°C
      2024 04 18 Ketvirtadienis

      Jolanta Blažytė: Watnikų ir patriotų mūšio update‘as

      Nuotrauka: Jolantos Blažytės asm. I Minfo koliažas

      Autorius: Jolantos Blažytės Facebook įrašas
      2020-05-19 15:00:00

      Kadangi draugai užvertė žinutėmis, teiraudamiesi, kad naujo Watnikų – Patriotų mūšio fronte, tai trumpai informuoju. Priminsiu, kad šiose kovose dalyvauja dvi pusės:

      Iš vienos pusės – watnikai, krachoborai, libai (taip juos vadina save patriotu vadinantis R.Kuodis), kurie vis domisi, kam Lietuvos bankui (LB) kasmet prireikia už 200 000 biudžetinių eurų nusipirktų tonų maisto (jautienos, kiaulienos, lašišos, miltų ir t.t.)

      Iš kitos pusės – Pats LB atstovaujantis ir patriotu save vadinantis profesorius Raimondas Kuodis, kuris, pasitelkęs visą įmanomą bratvos žodyną, watnikams (krachaborams, libams) dėsto, kad iš tos kiaulienos (jautienos) darbuotojams kepami kotletai ir darbuotojai už tai susimoka.

      Ginčo objektas: kiek konkrečiai darbuotojai susimoka? Ar realią kotleto kainą ar tik simbolinę? Ar valstybė vis tik subsidijuoja prof. R. Kuodžio ir jo kolegų valgomus kotletus ar ne? (Žinom, mes, žinom, kaip veikia tos nomenklatūrinės valgyklėlės...)

      Mūšis vyksta tikrai aršus. Watnikai (krachoborai, libai) spaudžia profesorių R. Kuodį prie sienos, reikalaudami atskleisti konkrečius skaičius, tačiau profesorius tyli kantriau, nei kažkada tylėjo Marytė Melnikaitė. Tiesa, kartais, neištvėręs kankinimų, profesorius į viešą erdvę paleidžia tokį katarsį, kuris užspaudžia ausis net prie bratvos žodyno pripratusiems piliečiams. O kaip gi – ne taip lengva išbūti tokioje apsuptyje, kai iš vienos pusės puola watnikai, iš kitos – krachaborai ir t.t.

      Bet štai vakar profesorius pagaliau nusprendė pasiprašyti pagalbos „iš salės“. Bet kažkodėl kreipėsi ne į LB dirbančias buhalteres ar analitikes, kurios būtų padėjusios profesoriui suskaičiuoti jo suvalgomų kotletų savikainą, bet į vieną savo FB draugą. Draugas, žinoma, ir padėjo ir suskaičiavo. Draugas primetė, kad kasmet LB vieno darbuotojo maitinimui ir pramogoms vidutiniškai skiria apie 367 eur. Ir dar sugėdino visus watnikus (krachaborus, libus): argi jums ne gėda kabinėtis prie tokios smulkmenos? Juk tai darbuotojų motyvacija. Tokias savo valgyklas turi ir Europos parlamentas ir Europos komisija ir darbuotojai ten valgo geresnėmis sąlygomis ar net nemokamai.

      Nu, aišku, kad gėda. Negi mes dabar negalime Lietuvos banke turėti tokios valgyklos, kokią turi EP ar EK? Ypač, kai toje valgykloje, gerai užvalgius nemokamų ar simboliškai apmokamų kotletų gimsta idėjos apie mokesčių didinimus savarankiškai dirbantiems žmonėms, t.y. „gyvulių ūkiui“. Deja, ši profesoriaus gauta pagalba „iš salės“ įnešė dar daugiau sumaišties: watnikai (krachaborai, libai) ir toliau niekaip nesupranta: ar už tuos kotletus darbuotojai susimoka, kaip teigia profesorius ar vis tik tai yra darbuotojų motyvacija, kaip teigia profesoriaus advokatu tapęs jo FB draugas? Ir dar nesupranta, kaip taip gali atsitikti, kad nei kaštų - naudos analizės guru tapęs profesorius R. Kuodis, nei jo iš FB draugų pasirinktas advokatas niekaip patys nesugeba susiskaičiuoti savo suvalgomų kotletų kaštų. Mat profesorius ir jo advokatas galvoja, kad kotletai iš kiaulės pasigamina patys. Todėl jiems gaminti nereikia nei virtuvės, nei įrangos su visais amortizaciniais kaštais, nei virėjų (o gal ir padavėjų?) atlyginimų, nei energetinių resursų, nei indų ir t.t. (būtent šie kaštai dažnai sudaro didžiąją kotleto savikainos dalį).

      Todėl asmeniškai aš, kaip watnikų (krachaborų, libų) vardu turiu pasakyti: „Sėskite, profesoriau, - du. Skaičiuokite iš naujo“ Arba neskaičiuokite visiškai, o tiesiog, panaudojęs taip savo mėgstamą „žodyną“, pasakykite:

      „Nu ir ką, bl... Nu pavalgom mes čia biškį, bl... tų kotletukų į biudžeto sąskaitą. Nu kas dabar bl... nepavalgo. Kas tik gali, tas ir pavalgo bl....Juk tokia tvarka valstybėje bl...“

      O asmeniškai man šio mūšio istorijoje įdomu visai ne kotletai. Tiesa sakant, jie jau ir atsibodo, net nevalgius. Įdomu štai kas: Dar prieš metus ar kelis Seimo biudžeto ir finansų komitetas „špilkavo“ LB vadovus už tai, kad anie nesuvaldė 2008-2009m krizės. O kaip bus dabar? Juk vienokia ar kitokia koronos sukelta krizė artėja. Ar tą krizę sugebės suvaldyti LB profesoriai, kurie net nemoka suskaičiuoti kotleto savikainos, o informacijos apie valgyklos išlaidas ieško ne buhalterijoje, bet FB draugų įsivaizdavimuose, „kaip galėtų ir turėtų būti“? O gal ir krizės valdymo metu Lietuvos bankas taip pat kreipsis pagalbos į savo FB draugus?

      Tada gal jau tuo pačiu man profesoriaus FB draugai pasakytų, kodėl pavyzdžiui, Lietuva „ The Global competetitiviness Report 2019“ reitinge pagal finansinės sistemos, už kurios kūrimą ir valdymą atsakingas LB, rodiklius užima tik 75 vietą? Esame kažkur žemiau Bulgarijos (73 vieta) ir šiek tiek aukščiau Urugvajaus (77vieta). Ar ne todėl, kad Lietuvos banko „patriotai“ labiau rūpinasi ne Lietuvos finansine sistema, o savo kotletais? Jei ne, tai kodėl? Tikrai nežinau, todėl ir klausiu...

      O visiems Lietuvos banko kotletų valgytojams linkiu gero apetito ir ramaus bei jokių krizių nepajudinamo gyvenimo.

      Skaityti komentarus