°C
   2020 11 30 Pirmadienis

   Ugnius Kiguolis: Iliuzionistai vėl bando įtikinti, kad kaukės lauke efektyviai gali sustabdyti virusą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Ugnius Kiguolis, https://ugnius.kiguolis.com
   2020-10-29 11:00:00

   Lietuva vėl grįžta prie karantino ir dramatiškos kaukės daromos privalomomis visose viešose erdvėse tiek lauke, tiek viduje. Primenu, kaukės uždarose erdvėse jau seniai privalomos ir tai viruso nė kiek nesustabdė, priesingai, kreivė kyla. Dabar kaltė verčiama žmonėms neteisingai dėvintiems kaukes, bei bandoma teigti, jog neužtenka kaukių dėvėti tik uždarose erdvėse, norint sustabdyti virusą.

   Prisiminkite šią dieną. Skaičiams nemažėjant logikos ir sveiko proto mohikanai gali priversti jus jas dėvėti ir namuose. Dabar gi skaičiai turi staiga imti kristi. Primenu standartinį naratyvą: „skaičiai be kaukių galėjo būti daug didesni“. Tai tėra nuspėjama manipuliacija. Stebim.
   Realybė yra kiek kitokia, nei bandoma įteigti žiniasklaidoje. Kol kas, daugumoje atliktų tyrimų nebuvo rasta pakankamai įrodymų dėl medžiaginių veido kaukių veiksmingumo, nei jas vertinant kaip asmeninę apsaugos priemonę, nei kaip veiksmingą šaltinio kontrolę.


   1. 2020 m. Gegužės mėn. JAV CDC paskelbtas gripo pandemijos meta tyrimas parodė, kad veido kaukės neturėjo jokio poveikio nei jas vertinant kaip asmeninę apsaugos priemonę, nei kaip veiksmingą šaltinio kontrolę.[1]

   2. 2020 m. Liepos mėn. Oksfordo įrodymais pagrįstos Medicinos centro apžvalgoje nustatyta, kad nėra įrodymų dėl medžiaginių kaukių veiksmingumo nuo virusų infekcijos ar užkrato pernešimo suvaldymo[2]


   Anglų kalba galima rasti dešimtis studijų. Dalis jų teigia, kad kaukės neefektyvios. Kita dalis teigia, kad kaukės efektyvios. [3] Pateikiami įvairių studijų trūkumai ir privalumai. Asociacija Firmus Medicus ruošia viso analitinio straipsnio vertimą. Jis bus įkeltas netrukus.

   Taip pat reiktų priminti, kad ne tik turintys invalidumus negali dėvėti kaukių. Astma, obstrukcinėmis kvėpavimo ligomis sergantys, kuriems trūksta įkvepiamo oro dėvint kaukę, invalidumo pažymėjimų neturi.


   Kaip tokiems žmonėms elgtis parduotuvėse, uždarose erdvėse ir atvirose erdvėse, ką pateikti policininkams SAM vis dar neatsakė.

   Skaityti komentarus

   Rosita Valaityte 2020 29 10 08:28

   Tai kad esme juk ne kaukese....

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Petras 2020 31 10 11:52

   Tiesa tokia,su kaukem tauta sirgs"ilgiau. Pvz svedija, jokiu kaikiu, jokiu karantinu ir coronos progreso nera. Jokios panikos

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Julius 2020 01 11 08:43

   Išmokit verstis šaltinius, pirmas šaltis apie nefarmacines (nemedecinines) kaukes, o ne apie aplamai visas. Sergamumas kilo ne dėlto, kad dėvėjom kaukes tik uždarose vietose, o dėl to, kad žmonės atsipalaidavo, vėl prasidėjo šventės, renginiai, kontakto daug. Nereiktų lot ant kaukių.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Nijole 2020 02 11 03:37

   Ruduo - gripo epidemijos laikotarpis, bet dabar tik Covidas karaliauja. O su kaukėmis tik labiau virusų kikevienas įkvepia. Juk kaukėje sudaroma terpė virusui daugintis. Kas keičia kas 4 val.? Specialistai dar tik tyrinėja Coroną ir todėl nurodymų apstu. Bet yra bendros virusų tendencijos, kurios tikrai ne politinis maniežas. Geriau perdėtas rūpestis būtų medicinos įstaigoms, kad sudarytų teisingas gydymo sąlygas. Apsauga - tapo kiekvieno individualus rūpestis. Nėra ko bėgti testuotis, nes tai dar viena priemonė ligai. Testas - tai tik pasiteisinimo priemonė visam žmonijos genocidui.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai