°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Ramūnas Karbauskis: Ar kalbos apie dialogą buvo tikra ir nuoširdu?

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Ramūnas Karbauskis
   2022-06-20 17:00:00

   Į „Seimo taikymo“ susitikimą su Prezidentu Gitanu Nausėda neatvyko Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nors pati prieš TV kameras praėjusiomis dienomis guodėsi, kaip svarbu, kad Seimas vėl imtų dirbti kartu ir kad dės visas pastangas, kad taip įvyktų. Ar kalbos apie dialogą buvo tikra ir nuoširdu? Greičiausiai – ne. Ir kad toliau vyksta žaidimai, stengiantis prastumti savo liberalią darbotvarkę bet kokia kaina, tai jau daugiau nei akivaizdu.

   Aš tik noriu priminti, kad LVŽS su pozicija nusprendė neposėdžiauti ne tik dėl procedūrinių dalykų, kuriuos pozicija sąmoningai padarė, kad eilinį kartą pažemintų opoziciją. Mums šiandien yra svarbiausi vertybiniai klausimai, kuriuos liberalai ir toliau kiš, net ir po susitikimo su Prezidentu. 


   Taigi, panašu, kad net ir išsprendus procedūrinius klausimus, vertybinis konfliktas liks. Ar procedūriniai sprendiniai bus pretekstas tikėtis konstruktyvaus darbo – nemanau, nes mes iš principo nepritariame nei narkotikų dekriminalizavimui, nei civilinės sąjungos, kaip vienos lyties šeimų įteisinimui. Tai tik du klausimai, kuriuos prašėme išimti iš Seimo darbotvarkės, tam kad galėtume normaliai ir konstruktyviai dirbti su pozicija. 


   Jei kitoms opozicijoje esančioms partijoms – socdemams ir S.Skvernelio demokratams tai tinka, mums netinka. Nes manome, kad šiandien Lietuvoje yra daugybė problemų, kurios susijusios su viena didžiausių Europoje infliacija, kylančiomis kainomis bei problemomis ekonomikoje, kurios neigiamai atsiliepia Lietuvos žmonėms. O mūsų valdžiai toliau niežti nagus visus kiršinti, prastumti narkotikus ir vienalytes poras ir deja, jiems šiandien atrodo, jog tai svarbiausi klausimai Lietuvoje...

   Skaityti komentarus