°C
      2024 03 19 Antradienis

      Viktorija Ivaniušina: „Buvau įsitikinusi, jei skiepyti būtų rizikinga, gydytoja man to net nesiūlytų“

      Nuotrauka: Asmeninis archyvas

      2019-11-19 13:00:00

      Dar viena skaudi istorija Lietuvoje. Mažai mergaitei diagnozuota neuroblastoma (vėžio rūšis). Galima klausti, kodėl taip nutiko, tačiau verta paskaityti, ką sako pati mama - Viktorija Ivaniušina - ir pagalvoti, ar tikrai tinkamu laiku mergaitė buvo skiepyta bei, ar tikrai skiepai neturėjo įtakos tokiam greitam auglių išvešėjimui. Šiuo metu Joanai taikoma chemoterapija. Mergaitė silpna, pati nekvėpuoja. Mamai leidus, dalijamės jos mintimis:

      „Perskaičiau straipsnio pavadinimą ir net bloga pasidarė. Vis paskaitydavau antivakserių istorijas, bet kažkaip nenorėjau tikėti, kad tikrai skiepai tokie pavojingi, vis atrodė, kad gal čia tiesiog atsitiktinumai ar kažkoks nesusipratimas ir buvau įsitikinusi, kad jei skiepyti būtų rizikinga, gydytoja man to net nesiūlytų. Bet dabar pagalvokit patys.

      Spalio 2 d. Joanai atliko pilvo echoskopiją, viskas buvo ok, nieko blogo nepamatė. Spalio 3 d. atvykom į polikliniką gauti siuntimo operacijai (skylutė po gastrostomos išėmimo niekaip negijo, teko susiūti), kuri buvo numatyta spalio 11 d. Gydytoja užsidegė, kad reik Joaną būtinai paskiepyti, nes labai atsiliekame nuo grafiko. Nustebau, nes nemaniau, kad prieš operaciją skiepyti yra gera idėja, bet gydytoja patikino, kad dabar, kai visokie tymų protrūkiai siaučia Joanai daug pavojingiau būtų po operacijos susirgti kokiais tymais. Truputį dvejodama visgi parašiau sutikimą. Joana gavo iškart du skiepus - Symflorix ir MMR.

      Po operacijos Joana buvo labai irzli, daug verkė plius žaizda supūliavo, sunkiai gijo. Galiausiai po 2 savaičių viskas susitvarkė, mus išleido. Lapkričio 5 d buvo suplanuotas vizitas į polikliniką skiepui. Dvejojau, bet nusprendžiau, kad gydytoja turėtų geriau žinoti vakcinų poveikį ir galimą komplikacijų riziką, tad jei ji nusprendė, kad trys savaitės po operacijos ir mėnesis po prieš tai buvusių skiepų yra pakankamas terminas, turbūt taip ir yra. Joana gavo Tetraxin skiepą. Kitą dieną skiepyta ranka stipriai paraudo, Joana vis skundėsi rankos skausmu. Ketvirtadienį jau viskas tarsi gerai buvo. Visą dieną žaidėm, grojom pianinu, lipdėm plastilinu, skaitėm pasakas.

      Penktadienį Joana pabudo apie 7 val ryto. Pavaikščiojo, atsigėrė vandens ir grįžo į lovą. Kadangi ketvirtadienį vėlokai užmigo, pagalvojau, kad dar neišsimiegojo. 8.50 val Joana nesavu balsu suklykė, paėmiau ant rankų, ji nusiramino. Paguldžiau atgal į lovą, po penkių minučių ji vėl suklykė. Paėmiau ant rankų, Joana visa sustingo, prasidėjo traukuliai. Paguldžiau ant šono, Joanai iš burnos išėjo putos. Po kelių minučių traukuliai baigėsi, bet Joana paniro į keistą būseną. Iškviečiau greitąją, greitoji atvažiavo labai greit, nustatė, kad Joana komoje. Nuvežė į Antakalnio ligoninę, nes bijojo, kad iki Santariškių gali paprasčiausiai nesuspėti. Iš komos Joana išėjo gan greit, bet traukuliai vis tęsėsi plius pilve rado į augliukus panašių darinių, pervežė į Santariškes.

      Pala pala... Spalio 2 d. darė pilvo echoskopiją, jokių auglių nebuvo... Ir tada į galvą atėjo mintis, kad juk 3 d, tuoj po echoskopijos, ji du skiepus gavo, paskui operacija su narkoze, paskui vėl skiepas...

      Gydytojai kategoriškai neigia, kad čia skiepai kažkokią įtaką turėjo, o aš labiausiai už viską gailiuosi, kad sutikau tokiam kvailam žingsniui - skiepams, kai mergaitė ir taip sunkią ligos istoriją turėjo praeityje plius operaciją su narkoze. Prašiau gydytojų paaiškinti, kodėl skiepai jų manymu ne prie ko, juk net informaciniame lapelyje parašyta, kad traukuliai - vienas iš šalutinių reiškinių plius tiek panašių istorijų, kai po skiepo atsirado epilepsija, alergijos, paralyžius ir pan, paaiškinti jie nesugebėjo. Aš nesiekiu kažką atleisti iš darbo ar paduoti į teismą, juk gydytojai ne Dievai, jie daro, ką gali, kaip supranta ir susirgus vėl teks kreiptis į juos. Prašau tik paaiškinkit man vieną: kodėl gydytojai nenori pripažinti to, kas parašyta informaciniame lapelyje ir kodėl taip švaistosi skiepais į kairę į dešinę lyg tai būtų vienareikšmiškai tinkama visiems ir visada. Ir dar paaiškinkit, kas čia per įstatymas skinasi kelią??? 

      P. S. Jei kas nežino, štai įsakymas registruoti neigiamas skiepų reakcijas ir galimų neigiamų reakcijų sąrašas, skaityti nuo 3 punkto.“

      Redakcijos prierašas: Visi norintys ir galintys paremti šeimą šiuo sunku laikotarpiu, gali tai padaryti čia.

      Skaityti komentarus

      Ilona 2019 21 11 09:54

      Medicininio diplomo šiais laikais nereikia turėti, kad suprastum, jog skiepyti prieš pat ar iškart po operacijos NEGALIMA. Po operacijos dar galima, bet ir tai tik gydantiems medikams įvertinis visą situaciją ir gydymo eigą. Bet prieš pat operaciją - jokiais būdais... Kas atsakys už žmogaus mirtį ant operacinio stalo, jei kokie per operaciją naudojami medikamentai neigiamai sureaguos su vakcina, esančia organizme? Ir kvailam aišku, kad taip daryt rizikinga, tai kaip gydytoja, kuri įkalbino dar net ne vieną skiepą ir, kas svarbiausia, net ne sveikam vaikui suvaryt tiek skiepų tokiomis aplinkybėmis, to galėjo nežinoti?

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai