°C
   2020 04 02 Ketvirtadienis

   Aurimas Guoga: Analizė savo teisumui patikrinti

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2020-03-25 12:00:00

   Pastarąją dalį baigėme aptardami informacinį komfortą. Šios sąvokos bent jau mūsų šalyje kol kas nėra, o ji yra esminė proto švarai palaikyti. Paminėsiu, kad ją sužinojau iš rabio Polonskio, kuris informacinio komforto poreikiu aiškina kodėl žmonės vienas kitą drąsko ar net žudo durnų idėjų vardan.

   Taigi pirmiausia ir pastebėkime, kad keisti savo nuomonę į geresnę ne tik kad nepavojinga, o tiesiog išganinga. Jimas Rohnas yra pasakęs: „Rūpestingai dirbsi savo darbą - galėsi be vargo pragyventi; susitelksi tapti geresniu - sukaupsi turtus.“

   Mūsų galvose - gerų ir sumautų idėjų raizginys. Mums reikia išmokti atskirti pelus nuo grūdų ir pelus be ceremonijų iššveisti lauk. Šioje dalyje - kaip atskirti kada esi teisus, o kada siautėji plaikstydamasis durnumais.

   Aptikti man atrodo gerokai sudėtingesnė dalis nei durnumą išgyvendinti. Čia jums reikia pasidėti savo idėją ant gerai apšviesto stalo ir atidžiai iš visų pusių ją apžiūrėti. Kad būtų aiškiau, iš karto eisime prie tikro pavyzdžio - paskutinį kartą save tikrinausi ar nesu suklydęs dėl Verygos vadovavimo šiai krizei.

   Pirmiausia pažiūriu kas buvo būtina padaryti krizei suvaldyti ir ar Veryga tai padarė. Karantiną paskelbė, priemonių užpirko, apsikrėtusius ir galimai užsikrėtusius izoliavo.

   Antra, ar galėjo, atsižvelgiant į tai kas buvo žinoma priiminėjant sprendimus, tai padaryti daug veiksmingiau? Nupirktos priemonės vėluoja atvykti, taigi padėtis nėra ideali.

   Dedame Verygai nedidelį minusą, bet čia palyginu su užsienio šalimis. Pamatau, kad italai krizę užsileido dėl to, kad leftistai ragino ne užsidarinėti, o apkabinti iš Uhano atvykstančius kinus; Vokietija karantiną paskelbė trimis dienomis vėliau nei mes, kai užsikrėtimų skaičius jau buvo priartėjęs prie 20 000. Britanija karantiną įsivedė tik praėjusį pirmadienį, t.y. savaite vėliau nei tai padarė A. Veryga.

   Dar patikrinu užkrėstųjų skaičių užsienyje ir pas mus. Pas mus atvejų nedaug ir iš pradžių vien atvežtiniai. Akivaizdu, kad krizė gerai valdoma.

   Bet dar reikia patikrinti gal oponentai teisūs, gal galima buvo tvarkytis dar geriau? Greta pasidedu Anūko, Grybės ir kitų kuoktservatorių pasiūlymus. Čia mes pamatome, kad mums siūloma abejoti ar reikėjo skelbti karantiną - prieš savaitę Anūkas aiškinosi ar Veryga tam turėjo teisinį pagrindą. Dar jis siūlė nuo vadovavimo krizės užkardymui nušalinti mediką Verygą ir jo vieton paskirti kariuomenės ministrą. Pagalvokite kaip eitųsi tvarkytis jei tuo tam vadovautų kariškiai... Be to, dabar jau matome kaip niekingai skamba Dalios tvirtinimas, kad vyriausybė nieko nedaro krizei suvaldyti.

   Taigi tokiu būdu pasidarome savo nuomonių analizę ir pasitikriname ko jos objektyviai vertos. Galiu jus patikinti, niekuomet neišstoju prieš tai nepasitikrinęs ko vertos mano pažiūros. Tai leidžia man išvengti destrukcijos, kurią paskleisčiau propaguodamas brudiną įsitikinimą, taip pat gėdos, kuri sektų pavymui, kai yla išlįstų iš maišo.

   Anksčiau nuomonės patikrinimas man pareikalaudavo dienų, jei ne savaičių ar mėnesių. Dėl Venckienės savo pažiūras, prieš jas paskelbdamas, tikrinausi daugiau kaip dvi savaites. Absoliutus rekordas - dėl krikščionybės. Čia tikrindamasis savo pažiūras esu perskaitęs dvi pirmaujančių teologų knygas, skirtas įrodyti krikščionybės teisingumą; skaičiau knygą apie ateizmo teisingumą, jau nekalbant apie gausybę straipsnių ir video minėtomis temomis. Tai pareikalavo kelių mėnesių. Žinoma, atidžiai pasvėriau ir visus savo protintojų argumentus, tarp kurių buvo ir visiems žinomi kunigai. Taigi esu tiesiog užsibarikavęs duomenimis, mano pažiūros religijos tema itin patikimai apsaugotos nuo klaidos.

   Dabar mano galva jau pratusi daryti tokias analizes, todėl viską atlieku per valandas, o kartais ir nė tiek. Tačiau tai nereiškia, kad jau mažiau bijau suklysti ir kad dėl to nukenčia analizės kokybė.

   Tai, kad darausi tokius įsitikinimų patikrinimus, man leidžia laimėti visas iš eilės idėjų kovas į kurias nusprendžiu veltis. O tai, bent jau man, yra tikroji laimė. Laimė būti teisiam. Mintis, kad galbūt tavo darbai tiesiasi į amžinybę. Su niekuo nepalyginama palaima.

   Skaityti komentarus