°C
   2024 05 28 Antradienis

   Algimantas Rusteika: Vienos provokacijos istorija

   Nuotrauka: Algimanto Rusteikos asm. nuotr.

   Autorius: Algimantas Rusteika
   2023-07-12 19:00:00

   Artėjo NATO susitikimas. J.Ohmanas krito veidu į grindinį - išvadino Rusijos agentais ir "vatnikais" visus, kurie gerbia savo valstybės simbolius, tuo faktiškai sužlugdydamas savo paties "firmos", mokančios jam pačiam ir kompanijai geras algas, akciją dėl Ukrainos vėliavų - žadėta 33 000, išdalinta 1000.

   Patriotiški žmonės nuteikti priešiškai, tų tūkstančių vėliavų, už kurias planuota išleisti (ar išleista, ar įsisavinta?) daugiau kaip pusę milijono, beveik niekas nekelia, provincijoje daugelis iškėlė arba tik Lietuvos vėliavas, arba - labai retai - abi. Visiškas fiasco, tarp "įtakotukų" vidinės kovos dėl savo projektėlių, vieni "kovotojai" kovoja prieš kitus "kovotojus", savųjų rankomis žlunga pelninga akcija "Skambink Rusijai". Ką daryti? Ir štai, kyla vaisinga debiuto idėja - o davaj, pakartojam 2021 metų rugpjūčio 10! Kaip ir tada, sukurkim feikinį Lietuvos šeimų sąjūdžio puslapį ir pakvieskim žmones į akciją! Ir kas ten bebūtų, juos apkaltinsim, ir galutinai sužlugdysim, indrutės prirašys naujų "kriaušių anatomijų", o ką jie ten savo burbuluose rašinės - nematysim ir visuomenė prarys naują provokacinę tabletę!

   Ir penktadienį, liepos 7 d. sukuriamas netikras Lietuvos šeimų sąjūdžio feisbuko puslapis. Visiškai išoriškai toks, koks yra ir tikras. Įdedama keletas mūsų įrašų. Ir po pietų, 15.:42 val., įdedama tai, ko reikia - netikras kvietimas mūsų vardu pirmadienį, 20.00 (būtent tuo metu, kai Vilniuje leidžiasi J.Bideno lėktuvas ir spec.tarnybų užtikrinamo saugumo lygmuo pasiekia isterinę kulminaciją), Katedros aikštėje vykdyti protesto akciją.

   Puslapėlis apgailėtinas, tuo metu turi tik 5 sekėjus, niekas jo tiesiog nemato. Tačiau falsifikuotas kvietimas ypatingai ir už didelius pinigus reklamuojamas, sulaukia tūkstančių "laikų" ir tampa socialinių tinklų sensacija.

   Provokacijos tikslas elementarus kaip karvės baubimas - sukviesti žmones, kuriems brangi Lietuvos vėliava, atsiųsti į tą pačią vietą žmones, kuriems brangi Ukrainos vėliava, keleto provokatorių rankomis sukurti priešpriešą, susistumdymą ir konfliktą. Gal net akmenų maišiukų paslaugiai padėtų.

   Ir tą per visur - kaip reikiant suredagavus ir iškirpus naudingus kadrus, ir sukurpus norimą ir falsifikuotą "naratyvą" - parodyti. Ir apkaltinti "organizatorius" - Lietuvos šeimų sąjūdį ir tuo išelimimuoti jį iš būsimų rinkimų, kurių pimpačkiukai labai bijo.

   Nuo šios Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų pakalikų akcijos per mylią trenkia ČPBB "valstybės kūrėjais", tolerastijos bokštais ir savukyniniais jorkšyro elfų troliais, nes ta pinigus mėgstanti, profesionali ir labai gerai apmokama "patriotinė" publika kitų argumentų, išskyrus provokacijas, neturi.

   Kreipėmės į teisėsaugą - labai įdomu, kaip reaguos ir ką nustatys. Nors jau dabar aišku, kad nieko nenustatys, tik įdomu, kaip atsirašys. Bet visi jų "argumentai" subliūško ir nuleipo, mažučiams liko tik feisbuko klaviatūra barškinti. Sėkmės.

   Skaityti komentarus