°C
      2024 11 23 Šeštadienis

      V. Armacka: apie merginas Lietuvos kariuomenėje, privalomą tarnybą ir ateities perspektyvas

      Nuotrauka: Jurgio Dudėno nuotr.

      2018-08-01 10:00:00

      Violeta Armacka vaikystėje lankė skautų būrelį, o vėliau prisijungė prie Lietuvos Šaulių sąjungos. Merginai patiko ši veikla, kuri padėjo suprasti, kad gyvenime galima išbandyti viską. Violeta ryžosi naujai gyvenimo avantiūrai ir devynis mėnesius atliko tarnybą Lietuvos kariuomenėje, o šiuo metu dirba kuopos ryšininke.

      Prieštaringa aplinkinių nuomonė ir palaikymo svarba

      V.Armacka nusprendusi išbandyti save ir praleisti devynis mėnesius Lietuvos kariuomenėje sulaukė prieštaringų nuomonių. „Aplinkiniai sakė, jog esu mergina ir man ten ne vieta. Mama ir tėtis pripažino, kad tai yra mano gyvenimas ir pati tai pasirinkau, tačiau dabar tėvai labai manimi didžiuojasi“,- pripažino mergina.

      Kariuomenėje tarnybą atliekantiems žmonėms labai svarbus yra artimiausiųjų žmonių palaikymas. „Per tuos devynis mėnesius buvo tikrai sunkių akimirkų, kai verkiau ir norėjau grįžti namo. Tuo metu skambindavau tėvams, kurie palaikė mane psichologiškai ir tai tikrai padėjo“,- šeimos palaikymo svarba neabejojo V.Armacka.

      Lietuvos kariuomenėje – griežtas režimas ir kasdieninio gyvenimo niuansai

      V.Armacka kariuomenėje susidūrė su griežtu režimu ir taisyklėmis. „Kiekvieną rytą keldavomės 05.45 valandą ir eidavome atlikti rytinę mankštą. Po jos sugrįždavome ir pasiklodavome lovas bei papusryčiaudavome. Vėliau atėjęs vadas patikrindavo, ar visi esame gerai apsirengę, plaukai tinkamai sutvarkyti. Tada eidavome į lauką praktikuotis arba turėjome paskaitas. Vakare turėdavome laisvą laiką – galėdavome pasinaudoti telefonais, pasivaikščioti lauke ar išgerti kavos. 21 valandą būdavo nuleidžiama vėliava ir eidavome miegoti“,- devynių mėnesių dienotvarkę atskleidė mergina.

      V.Armacka tuo metu Lietuvos kariuomenėje gyveno su dar devyniomis merginomis. Per visą šį laikotarpį netrūko pykčių, tačiau dabar merginai tai sukelia juoką. „Visos buvome kaip sesės, nes pamatėme, kada žmogus yra liūdnas, linksmas ar kai jam sunku“,- teigė savanorė.

      V.Armackai tarnybos metu labiausiai patiko pratybos. „Buvo labai įdomu gulėti miške ir žinoti, kad kažkas tave turi užpulti. Iš pradžių buvo sunku, reikėdavo nemiegoti keletą naktų, tačiau vėliau smagu prisiminti. Žinoma, taip pat labai patiko šlovės takas, kurį reikėjo pereiti dėl beretės“,- smagiausias akimirkas išskyrė mergina.

      Jauna mergina sėkmingai įveikė devynis mėnesius trukusią tarnybą Lietuvos kariuomenėje. „Pirmąjį mėnesį į vėliavos pakėlimą eidavau su ašaromis akyse, nes norėjau grįžti namo. Antrąjį, trečiąjį jau beveik viską žinojau ir būdavo įdomu, nes niekada to anksčiau nebuvo tekę daryti. Vėliau pradėjau galvoti, kaip greitai bėga laikas, o paskutiniais mėnesiais buvo labai liūdna, nes visi susibendravome, todėl buvo labai gaila išeiti“,- prisiminimais dalijosi V.Armacka.

      Pasak V.Armackos, devynis mėnesius Lietuvos kariuomenėje praleidę žmonės tampa kitokie. „Atsiranda disciplina, pasikeičia žmogaus požiūris į gyvenimą“,- teigė savo jėgas išbandžiusi savanorė.

      Merginos kariuomenėje, privaloma tarnyba ir Lietuvos kariuomenės ateitis

      Žmonės dažnai gatvėje atkreipia dėmesį į uniformas dėvinčias merginas. „Kartais eini ir tau kažkas pasako, kad toks vaizdas yra retas. Būna kartais atvažiuoja svečiai ir jie net pamiršta, kad pas mus yra merginų, todėl sveikinasi tik su vyrais, bet juos greitai kažkas pataiso. Labai yra geras jausmas, kai tave pamato ir tu žinai, kad darai gera ne tik sau, bet ir žmonėms“,- teigė V.Armacka.

      V.Armacka šiuo metu dirba kuopos ryšininke ir pastebi šauktinius vaikinus, kuriems dažnai trūksta noro. „Jie net nesistengia ir kartais elgiasi taip, kad tik kuo greičiau galėtų išeiti. Atsiranda žmonių, kurie pakeičia savo nuomonę, tačiau tai nutinka retai. Kartais merginos padaro daugiau nei keli šauktiniai kartu“,- pripažino mergina.

      Pasak V.Armackos, Lietuvos kariuomenė suteikia visas galimybes, kuriomis gali pasinaudoti kiekvienas norintis žmogus. „Galime šaudyti, mėtyti granatas. Taip pat apmoka kelionės namo ar nuomos išlaidas. Dažnai siunčia į kursus ir viskas yra nemokamai“,- svarstė kuopos ryšininkė.  

      Skaityti komentarus