°C
   2024 07 16 Antradienis

   LVŽS Seime ieškos palaikymo įstatymo projektui dėl lytinių nusikaltėlių registro sukūrimo

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
   2023-06-29 09:00:00

   Birželio 28 dieną Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinė Vyriausybė su ekspertais aptarė lytinių nusikaltėlių registro projektą ir kaip jį dar patobulinti, kad būtų užkardytas smurtas prieš vaikus.

   „Matome, kad vaikų seksualinis išnaudojimas žinomas visoms institucijoms ir jų pareigūnams, tačiau siekiant spręsti problemas apsiribojama tik formaliu ir biurokratiniu požiūriu, todėl situacija tik blogėja. Akivaizdu, reikia priimti naujus sprendimus, jog seksualiai išnaudojantys vaikus asmenys suprastų, kad jie bus matomi ir žinomi. Gali būti taikomos įvairios apsaugos priemonės, tačiau seksualinius nusikaltimus padariusius asmenis būtina kontroliuoti net ir jiems atlikus bausmę. Viena iš kontrolės formų – seksualinių nusikaltėlių registrų kūrimas ir duomenų apie nusikaltimus padariusius asmenis ir galimas rizikas, susijusias su buvimu laisvėje, teikimas“, – sako šešėlinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė ir projekto dėl lytinių nusikaltėlių registro autorė Rimantė Šalaševičiūtė.

   Posėdyje Lenkijos Apeliacinio teismo teisėjas Bartošas Jakubovskis (Bartosz Jakubowski) pristatė Lenkijos praktiką ir tokio registro naudą. Kiti ekspertai išsakė nuomones.

   Pasak šešėlinio Ministro Pirmininko Ramūno Karbauskio, būtina imtis visų priemonių, kurios apsaugotų šalies vaikus nuo visų formų smurto ir prievartos. 

   „Mūsų frakcija Seime plačiai ieškos palaikymo įstatymo projektui dėl lytinių nusikaltėlių registro sukūrimo. Kitoms frakcijoms kelsime jau ne politinės valios klausimą, o ar jos rimtai rūpinasi vaikų saugumu, ar nusikaltėlių dangstymu. Mes dėsime visas pastangas, kad Lietuvoje vaikai būtų saugūs“, – sako šešėlinės Vyriausybės Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

   Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, praėjusiais metais buvo užregistruotos 498 nusikalstamos veikos dėl seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius, o per pirmuosius tris šių metų mėnesius jau fiksuota 212 tokių veikų.

   Skaityti komentarus