°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Algimantas Rusteika: Pamokėlė

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Algimanto Rusteikos Facebook įrašas
   2021-05-05 09:00:00

   Štai, vaikučiai, pažiūrekite į skaidrę, matote? Čia yra bakterija. Ji turi branduolį, apvalkalėlį ir net kažkokias ten mitochondrijas. Nervų sistemos, smegenų ir proto neturi, bet jai to ir nereikia. Bakterija nori tik maitintis ir daugintis.

   Gyvena sau bakterija, maitinasi ir štai - ima ir pasidalina! Buvo viena, tapo dvi, visiškai vienodos. Kuri iš jų yra tėtis, o kuri mama? Ar ne geriau jas sunumeruoti, vaikučiai? Tik kaip atskirti, kurios kuris numeris? Ar čia nėra kokios nelygybės?


   Taigi, bakterijos atsiranda bakterijai pasidalinus. Tada, vaikučiai, kyla klausimas, kada kuri gimė, jei iki tol jų nebuvo ir tėvų nėra? O gal mirė, nes tos vienos tai juk irgi nebėra? Ir kiek laiko bakterijos gyvena, jei gimimo fakto nėra?

   Bet, kaip begalvotum, juk bakterijų mirties irgi nėra, nes jos pasidalina į dvi, vadinasi, vaikučiai, jos esti nemirtingos. Tiesiog kadaise atsirado ir visada yra amžinybėje, kurioje nėra individų ir niekas neturi vardų, štai koks čia dalykas.

   Bakterijos, vaikučiai, išnyksta tik dėl nepalankių sąlygų ar suvalgytos kitų bakterijų, bet niekada iš senatvės. Sako, iš jų baltyminės sriubos kadaise atsirado viskas, kas kruta ir krutinasi.

   Kai kurie tyrinėtojai net teigia, įsivaizduokit, kad iš jų išsivystė homo erectus. Ir kad net gatvėje ar telikuose jų galima dabar labai dažnai sutikti. Mokslas tuo abejoja, vaikučiai, bet kas žmogaus - žmogui, o kas bakterijos - bakterijai. Štai koks čia reikalas.

   Skaityti komentarus