°C
      2025 05 15 Ketvirtadienis

      Manipuliuotojai tarp mūsų, arba Kaip nepapulti?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: FB puslapis „Kiek kartų gali atgimti tauta?“
      2019-01-27 17:00:00

      ​Manipuliacija - tai psichologinė prievarta prieš žmogų.

      Manipuliacijos - legalus reiškinys, todėl plačiai taikomas tokiais pavadinimais, kaip marketingas, efektingi pardavimai, NLP, įtakos darymas ir pan. Tai technikos, kurias naudoja žmonės siekiantys naudos. Naudos sau pirmiausia.

      Manipuliacija - tai psichologinė prievarta prieš žmogų. Kaip manipuliuoti žinančių ir manipuliuotojų daug. Mažai tų, kurie apie tas manipuliacijas kalba, dar mažiau ar iš vis nėra tų, kurie tas manipuliacijas viešai demaskuoja ir padeda apsisaugoti.

      Lietuvoje tai tapo didele problema, kas ją spręstų - nėra, nes tie, kurie apie tai supranta - naudoja ne šviesti kitus ir jiems padėti, o kaip tik - atsuka tai prieš mus, vardan savo tikslų.

      Manipuliuoja prekybos centruose, religinėse bendruomenėse, TV laidose, laikraščiuose, radijuje, turguje, gatvėje, mokyklose, šeimose - žmogus niekaip neapsaugotas nuo manipuliacijų, todėl tuos atpažinimo ir apsisaugojimo mechanizmus reikia ugdytis patiems.

      "85% gero ar blogo bendravimo sudaro gestai, balso tonas (garsumas, tartis, intonacija), akių kontaktas ar jo vengimas, žvilgsnio niuansai, kūno poza, raumonų tonusas, erdvės naudojimas, kvėpavimas (atodūsiai..) ir nežymūs judesiai. Kai kurie autoriai teigia, kad toks bendravimas sudaro net 93%.

      Mums gali p a t i k t i kitas žmogus, nors jo idėjos, nuomonė, pomėgiai ir jausmai s k i r i a s i nuo mūsų. Kai kitokia nuomonė pateikiama pagarbiai ir naudojant adekvatų (neagresyvų) neverbalinį bendravimą, jaučiame tik draugiškumą ir simpatiją kitam asmeniui. Tačiau gali būti ir atvirkščiai: galime nesijausti gerai su kuo nors, kieno mintys panašios į mūsų, atrodo, lyg kažkas n e l i p t ų. Diskomfortas paprastai kyla dėl neverbalinio bendravimo. Ne specialistas dažniausiai sąmoningai jo įtakos nesuvokia."

      Iš knygos "Manipuliuotojai tarp mūsų"

      O dabar įsivaizduokit kitą situaciją, kai žiūrite kokį tai video, laidą ar seminarą, kuriame antižmogiškos idėjos, griaunančios šeimą, tautiškumą ar pan., tačiau pateiktos profesionaliai, kokybiškai, su atidirbtomis manipuliavimo technikomis.

      Žiūri ir atrodo l i m p a. Vedėjas šypsosi, bairius skaldo, naudoja atitinkamą žargoną, sėdi atitinkama poza ir daro maksimalią įtaigą - retas atsispirs manipuliacijai ir taps gerbėjais tiek vedėjo, tiek jo idėjų ir tai darys visiškai nesąmoningai, nes "nefiltruoja" ir neanalizuoja pateikiamo turinio.

      Panašiai yra ir su žmonėmis, kurie atstovauja žmogiškąsias vertybes, šviesumą, teisingumą, dorą, bet jų video medžiaga nekokybiškai pateikta, jokio marketingo, o vedėjai visiškai nesistengia įtikti, būti saldžiais, įtaigiais, o tiesiog sąžiningai atstovauja idėjas ir vertybes.

      Kas vyksta?

      Žiūrovai, kurie yra pripratinti prie saldumo ir manipuliacijų, niekaip negali išlaikyti dėmesio ties tikrais dalykais, nes niekas jiems nepataikauja, nebando įtikti. Tikrumas nepopuliarus, nes įpratusiam prie rožinės pudros, tiesa atrodo šlykšti, radikali, baisi.

      Kaip nepapulti?

      Mąstyti - tik taip galima apsisaugoti nuo tų, kurie manipuliuoja ir siekia iš jūsų naudos.

      Mąstyti - vienintelis kelias į teisingumą.

      Kad mąstyti, reikia domėtis, ieškoti, mokytis, gilintis, tyrinėti. Plėsti savo suvokimą, stiprinti savo vertybinį stuburą, o tada aiškiai pasirinkti, kurias vertybes atstovauti ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

      Kitaip, mes nuolat būsim manipuliuotojų aukomis.

      #ManipuliuotojaiTarpMūsų

      Skaityti komentarus