°C
   2020 06 02 Antradienis

   Dainius Kepenis: Ilsėkis ramybėje, brangi bendražyge...

   Nuotrauka: sviekuoliai.lt I Minf koliažas

   Autorius: Dainiaus Kepenio Facebook įrašas
   2020-04-04 11:00:00

   Šiandien, kai kone visuotinai esame apimti, įbauginti mirties baimės jausmo, mus paliko Ksavera Vaištarienė. Nepaprastai gražus žmogus - mokslininkė, kūrėja, mama, močiutė, visuomenininkė, mokytoja, įkvėpėja, patarėja, sveikuolė, linksmuolė...

   Už bet kokius, pačius gražiausius žodžius gražesnė ir mielesnė moteris, kurią gerai žinojo visi Lietuvos sveikuoliai, o ir ne tik jie. Ksavera nemirė. Ji tiesiog išėjo. Kaip išeina jogai, o ir tie žmonės, kuriems Dievas davė misiją rodyti kelią, neleisti paklysti. Žvalgytoja, vedlė, ieškotoja - visa tai apie mokslų daktarę Ksaverą Vaištarienę, kurios įkvėpti tūkstančiai žmonių keitė savo mitybos ir kitus įpročius, padėjusius atsikratyti ligų, nerimo, depresijų. Ypatingai nuoširdi ir ištikima bendražygė, kurios gyvenimas buvo nesibaigianti tarnystė- šeimai, visuomenei, valstybei.

   Gūdžiais Brežnevinės epochos metais nusimetusi stagnacijos ir baimės pančius , chemijos mokslų daktarė išdrįso mesti iššūkį medicininei dogmatikai ir, rizikuodama viskuo, pakilo iš nepagydoma laikomos ligos. Būtent aštuntojo dešimtmečio laikmetis įeis į Lietuvos istoriją, kaip Vydūno, St. Šalkauskio, A. Maceinos, V.Sezemano, K.Dineikos ir kitų Lietuvos sveikatos sąjūdžio gimdytojų ir jų idėjų praktinio įgyvendinimo šalyje metas.

   Pirmoje sveikatos revoliucionierių gretoje tvirtai žengė Ksavera Vaištarienė. Visų pirma savo asmeniniu pavyzdžiu. Tūkstančiai pasekėjų ėjo Ksaveros pramintu taku ir liko jai dėkingi už patirtą pergalės prieš negandas, tikro ir labai paprasto išsivadavimo iš ligų kalėjimo jausmą. Tas išsilaisvinimo pojūtis darniai susiliejo su visos tautos patirtu Lietuvos laisvės, atkurtos nepriklausomybės džiaugsmu, kurio trisdešimtmetį ką tik atšventėme. „Ką galėjau- viską padariau, parodžiau. Covid19- jau kur kas paprasčiau. Susitvarkysite patys“ , - tarsi girdžiu Ksaveros balsą. Pritarčiau jai. Vydūnas ir kiti mūsų tautos išminčiai gali būti ramūs,- svarbiausia, mąstymo permaina prasidėjo. Pandemijos akivaizdoje mes imame suprasti, kaip svarbu žinoti tikrą tiesą ir kaip ji gali išlaisvinti nuo panikos, baimės ir prietarų, daug metų vyravusių sveikatos reikaluose. Tikros laisvės, pagrįstos asmenine atsakomybe pavyzdžiu ir buvo Lietuvos vegetarų motina, kurios ligų istorija tuščia. Niekas negirdėjo jos dejuojančios, besiskundžiančios. Kiekvienas besikreipiantis patarimo rasdavo šiltą žodį, pagalbos ranką.

   Lietuvos Sveikuolių sąjungos garbės narė, visų mylima ir gerbiama Ksavera Vaištarienė 88 metus praleido šioje žemelėje ir išėjo... pailsėti. Ilsėkis ramybėje, brangi bendražyge...

   Skaityti komentarus