°C
   2020 05 31 Sekmadienis

   Susipažinkite: inžinierius iš Kenijos sukūrė pirštines, kurios įgarsina gestų kalbą

   Nuotrauka: R. Allela | Nairobi News nuotr.

   2019-02-20 08:00:00

   Įsivaizduokite pasaulį, kuriame bendravimas yra kur kas paprastesnis. Gera žinia, kiekvienais metais mes keliais žingsniais priartėjame prie šio tikslo.

   25 metų Kenijos inžinierius ir novatorius Roy Allela visai neseniai padėjo žmonijai žengti dar vieną reikšmingą žingsnį į priekį. R. Allela sukūrė naujas pirštines, kurios palengvins bendravimą tarp tų, kurie yra apkurtę, ir tų, kurie nesupranta gestų kalbos. Jo naujas išradimas vadinasi „Sign-IO“ pirštinės, kurios gali įgarsinti gestų kalbą.

   R. Allela pirštinėse ant kiekvieno piršto yra sensoriai, kurie geba fiksuoti pirštų judesius ir jaučia, kiek kiekvienas pirštas palinksta, formuodamas tam tikrą gestą. Tai svarbu, nes gestų kalboje gausu simbolių, kur net mažiausios detalės keičia jų prasmę. Pirštinės „Bluetooth“ pagalba susijungia su „Android“ telefonu, kuris gautą tekstą paverčia kalba, o žmogus, nesuprantantis gestų kalbos, gali girdėti simbolių įgarsinimą.

   Roy kurti paskatino ir įkvėpė jo dukterėčia, kuri yra kurčia. Niekas jo šeimoje nesupranta gestų kalbos, tad tai keldavo nepatogumus bendraujant.

   „Mano dukterėčia užsimauna pirštines, sujungia jas su savo arba mano telefonu ir pradeda rodyti gestus. Aš galiu suprasti viską, ką ji nori pasakyti“,- sakė R. Allela.

   „Žmonės kalba skirtingais tempais, ta pati taisyklė galioja ir kalbantiems gestų kalba: kai kurie yra be galo greiti, kiti lėti, taigi mes integravome tai į mobiliąją aplikaciją, todėl kiekvienas gali ja naudotis ir nejausti diskomforto“, - tęsė jis.

   Šiuo metu R. Allela įsivaizduoja, jog jo išradimas galėtų būti pritaikomas Kenijos mokyklose, kuriose mokosi vaikai su specialiais poreikiais. Vėliau, jis tikisi, kad jo išradimas pasklis po platųjį pasaulį. „Sign-IO“ pirštinės yra vienas iš daugelio išradimų, kurie jungia žmoniją, nepriklausomai nuo mūsų ypatingų savybių.

   R. Allela pirštinės kol kas yra tik prototipas, todėl jos dar neprieinamos žmonėms. Tačiau apie šį išradimą kalbama daug, todėl inžinieriui tai paskata stengtis dar labiau. „Sign-IO“ 2018 metais, Niujorke laimėjo pagrindinį „Hardware Trailblazer Award” apdovanojimą, o Londono karališkosios inžinerijos lyderių akademijos konkurse inovacijų srityje R. Allela gavo antrą vietą.

   Nota Bene

   Įsivaizduokite pasaulį, kurį galėtume sukurti, jei mūsų nevaržytų verslai, startuolių mokesčiai ir taip toliau. Pasaulyje gyvena nepaprasti žmonės, kurie kuria stebuklus ir jie atranda būdų, kaip tai padaryti visuomenėje, kuri varžo žmones. Jei mes galėtume šiuos šviesuolius suburti drauge ir pašalinti bet kokius limitus, tuomet mes sukurtume pasaulį, kur bendrauti galėtų visi su visais ir tai būtų tik pradžia!

   Svarbu suvokti, kad mes mažai girdime informacijos apie naujas, gyvenimus keičiančias technologijas ne tik dėl elito įsikišimo, bet ir dėl mūsų sąmoningumo lygio, tad nenustokime domėtis ir keisti pasaulio!

   Skaityti komentarus