Vėstant orams, plaukams turėtų būti skiriamas tinkamas dėmesys, juk sveiki, gražūs ir žvilgantys plaukai – kiekvienos moters puošmena. Šaltuoju metų sezonu plaukams negailestingų faktorių daugybė: drabužiai, dėl kurių jie elektrinasi, temperatūrų kaita, dėl kurios plaukai išsausėja, pradeda skilinėti ir t. t. Tad kokios penkios taisyklės yra pačios svarbiausios rudenį, pasakoja puslapio „Plaukų Burtai“ įkūrėja kirpėja Aida Račylienė.
Taisyklė nr. 1. Pratęskite plaukams atostogas!
Vasara – atostogų metas jums, tačiau plaukams tai buvo tikras išbandymų metas – saulės vonios, alinantis karštis. Ruduo – puikus metas atostogas suteikti plaukams. Tai galėtų būti plaukų kaukės, aliejai, įvairios atstatomosios procedūros. Aliejumi plaukų galus mėnesį tepkite po kiekvieno galvos trinkimo, praėjus šiam laikui, tepkite kas antrą kartą. Renkantis aliejų, turite atsižvelgti į savo plaukų tipą, jei plaukas sausas ir pažeistas, naudokite atstatantį ir drėkinantį aliejų ar kaukę, tačiau, kaip ir visur, čia galioja taisyklė: kas per daug, nėra gerai. Po mėnesio ar dviejų būtina daryti pertrauką, kitaip, plaukai pradeda riebaluotis. Nuolat skubančioms siūlau išbandyti purškiamą kondicionierių, jų yra visų tipų plaukams. Norinčioms pasilepinti, siūlau plaukų SPA, greitam plaukų atstatymui – juodųjų ikrų terapiją, botoksą ar kitas gydomąsias priemones.
Taisyklė nr. 2. Peržvelkite priemonių krepšelį ir jį atnaujinkite!
Minėjau, kad po vasaros plaukai būna pažeisti, išsausėję, tad priemonės, kokias naudojate rudenį, turi labai daug įtakos plaukų būklei. Netinkamos priemonės juos gali dar labiau nualinti, tinkamos – atstatyti. Viena pagrindinių priemonių, kurią turite pasirinkti itin atsakingai, šampūnas. Rinkitės jį kuo natūralesnės sudėties, be sulfatų, be parabenų.
Žinoma, šampūnas turi būti pritaikytas prie jūsų plaukų tipo: jei plaukai linkę riebaluotis, rinkitės priemonę riebiai odai, geriausia būtų, kad galvą trinktumėte kartą per savaitę, kitaip, plaukai išsausėja. Jei siekiate sumažinti plaukų riebalavimosi problemą, siūlau rinktis profesionalias plaukų priežiūros priemones, giliai valančius šampūnus ir kiek įmanoma ilgiau neplauti galvos. Trenkant dažnai, odai pradeda trukti riebalinio sluoksnio. Jei plaukai dažyti, priemonė turėtų būti skirta dažytiems plaukams ir t. t.
Taisyklė nr. 3. Šalin suskylinėjusius plaukų galiukus – jų negailėkite!
Po vasaros pakirpti plaukų galiukus – būtina. Suprantu, kad merginos plaukų labai gaili, bet nukirpti plaukų galiukus verta. Jei nekirpsite galų, kiek plaukas paaugs, tiek nutriuš, ilgų plaukų neturėsite. Jei be gilaus liūdesio negalite atsisveikinti nė su keliais centimetrais savo plaukučių, rekomenduoju išbandyti karštas žirkles. Jos užlydo plauką, neleidžia jam triušti, taip tikrai atitolinsite vizitą pas kirpėją, kai jis negailestingai darbuosis paprastomis žirklėmis.
Taisyklė nr. 4. Tinkamai naudokite priemones
Jei plaukai itin išsausėję, naudokite stipriai drėkinančią kaukę, geresnio efekto pasieksite, jei į kaukę įlašinsite kelis lašus plaukų aliejaus. Kokią kaukę, aliejų ar kondicionierių naudoti, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, patars jūsų kirpėjas. Kaukę ant plaukų laikykite ~20 min., po to nuplaukite. Nepamirškite, kad kaukę, balzamą galima tepti tik ant plaukų galų, jei nenorite, kad plaukai susiriebaluotų.
Taisyklė nr. 5. Plaukų džiovintuvams – ne!
Po vasaros stenkitės nenaudoti plaukų džiovintuvo, jis dar labiau išsausina plauką. Jei kitos išeities nėra ir be džiovintuvo negalite gyventi, plaukus gerai nusausinkite rankšluosčiu, drėgnų plaukų nešukuokite, nes taip juos dar labiau pažeisite, džiovinkite tik šilta oro srove, karšta – jokiais būdais. Be to, neriškite plaukų per stipriai, leiskite jiems pailsėti, dėl per didelio suveržimo, jie taip pat skilinėja. Geriausias būdas palepinti plaukus – pamiršti džiovintuvą ir plaukų tiesinimą.
Skaityti komentarus