°C
   2022 05 26 Ketvirtadienis

   Dainius Gaižauskas: Dar ne vėlu atstatyti pasitikėjimą valstybės vadovais

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Dainiaus Gaižausko Facebook įrašas
   2022-01-21 11:00:00

   Valdančiųjų išprovokuotas krizes užsienio ir vidaus politikoje kuo skubiau turi spręsti LR Prezidentas. Dar ne vėlu atstatyti pasitikėjimą valstybės vadovais.

   Prezidentas turi imtis lyderystės ir proaktyvių veiksmų, nes valdantieji ėmė ignoruoti diplomatijos kelius užsienio politikoje, pavertė ją chaotiška ir žalinga valstybei. Negana to, jie dar ir prarado kontrolę, pažeminę mūsų valstybę, nederindami svarbių užsienio politikos klausimų su ES vadovais ir atsakingomis institucijomis, įstūmė į nedovanotiną padėtį kitas ES valstybes, kurios turi rodyti ir pagarbą demokratijai, ir išlikti ištikimomis savo valstybių ekonominiams interesams. Mes liekame vieninteliai, kurie pyksis su Kinija, paaukodami valstybės verslą ir ekonominius valstybės interesus. Jokie skambūs situacijos pavadinimai apie vertybinę politiką to nepakeis, nes tokia politika, kokią vykdo valdantieji, tikrai neatliepia valstybės interesų.

   Taip pat svarbu, kad Prezidentas savo skubiuose ir neatidėliotinuose darbuose akcentuotų ir rodytų visuomenės vieningumo privalumus, pagarbą valstybinei kalbai ir kitiems valstybės simboliams, nesileistų įveliamas į valdančiųjų pinkles segreguojant visuomenę, nes susiskaldžiusi tauta tampa silpna vieta nacionalinio saugumo kontekste. 

   Šiandien Lietuvoje reikia vieningos tautos, gerbiančios savo kalbą, valstybingumą, pasitikinčios valstybės vadovais ir jų daromais sprendimais, nes pasaulį kausto neramumai, o visai netoliese Rusija rikiuoja savo kariuomenę ir grasina Ukrainai. Nerimą kelia ir Baltarusija, kuri stumiama į Rusijos gniaužtus. 

   Mes nenorime karų nei su kaimynais, nei su tolima Kinija. Pirmiausia taika ir geri santykiai yra mūsų valstybės prioritetas. Todėl, turėdamas omenyje, kad LR Prezidentas, pagal Konstituciją atsakingas už užsienio politiką ir jos turinyje už Lietuvos piliečių saugumą, reiškiu lūkestį, kad Prezidentas imsis griežtų veiksmų gindamas šiuos mūsų piliečių interesus. 

   Primenu, kad LVŽS jau priėmusi sprendimus, kuriais rekomenduojama LR Prezidentui svarstyti Gabrieliaus Landsbergio, kaip užsienio ministro, atsakomybę už klaidas, kurios jau dabar turi neigiamų pasekmių valstybei. Tikimės, jog Prezidentas vetuos svetimų rašmenų įteisinimą valstybinėje kalboje, imsis lyderystės pandemijos valdyme ir pabrėš žmonių teises bei pagarbą visuomenei.

   Jeigu norime, kad tauta švęstų valstybines šventes, o ne protestuotų, LR prezidentas turi parodyti, kad niekam neleis jos skaldyti. Artėja Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Kaip jas pasitiksime, priklausys nuo valstybės vadovo pozicijos ir veiksmų.

   Laikas tiksi greitai, todėl laukti nevalia.

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2022 21 01 09:49

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai