°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Griūk negyvas: abejotinos reputacijos eksministrei J.Petrauskienei suteiktas atsakingas diplomatinis postas

   Nuotrauka: BNS nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: prof.habil.dr. Gediminas Merkys
   2019-08-29 11:00:00

   Algirdai, mielas, gerbiamas Algirdai Monkevičiau, ką Tamsta darai? Eksministrė Petrauskienė ATAŠĖ prie EBPO? Į tokias pareigas reikėjo rasti žmogų, turintį PhD laipsnį arba turintį išskirtinį įdirbį ir autoritetą  švietime. Be to, Petrauskienei dar nesibaigė VTEK paskirtas viešų ir privačių interesų pažeidimo konstatavimas. Net metai nepraėjo. VTEK sprendimai, gerbiamas LR Vyriausybės nary dr. A. Monkevičiau, Tamstai yra tualetinis popierėlis?

   Tegul atgailauja Jurgita ir džiaugiasi, kad bylos negavo. Kodėl ji ministeriaudama nesustabdė korupcijos UPC?  Ji dengė, glaistė, kiek tik galėjo KTU-ISM sandorio skandalą. Dengė iki paskutinės akimirkos ir KTU rektoriaus plagiato abudu skandalus.  Tą, kurį aptiko ir paviešino  prof. A. Avižienis, kaip ir tą, kurį paviešinau su keliais bendražygiais aš pats.

   J. Petrauskienei  apskritai reikėtų nuo valstybės tarnybos kurį laiką pailsėti, tegul pasitikrina savo kompetencijas versle arba NVO. Tegul pasitikrina, ar be biudžetinio spenelio savarankiškai pati išgyventų bent metelius kitus? Per trumpą Petrauskienės valdymą išėjo net du LR Konstitucinio teismo nutarimai dėl jos ministerijos išleistų teisės aktų neatitikimo Konstitucijai. Ko vertas etatinio įvedimo skandalas? Ką jinai išmano apie mokslą? Ji leptelėjo viešai, kad Lietuvoje 6 tūkst. mokytojų perteklius, kuomet mokytojų dalykininkų net didmiesčiuose jau trūksta. Manau, kad savo pribloškiančia nekompetencija ir abejotina reputacija J. Petrauskienė tik diskredituos Lietuvą.

    

   Į valstybės tarnybą, pradžioje į MOSTA direktores J. Petrauskienė apskritai atėjo tik savo marčios – politikos veteranės Mildos Petrauskienės dėka ir anuomet valdžiausių socialdemokratų dėka.  Jos patekimas į LR Vyriausybę buvo didelė klaida.  J. Petrauskienė jau turėjo tapti Lietuvos Vyriausybių istorijos fakteliu. Nemaloniu fakteliu. Deja, ši persona su savo abejotina kompetencija ir reputacija dabar yra perkeliama į Lietuvos viešojo valdymo ateitį, į tarptautinę areną. Apgailėtinas sprendimas. GĖDA. Apmaudu dėl valstybės.....

   Skaityti komentarus