°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Aurimas Guoga: Karantinas: tarpiniai rezultatai

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2021-01-11 21:00:00

   Kuoktservator karantinas galioja jau greitai mėnuo, galime pasidaryti tam tikrus apibendrinimus.

   Visų pirma, Verygos karantinas pavasarį patyrė nesėkmę, nes jei būtų sutramdęs virusą, dabartiniam karantinui nebūtų jokio poreikio. Virusas jau būtų pasitraukęs, nelabai kas jį beprisimintų.

   Šiuo karantino rezultatas dar graudesnis. Vakar dienos duomenimis, virusas maždaug 15 proc. labiau paplitęs nei kai Šimonytė paskelbė žūtbūtinę kovą. Aišku, kova tik mūsų sąskaita, nes ji neprarado nei darbo, nei pajamų. 


   Ar vertėjo laikytis jos nurodymų? Per Verygos karantiną stūmiau pirmyn statybos darbus ir dėl to vėliau labai džiaugiausi. Su rangovu aptarinėjome, kad vargas tiems, kurie rimtai pažiūrėjo į ribojimus.

   Per žiemos karantiną taip pat dar neteko girdėti kad kas būtų pasigailėjęs nusispjovęs į draudimus. Likę darbuose neprarado pajamų, o sveikiausi tie, kurie lenda į ledinį vandenį. Šis judėjimas įgavo didelį pagreitį.

   Kas nuolat nešioja kaukes (pvz. dirba aptarnavimo sferoje) visi kaip vienas skundžiasi veido odos negalavimais. Taip pat koronavirusu serga paprastai tik tie, kurie nuo jo saugosi oficialiu būdu. 


   Koronavirusas labiausiai plinta ten, kur labiausiai laikomasi oficialių reikalavimų - valdiškos įstaigos, ligoninės, senelių namai, policijos skyriai.

   Bendras mirtingumas šalyje su visa šita koronės panika vis tiek mažesnis nei pernai tuo pačiu metu.

   Matome kad kol kas vienareikšmiškai laimėjo tie, kurie valdžios nurodymus ignoravo ir pasiieškojo savo būdų kaip stiprinti sveikatą ir išlaikyti pajamas. 


   Netrukus visuomenei smogs ekonomikos sužlugdymo padariniai. Aišku, ir vėl sveikiausi išplauks tie, kurie kapanosis savo pastangomis, o ne lauks kuomet kuotservator iškuops savo nutarimų padarinius.

   Visai jau apibendrintai, karantinas yra būdas pavogti jūsų gyvenimą, nes nedaug pas ginčys jog sėdėti tokiame karantine ir tampytis su antsnukiais nėra gyvenimas. Vadinasi, nevykdyti karantino reikalavimų reiškia neleisti pavogti valdžiai savojo gyvenimo.

   Skaityti komentarus