimų, gali daryti ką nori.  Jie patys priima sau tinkančius sprendimus, o mes veikiame kaip palaikymas, kuomet to labiausiai reikia. 

      Iš kur semiesi motyvacijos nesustoti ir žengti pirmyn bei plėsti savo veiklas? 

      Pirmiausia iš savo mokytojų! Po to iš meditacijos, aktyvaus sporto, maudynių žiemą eketėje, vyrų kalvės, visos bendruomenės, kokybiško miego, subalansuoto maisto, vidinės sveikatos, savo vaikų ir žmonos.  Tačiau aš gaunu ne motyvacijos, o įkvėpimo. Plėsti veiklas nebuvo sunku, jos tiesiog pačios viena po kitos atėjo pas mane. 

      Kokie metodai padeda tvarkytis su gyvenime iškilusiais sunkumais?

      Labiausiai padeda meditacija ir buvimas su savimi ir mintimis. Tai padeda nusiraminti ir viską racionaliai įvertinti. Be abejo, labai palaiko greta būnanti žmona. Visada galiu jos paklausti patarimo. Kai būna labai sunku, skambinu savo mokytojams ir klausiu. Klausausi savo vidaus, ką man sako, stengiuosi mažiau naudotis protu, bet labiau pasikliaut širdimi ir intuicija. 

      Kaip atrodo Tavo įprastinė diena?

      5.05 keliuosi, išgeriu stiklinę vandens ir užkandu truputį, kad „įjungčiau“ skrandį. 5.10-6.30 medituoju.  6.30 vaikai keliasi, gaminu jiems pusryčius. 7.30 antrieji pusryčiai.  8.00 vaikai mokykloje.  8.30 sportuoju su savo treneriu Tomaž Brinec. 10.00 susitikimas.  11.00 paskaita įmonei.  13.30 pietauju namie arba renkuosi tas vietas, kur žinau, kad maistas yra vegetarinis/veganiškas, bei jį gaminant niekas nenukentėjo. 14.45 darbas su MyHero kolektyvu.  15.30 vedu asmeninę treniruotę.  16.30 antrieji pietūs.  17.00 asmeninė konsultacija.  18.30 vedu grupinę treniruotę pagal savo sporto programą IGNITION.  19.00 vaikai jau miega.  20.00 pirmoji vakarienė. 20.30 namai, dušas, antroji vakarienė.  21.00 pokalbis su žmona apie dienos reikalus 21.34 jau realiai miegu.  Miegui skiriu 6-8 valandas kasdien nuo 22 val iki 4 val arba vėliausiai iki 6 val. Savaitgaliais arba tada, kai nereikia ryte niekur eiti, miegu ilgai, kol pažadina vaikai. 

       Kokią sporto šaką propaguoji? Dėl ko būtent ją? Kiek laiko tam skiri?

      Šiuo metu jokios. Sportuoju ir tuo pačiu mokausi pas geriausią pasaulyje fizinio rengimo trenerį Tomaž Brinec. Jis treniravo Joną Valančiūną, Goran Dragič, Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinę, Serbijos moterų krepšinio rinktinę, daug sporto klubų ir atletų. Treniruotėms skiriu 5 dienas per savaitę. Skaitau su tuo susijusią medžiagą, arba žiūriu paskaitas. Šiuo metu esu visiškai pasinėręs į šį procesą.

      Prieš kiek laiko pradėjai maitintis augalinės kilmės mityba? Kokia buvo pagrindinė priežastis?

      Pradėjau prieš 6-7 metus. Žmona kažkaip kalbino atsisakyti mėsos, tačiau aš vis atidėliodavau, tačiau vieną vakarą feisbuke pamačiau Gary Yourofsky (The best speach youll ever hear). Kitą rytą nubudau jau kaip veganas, augalinės mitybos šalininkas. 

      Kokį patarimą duotum žmogui kuris norėtų pradėti maitintis veganiškai, bet nežino, nuo ko pradėti?

      Būk geras, mielas žmogau, domėkis, ką valgai ir iš kur atkeliauja tavo maistas.  Augalinė mityba sveikatos atžvilgiu yra labai naudinga, tai puiki prevencinė priemonė prieš labiausiai paplitusias chroniškas ligas. Tačiau pradėjęs keisti mitybą, pirmiausiai pasigilink, kad ji būtų subalansuota, nes nesidomint pokyčiais, galima prisišaukti sveikatos sutrikimų.

      Kokios Tavo pagrindinės veiklos šiuo metu? Kaip viską spėji?

      Pirmiausia, MyHero. Tai yra judesio ir sveikos gyvensenos judėjimas (visą veiklą dėlioju nuo iki, bet su daugelio kitų žmonių pagalba). Toliau:  TV laida Gyvenimo sparnai, Treniruotės su sporto programa žmonėms Ignition, Rytėlis, paskaitos, seminarai, judesio mokymai įmonėms, renginiams, valstybinėms organizacijoms, asmeninės treniruotės, konsultacijos.
      Saviugda - knygos, seminarai, paskaitos.
      Mokslai, susiję su sportu pas Tomaž Brinec, podcast #supergyvenimas, #tiesiogateik sporto bendruomenės auginimas , labdaringa veikla (paskaitos, renginiai), socialinių tinklų priežiūra.
      Ir dar ne viską paminėjau. Kaip spėju? Paprastai, nes visa tai darau ne vienas. Kaip ir minėjau, didelė komandos dalis dirba ties tuo, kad viskas būtų sustyguota. Esu dėkingas jiems! Maždaug apie 30 žmonių prisideda prie šių veiklų: patys bendruomenės nariai, kai kurie kaip savanoriai, kai kurie kaip darbuotojai, kai kurie kaip ambasadoriai. 

      Kokia naujausia veikla kurią organizuoji? Iš kur kilo tokia idėja?

      Renginių organizavimo įmonė. Bendruomenėje atsirado kvalifikuotų žmonių, kurie nori ir gali vystyti visą šią veiklą. Dar mintyse turiu labai daug veiklų. Bet puikiai suprantu, kad joms įgyvendinti reikės žmonių. Tai štai, turim 30k žmonių bendruomenę, gebame su savo turiniu per mėnesį pasiekti 200k žmonių, kurie domisi sportu ir sveika gyvensena. Manau, jog visuomet bus žmonių, norinčių prisidėti prie sveikatinimo judesio! 

      Kas vyksta Rytėlio metu? Kokie žmonių atsiliepimai apie šį renginį?

      Rytėlio metu vyksta ir šokiai, ir sveika mityba, pozityvas visai dienai. Žmonės išlaisvėja muzikos ir šokio pagalba! Mokome juos kaip linksmintis ryte, pradėti dieną blaiviai, su sveikuoliškais gėrimais, užkandžiais! Nuo to, kas vyksta, žmonėms realiai nuneša stogą. Jie juk tiek metų linksminosi vienaip ir jausmas būdavo kitoks, o čia jie gauna kažką dar neragauto, su dar 100-200 tokių pat žmonių, kuriems norisi prieš darbą gauti įkrovą! Gauname grįžtamąjį ryšį iš žmonių, kur jie teigia, kad savaitei ar net mėnesiui būna pasikrovę energijos ir jau laukia kitos tokios progos! Vedasi vaikus parodyti kaip galima ir kaip reikia linksmintis. Rytėlio metu vyksta: mankšta, joga, tempimo pratimai, lengvas fitnesas, kad žmones pabudintų savo kūnus dienai.

      Kokia pagrindinė mūsų valstybės problema? Kaip prie jos sprendimo galime prisidėti kiekvienas Lietuvos pilietis?

      Numeris vienas, kad kalti visi kiti,o ne aš. Kaip spręsti?  Pradėti nuo savęs, užduodant sau klausimą - kaip aš galiu pakeisti visuomenę, pradėjęs nuo savęs? Tai veikia kiekvieną kartą, kai tik kas nors pradeda veikti! 

      Kokį patarimą duotum žmogui, kuris dar nerado savo gyvenimo tikslo ir yra pasimetęs?

      Pirmiausiai, pradėti užduoti sau klausimus. Kodėl aš pasimetęs? Gal mano kūnas nesveikas, gal man trūksta sporto ir jaučiuosi aptingęs? Kokių žinių man trūksta? Daugelis žmonių gyvena užsidarę savo burbuluose ir aplinkui nieko nepastebi. Sportuok, rūpinkis sveikata, kelk savo sąmoningumą ir visi atsakymai ateis, o pasimetimas išnyks! 

      Kas tau gyvenime yra šeima?

      Prioritetas numeris vienas! Apie tai net nereikia išsiplėsti, nes svarbiausia ir pati sunkiausia vyro užduotis  gyvenime yra sukurti  darnią šeimą. Galiu teigti, jog tai labiausiai pamokantis išbandymas, aš į nieką nekeisčiau to ką turiu! 

      Kokius savo gyvenime sutiktus žmones pavadintum savo mentoriais? kokios pagrindinės pamokos, kurias išmokai?

      Feisbuke tarp mano vaizdo įrašų yra paskaita apie mano mokytojus, ten jie visi išvardyti valandos trukmės pokalbyje. Dar soundcloud podcast #supergyvenimas irgi kalbėjau apie savo mokytoją. Pagrindinė pamoka, kurią išmokau: reikia besąlygiškai pasitikėti žmogumi, kurį pasirinkai savo mokytoju. Kadangi jis tave mato ir jaučia kiaurai, be jokių kaukių, tik taip vyksta visapusiškas augimas. 

      Kiek svarbu save priimti ir mylėti norint, kad sektųsi gyvenime?

      Pradžioje užtenka pasirūpinti savimi per judesį, sveikatą, saviugdą. Tai byloja apie meilę sau. Kuomet rūpinamasi kūnu ir siela, ateina tikroji meilė žmonėms, gyvūnams, žemei, visatai. Dingsta agresija, norisi tik darniai gyventi, atsiranda didelis noras gyventi taikoje su savimi, bei kitais. Skamba labai jau sektantiškai, bet taip jau yra, sekta nuo žodžio sekti, norisi sekti paskui žmones, kurie gyvena pozityviai, juokiasi, yra laimingi, šoka, dainuoja! 

      Kokias priemones naudoji savo laiko planavimui?

      Nenaudoju jokių priemonių, apie man kažkas pasakojo. Viską atradau pats. Bandžiau, stebėjau realias situacijas. Užrašų knygutės neturiu, lavinu protą skaitydamas, klausydamas paskaitų, tuomet dingsta baimė užmiršti. Prisimenu visus reikiamus procesus. Aš esu išsilavinęs labai unikaliai veikiančią priminimų sistemą. Kuomet turiu ką nors atlikti, ateina mintis, kuri iššoka mano galvoje reikiamu metu reikiamoje vietoje. Supranti, ką turiu omenyje? Ne Google kalendorius, bet tokia tiesioginė žinutė iš vidaus. Plius, aš gyvenu pagal savo vidinį Bakėjaus laikrodį, kuris mane veda į priekį. 

      Kas Tau yra laimė, ir ar gali teigti, jog esi laimingas žmogus?
      Šiuo metu einu link to, nes laimės suvokimas plečiasi keičiantis man pačiam. Tai ilgas ir skausmingas procesas! Tačiau aš pats pasirinkau šį kelia, nes jau geriau keliolika metų kančios, o vėliau nektaras. Deja, dauguma žmonių renkasi gerai pagyventi jaunystėje, o vėliau kenčia iki pat mirties. O žvelgiant plačiau, aš turiu rankas, kojas, šeimą, mokytoją, tėvus, brolius, seses, draugus, mylimą veiklą, gyvenu Lietuvoje, kur žalia, švaru, saugu. Viską įvertinęs galiu teigti, jog esu laimingas!

      Skaityti komentarus