°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   S. Skvernelis ragina atsakingas institucijas rasti sprendimus dėl neįgaliųjų ir vaikų apgyvendinimo Žiežmariuose ir Biržuose

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-08-06 15:00:00

   Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį paragino atsakingas centrinės valdžios ir savivaldos institucijas kuo greičiau rasti sprendimus dėl neįgaliųjų bei be tėvų globos likusių vaikų apgyvendinimo Žiežmariuose ir Biržuose.

   „Viešai kurstoma neapykanta netoleruotina. Valstybės ir savivaldybės institucijos privalo derinti savo veiksmus su vietos bendruomenėmis, teikti informaciją, tačiau nepriimtina situacija, kai prasideda aiškūs silpnesnės pusės užgauliojimai“, – pranešime sako S. Skvernelis.

   „Raginu atsakingas centrinės valdžios ir savivaldos institucijas kuo greičiau rasti sprendimus, kur būtų geriausia vieta įkurti be tėvų globos likusius vaikus ir apgyvendinti neįgaliuosius asmenis. Taip pat raginu tiek vietos bendruomenių lyderius, tiek teisėsaugos institucijas suprasti, kad neapykantos kurstymas veda į dar sunkesnes veikas, kurios vėliau baigiasi labai liūdnomis pasekmėmis“, – sako premjeras.

   Žiniasklaida pranešė, kad Biržuose Latvygalos gatvės gyventojai pasipriešino iniciatyvai aštuoniems be tėvų globos likusiems vaikams pastatyti globos namus. Tuo metu Žiežmariuose Lauko gatvės gyventojai priešinasi namo statyboms, kuriame norima apgyvendinti dešimt protinę negalią turinčių žmonių. 

   Skaityti komentarus