°C
   2020 09 27 Sekmadienis

   Marius Jonaitis: Giliam kai kurių asmenų liūdesiui, Lukašenka vis dar laikosi valdžioje

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Mariaus Jonaičio Facebook įrašas
   2020-08-14 19:00:00

   Lygiai taip pat, giliam kai kurių isteriškų asmenybių Lietuvoje liūdesiui, „žiaurusis Lukašankos režimas“ niekaip nieko nenužudo. Yra tik viena auka ir ta pati sugebėjo save mirtinai susižaloti su sprogmeniu kurį norėjo sviesti į miliciją.

   Batkos tvarkos palaikymo būriai duoda bananų ir tai yra gerai. Kuo daugiau bananų - tuo daugiau bus išsaugota gyvybių. Janukovičius pagailėjo bananų ir dėl to Ukrainoje kilęs konfliktas nusinešė daugiau negu 13 000 gyvybių bei buvo prarastos teritorijos (Donbasas ir Krymas), nusmukdyta ekonomika bei kitaip suluošinti žmonių likimai.

   Pagrindinis žmonių, kurie remia bandymus nuversti Lukašenką argumentas, jog tas Batka užkinso, jis diktatorius, tad jį reikia mesti lauk. Argumentas „užkniso“ skamba gan vaikiškai ir panašiai kalbėjo Libijos jaunimas 2011 metais versdami Kadafį ir mes puikiai žinome kuo tai baigėsi. Libija iš pasiturinčios šalies virto žlugusia valstybe kurioje net veikia vergų aukcionai. Daugiau apie Libiją galite pasiskaityti čia. 

   Na, bet tarkim baltarusiai teisūs ir Batka užkniso. Jį nuverčia ir kas toliau? Kas ta pažangi jėga kuri pagerins baltarusių gyvenimą? Nes nemanau, jog protestuojantys žmonės nori, jog būtų blogiau, visi tikisi kažkokio pagerėjimo.


   Tačiau neįmanoma rasti kažkokių aiškių organizacijų ir lyderių. Į užsienį persikėlęs buvęs pretendentas į Baltarusijos prezidentus Valerijus Cepkala trečiadienį pareiškė steigiantis nacionalinio išsigelbėjimo frontą. Jo siekiai tokie: Opozicijos politikas pažymėjo, kad Frontas kovos už šalies suvereniteto, demokratijos ir laisvės išsaugojimą, taip pat gins baltarusių demokratinį pasirinkimą nuo klastojimo.

   Telegram kanale „Nexta, kurį seka apie 680 000 žmonių ir kuris yra pagrindinis protestų koordinatorius (beje, kiek žinoma administruojamas iš Lenkijos) taip pat nieko konkretaus neformuluoja. Tik tai, jog šalin Lukašenką, duokit Laisvę ir paleiskit jų šalininkus iš kalėjimų.
   Viskas. Kas toliau turi valdyti šalį, kokią ekonominę ir geopolitinę politiką vykdyti bei kažkokios rimtesnės programos nėra. Kažkas panašaus į „verskim valdžią, bus laisvė ir savaime viskas bus gerai“.

   Peršasi išvada, jog tikrieji tikslai nėra viešinami ir ta „opozicija“ tėra tik lėlininkai.


   Stebint tos „opozicijos“ kanalus youtube matosi emocinis pumpavimas.. Kala ir kala apie policijos žiaurumus, suka ratais tuos pačius vaizdus. Norima veikti per emocijas, jog žmonėms išsijungtų kritinis mąstymas ir jie tik baisėtųsi.

   Vaizdai pateikiami subjektyviai. Kaip milicininkai/OMON kažką vejasi, kažkam į kuprą su bananu duoda, bet taip ir neaiški lieka priešistorė. Gal ta „auka“ molotovo kokteiliu pareigūnus vaišino, gal akmenimis taikiai protestavo.

   Taktika kaip vienas prie vieno lyginant su kitomis spalvotosiomis revoliucijomis. Reikia ĮSIKALTI į galvą, jog jokia spalvotoji revoliucija žmonėms gyvenimo nepagerino. Jos vyksta su užsienio valstybių palaiminimu, pagalba ir organizavimu, tad pirmiausiai keliamos tam, jog nuverstų joms nepalankų režimą.

   Na o vietiniai gauna tik 3D (depopuliacija-deindustrializacija-debilizacija). Puikus to pavydys Ukraina (tekstas rašytas prieš kelis metus, bet dar aktualus).

   Kas nori nuversti Lukašenką ir kokie ten interesai susikerta. O brol, klausimas kas to nenori?


   Lietuvos valdančiąjai klikai jis nepalankus, nes pastatė Astravo AE kuri galės pasiūlyti pigią elektros energiją. Kaip žmonėms paaiškinti kodėl nereikia iš baltarusių pirkti elektros? Nes ji nesaugi ir šalį valdo baisusis diktatorius! O tikroji tiesa, jog tam tikros Lietuvą valdančios nusikalstamos grupuotės pelnosi pirkdamos elektros energiją per tarpininkus, daug brangiau ir sau į kišenes nuvarvindamos įspūdingas sumas.

   Nepriklausoma ir savarankiško Lukašenkos valdoma Baltarusija yra lyg spyglys užpakalyje bandymams kurti buferinę zoną pavadinimu „Intermarum“ (žiūrėti nuotrauką). Šio derinio esminė užduotis yra atkirsti ES nuo Rusijos ir būti tiesioginiu JAV politikos atstovu šiame regione. Be abejo, su Lenkijos vadovavimu. Dėl to Lenkijos interesas čia yra milžiniškas.

   Yra ir Rusijos stambaus kapitalo interesų (kuris, neabejotinai susijęs ir su politine Rusios valdžia), konkrečiai „Gazprom“ kuriems būtų daug palankiau turėti labiau sukalbamą vadovą, kuris (be abejo, už atitinkamas dovanėles) palankesnėmis Gazpromui sąlygomis pirktų jų tiekiamus angliavandenius (dujos, nafta).
   Nepatinka Batiuška ir vietiniam Baltarusijos privačiam kapitalui bei jau susiformavusiai smulkiąjai buržuazijai (jos nemažai dalyvauja protestuose). Kodėl? Lukašenka gina dirbančiųjų interesus ir neleidžia pasinaudojant krize žmones atleidinėti iš darbų. Štai tekstas apietai. Vykdo kainų reguliavimą.

   Na o kur dar begales valstybinio kapitalo, gamybos priemonių (fabrikai, žemė), rinka ir t.t. Į visa tai godžiai akeles blizgina tiek vietiniai tiek ir užsieniniai veikėjai.

   Tad griežiančių dantį ant Lukašenkos yra ne tiek ir mažai. Be to prisideda ir bendra pasaulinė situacija su ekonomine krize, kas be jokios abejonės, veikia ir Baltarusijos ekonominius pajėgumus.

   Sąlygos perversmui yra prinokusios. Yra vietinių kiauragalvių. Yra išmuštruotų kaimyninėse šalyse (Europos humanitarinis universitetas Lietuvoje). Yra užsakovų, finansuotojų bei organizatorių.


   Dabar viskas priklauso nuo to kiek Lukašenkai ištikima jo aplinka ir struktūros bei kaip ir kada įsikiš tą „tylioji dauguma“ kuri jį palaiko. Jį neabejotinai įsikiš tik labiausiai nenorėčiau, jog prieitume prie Donbaso scenarijaus. Todėl šiomis dienomis aktualus šūkis: Daugiau bananų - daugiau taikos.

   Keli tekstai su pastarųjų mėnesių A. Lukašenkos mintimisapie artėjančias provokacijas:

   P.S: Besidraskantiems ir matantiems visokias vatas vertėtų žinoti, jog nemažai rusiškų info šaltinių specifiškai vertina protestus Baltarusijoje. Pvz RT ir Ruptly gan pozityviai nušviečia antivyriausybinius protestus. Tai irgi verčiantis pamąstyti faktas.

   Skaityti komentarus