°C
   2021 09 24 Penktadienis

   Aidas Gedvilas: Vakcina, esančia klinikinių tyrimų stadijoje, keli Lietuvos vaikai vakcinuoti vis tik buvo!

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Aido Gedvilo Facebook įrašas
   2021-07-24 11:00:00

   Vaikų iki 16 m. vakcinavimas VYKO dar iki tol, kol vakcinos tyrimai su vaikais nebuvo atlikti ir skiepyti vaikų iki 16 m. nebuvo leista.

   Buvo vakcinuojami ne tik turintys gretutinių lėtinių susirgimų vaikai. Paskiepyti ir Comirnaty (Pfizer), ir Astra-Zeneсa vakcinomis buvo ir aukšto sportinio meistriškumo vaikai neva todėl, kad turėjo vykti į varžybas. Tačiau užklausus LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, „ar yra praktika tarptautiniu lygiu reikalauti vakcinuoti paauglius“, viceministras patikino, kad „vakcinavimas yra savanoriškas ir nėra privalomas jokioje šalyje bet kokio amžiaus asmenims. Vakcinavimas nėra ir negali būti privaloma sąlyga prieš sporto renginius nei tarptautiniu, nei nacionaliniu lygiu“. Dar daugiau, vienas visiškai sveikas, aukšto sportinio meistriškumo paauglys buvo vakcinuotas net neturėjęs planų artimiausiu metu vykti į sporto renginį.


   Kaip bebūtų gaila, kol kas aiškėja faktai, kad mes turime pagrindo rimtai abejoti Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis apie vakcinavimą. Prokurorų gautos informacijos dėka paaiškėjo, kad ne visi vaikų vakcinavimo faktai atsispinti Statistikos departamento atviruose duomenyse. Nustatyta, kad buvo atvejis, kuomet paskiepyta paauglė ir pirma, ir antra vakcinomis, tačiau tomis datomis Statistikos departamento lentelėje vakcinuotų vaikų iš viso nėra įrašyta.
   Kiti abejotini atvejai siejasi su bendra vakcinų apskaita, nes keliose situacijose Savivaldybės informavo Prokuratūrą, kad pateikė klaidingus duomenis, tačiau taip ir lieka neaišku - kur vis tik dingo “nurašyta” vakcina? Kas darė įrašą ir kodėl? Ar visuomenei užtenka paaiškinimo, kad įrašas dėl 5-erių, 10-ies metų vaiko tiesiog buvo klaidingas?
   Mano giliu įsitikinimu, Statistikos departamentas menkina savo reputaciją, pristatydamas visuomenei klaidingus duomenis. Ir šiaip, įdomu, kiek Lietuvai kasmet kainuoja tokio departamento išlaikymas?

   P.S. Priminsiu naujiems mano puslapio sekėjams, kad dėl galimo vaikų vakcinavimo fakto, kuris buvo LSD atviruose duomenyse, paklausimą man atsiuntė būtent piliečiai. Ir štai kaip ilgai ir sunkiai tenka kovoti dėl teisybės. Tačiau verta, nes, kaip sakoma - "žinojimas išlaisvina".

   Skaityti komentarus