°C
   2021 09 24 Penktadienis

   Karolis Venckus: „Mama yra be galo stipri, tačiau sėdėti kalėjime už nieką nėra malonu“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-10-13 12:00:00

   Bet abejo, pasiilgau Lietuvos, tačiau su dabartine situacija Lietuvoje nematau galimybės kada nors grįžti į Tėvynę.

   Teisininkų šeimoje augęs Karolis Venskus, atrodo, neturėtų turėti rūpesčių. Tačiau nerūpestingas gyvenimas liko toli už horizonto, kai šeimą užgriuvo rūpesčiai. Negalėdama apsiginti Lietuvoje buvusi seimo narė ir teisėja Neringa Venskienė turėjo trauktis ir prašyti politinio prieglobsčio Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu Neringa sulaikyta ir uždaryta įkalinimo įstaigoje. Karolis liko vienas, bet ne vienišas. Kalbamės su Karoliu apie esamą padėtį nesibaigiančioje byloje ir apie jo gyvenimo JAV ypatybes. Karolis nemėgsta daug kalbėti, bet yra nuoširdus ir konkretus.

   Kaip laikosi jūsų mama Neringa Venskienė? Kokie galimi tolimesni žingsniai jos byloje? Ar leidžia aplankyti mamą? Kokios yra sąlygos kalėjime?

   Mama yra be galo stipri, tačiau sėdėti kalėjime už nieką nėra malonu. Sąlygos kalėjime nėra blogos. Aplankyti mamą galiu vieną karta į dvi savaites, tačiau galime kalbėti telefonu, rašyti žinutes.

    

   Ar Lietuvos teisėsauga tikrai nežinojo Jūsų gyvenamosios vietos?

   Tik atskridę į Jungtines Valstijas, kreipėmės dėl politinio prieglobsčio, nurodydami savo adresą ir kitus duomenis, ką žinojo ir Lietuvos pareigūnai. Tą Lietuvos policija patvirtino žurnalistams, 2013 metų rugpjūtį.

   Kodėl po N. Sadūnaitės kalbos seime vos ne kitą dieną jau buvo žinoma Jūsų gyvenamoji vieta ir Neringa Venskienė buvo sulaikyta? Ar tai nėra teisėsaugos atviras pasityčiojimas?

   Manau, kad po gerb. Nijolės Sadūnaitės kalbos Seime, buvo politinis spaudimas sulaikyti mamą.

   Apsigyvenote Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ką Jūs ir mama veikėte? Koks buvo pragyvenimo šaltinis? Ar pasiilgstate gimtinės, senelių, tėvo, giminių, draugų?

   JAV aš baigiau vidurinę mokyklą, pradėjau lankyti universitetą. Mama atsidarė gėlių parduotuvę. Susipažinome ir tapome draugais su daug amerikiečių ir Amerikos l lietuvių.

   Bet abejo, pasiilgau Lietuvos, tačiau su dabartine situacija Lietuvoje nematau galimybės kada nors grįžti į Tėvynę.

   Ką šiuo metu veikiate JAV? Kokia yra jūsų diena? Kaip mokykloje sekasi? Ar lengviau nei Lietuvoje?

   Šiuo metu didžiąja laiko dalį praleidžiu mokykloje. Taip pat nemažai laiko užima darbas. Bet laisvalaikiu susitinku su draugais, mėgstu kino filmus, leisti laiką gamtoje.

   Nepasakyčiau, kad mokytis Amerikoje yra lengviau, tačiau mokymo stilius yra kitoks. Daugiau dėmesio yra skiriama analizei ir supratimui, negu faktų ir datų atsiminimui.

   Kokie žmonės amerikiečiai?

   Kaip ir visur, yra ir gerų, ir blogų žmonių. Tačiau didžioji dalis yra priimantys, padedantys, nuoširdūs.


   Ar tikite galimybe, jog viena diena šį byla apsivers ir laimės teisingumas?

   Manau taip, vienu ar kitu būdu teisingumas nugalės. Eligijus Masiulis yra šito pavyzdys, tai jis inicijavo apkaltą mano mamai, o dabar visi pamatė, kas jis per žmogus.

   Skaityti komentarus