°C
   2019 06 16 Sekmadienis

   M. Puidokas: „Kodėl kai kurie apžvalgininkai ir Tapinas bijo išgirsti Lietuvos žmonių nuomonę!?“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2019-01-10 17:00:00

   Apklausos tiesioginio TV žinių eterio metu - įprastas reiškinys. Tačiau, kaip sausio 10 informavo portalas 15min: „LNK Žinių laidoje užduotas klausimas „Kam turi atitekti mergaitė: naujiesiems tėvams ar broliui“ ne tik sukėlė diskusijų audrą socialiniuose tinkluose, bet ir sudavė smūgį žinių tarnybos bei viso televizijos kanalo reputacijai.“

   Štai taip LNK žinių tarnyba klausė savo žiūrovų nuomonės:

   Kas tie politikos apžvalgininkai, suabejoję LNK žinių tarnybos profesionalumu? Kaip informuoja 15min, tai politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Tomas Janeliūnas, politologas Mažvydas Jastramskis, žurnalistas Andrius Tapinas, TV3 žurnalistė Edita Katauskienė, žurnalistė Rita Miliūtė, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.   Kaip 15min žurnalistams paaiškino LNK žinių tarnybos vadovė Ligita Krisiūnaitė: „Dažnai LNK žiniose skelbiama apklausa, kurioje klausiama visuomenės nuomonės pačiais įvairiausiais ir aktualiausiais klausimais. Ir šį kartą pakvietėme žiūrovus išsakyti savo nuomonę, o sprendimą turi priimti atitinkamos kompetentingos institucijos“.

   Jeigu apklausos yra įprastos ir naudojamos ne taip retai, kodėl būtent šis klausimas taip sudomino ir sujudino kai kuriuos politologus bei žurnalistus? Ar galėjo taip nutikti tik dėl žiūrovų reakcijos: jie skambučiais palaikė ne tą pusę?

   Seimo narys Mindaugas Puidokas savo feisbuko paskyroje komentuoja tokį politikos apžvalgininkų elgesį:

   „Kodėl kai kurie apžvalgininkai ir Tapinas bijo išgirsti Lietuvos žmonių nuomonę!? Ką manote jūs? 

   Gal tai nauja spaudimo forma televizijoms, kad bijotų užduoti klausimus visuomenei jautriomis temomis!? O gal nepatiko, kad žmonės mąsto ne taip kaip norima, jog jie mąstytų? 

   Juk 75% žmonių palaikė mergaitės brolį Arūną, bet būtinai reikėjo, matomai, palaikyti Zelandiečių porą... 

   Juk Lietuvoje gerai būti negali - gerai žmonėms būna tik Naujojoje Zelandijoje. Aš esu už tai, kad LNK, kitoms televizijoms, visai žiniasklaidai nebūtų daromas spaudimas formuoti vienpusę nuomonę!“

   Skaityti komentarus