°C
   2020 09 21 Pirmadienis

   Aurimas Guoga: Du kaltintojų tipai

   Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. archyvo nuotr.

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2020-08-02 19:00:00

   Kai girdite kaltinimą, kad lietuviai sušaudė žydus, tai gali reikšti viena iš dviejų. Yra dvi kaltintojų stovyklos ir jos siekia visai skirtingų tikslų.

   Kai baigėsi II pasaulinis, Vakarų šalyse esantys komunistai ėmė vokiečiams primetinėti begalinę kaltę. Štai pažiūrėkite kokie jūs baisūs, jūs susižavėjote siaubinga ideologija, jūs kalti dėl naikinimo stovyklų, visa jūsų kultūra - vienas ištisas siaubas. Pasak šių kaltintojų, išeitis viena - prigimtinę gėdą kad gimei vokiečiu galima nuplauti tik priėmus komunizmo evangeliją.

   Šiais laikais minėtos rūšies kaltintojai jau seniai neapsiriboja vokiečiais. Jie aiškina, kad Amerika dūsta nuo rasizmo, savavališkai griauna jos kultūrą atspindinčius paminklus, verčia baltuosius bučiuoti juodčkiams kojas ir t.t. Tai kaltinimas siekiant sunaikinti kultūrą ir atverti duris marksistinei diktatūrai. Tai leftistai.

   Kita kaltintojų stovykla sako, kad norint pasiekti, jog žudynės Europoje nepasikartotų, būtina visiems pasidaryti moralines išvadas. Štai rusai, kurie iš praeities deramų išvadų nepasidarė, šiandien atkūrinėja Stalino kultą, nori vėl kaimynus suvaryti į savo imperiją, nevykusį diktatorių laiko brangiausiu tautos turtu.

   Tokios katastrofos, į kurią jie save entuziastingai įstūmė, buvo galima nesunkiai išvengti - pakako tik sąžiningai įvertinti praeitį, atsiriboti nuo apgaulingos didybės.

   Vadinasi, ir kitiems reikia išmokti moralines pamokas, antraip tautos bus mankurtiškos, negražu bus į jų pusę pažiūrėti.

   Iš čia įkyrūs raginimai, kad mes turime pripažinti jog gan noriai išžudėme žydus, dar kartą įvertinti to meto kovotojus už Lietuvą, išsigliaudyti kas tame buvo leistina, o kas amoralu ir žalinga.

   Taigi, kaltintojų tikslai gali būti labai skirtingi. Žinoma, gynėjams reikia susigaudyti ko siekia konkretus kaltintojas ir adekvačiai atsakyti.

   Skaityti komentarus