°C
      2025 01 28 Antradienis

      Ar pagrindiniai mitai apie moteris ir senėjimą yra tiesa?

      Nuotrauka: Women Fitness nuotr.

      2018-11-06 07:00:00

      Kaip iš tikrųjų moterys jaučiasi būdamos tokio amžiaus, kokio jos yra? Kaip bebūtų, norint pakeisti mąstymą apie senėjimą, pirmiausia, turėtume kitaip apie tai šnekėti. Senėjimas – nuostabus, nes tai reiškia, kad mes kiekvieną dieną turime progą pajusti gyvenimo pilnatvę ir jaustis laimingomis. Juk penkiasdešimt yra naujasis 40, keturiasdešimt yra naujasis 30, o trisdešimt – naujasis 20.  

      Aišku yra viena: senėjimas yra kažkas tokio, ką norisi neigti, vengti ir pergudrauti. Kam būti savo amžiaus, jei gali būti jaunesne?  

      Žinoma, sociologai ir TED kalbų pranešimų skaitytojai galėtų valandų valandas šnekėti apie tai, jog skirtingų kartų moterys priešinasi nustatytoms normoms ir stereotipams, kurių reikalauja tam tikri gyvenimo metai. Tačiau... Ką iš tikrųjų galvoja moterys būdamos tokio amžiaus, kokio jos yra? Ar jos tai priima? Ar meluoja apie savo amžių? Galbūt slepia? Ką iš viso šiais laikais reiškia tinkamas/netinkamas elgesys pagal jūsų amžių?

      Neseniai buvo atliktas tyrimas, kuris parodė ką 2000 moterų nuo 21-erių iki 72-ejų iš tikrųjų galvoja apie savo amžių.   

      Nė vienas klausimas nebuvo eliminuotas. Moterys buvo klausiamos apie odos priežiūrą, jų požiūrį į savo kūną, didžiausias baimes susijusias su senėjimu. Iš karto pasidarė aišku, kad vidutinės moters požiūris į amžių yra kur kas sudėtingesnis nei buvo galima įsivaizduoti. Kol mūsų kultūra yra linkusi skirstyti dalykus į juodą ir baltą (Pokariniu laikotarpiu gimusios moterys jaučiasi seksualiai nematomos! Y karta yra apsėsta asmenukių kultu ir tai formuoja jų pasitikėjimą savimi), mūsų santykis su senėjimu yra tiesiog pilkas. Ir tuose pilkuose koridoriuose mitai apie senėjimą yra griaunami.

      Visų  amžių moterys (bet labiausiai pokario ir X kartų) raukosi  ne dėl senėjimo, o dėl to, kad taip retai populiariojoje kultūroje galima išvysti moteris, kurios atrodytų kaip jos. Net 61 prc. moterų tikina, kad žiniasklaidoje skelbiamos moterų nuotraukos nereprezentuoja jų. Maždaug trys ketvirtadaliai jų mėgaujasi reklamomis, kur žvaigždės yra visų amžiaus grupių ir norėtų, jog žurnaluose ir socialinėse platformose būtų skelbiami realistiškesni moterų paveikslai. 

      Net jei nuotrauka žurnale reprezentuoja tam tikrą amžiaus grupę, moterys nemato to paties žiūrėdamos į nuotrauką ir į savo atvaizdą veidrodyje. Pusę moterų nervina tai, kad žurnalų viršelių nuotraukos yra retušuojamos. Ir visgi didelė dalis jų gyvenimo yra matomas pro kameros filtrą. Iš visų grupių – Y kartos moterys yra labiausiai linkusios didinti pasitikėjimą savimi, įkeliant redaguotą nuotrauką į socialinę platformą ir renkant „patinka“ paspaudimus.   

      Nors šiandienos moterys gali slėptis už vieno ar dviejų filtrų, tačiau jos atvirai prisipažįsta, kiek joms metų. Tik 17 prc. moterų dvejoja, paklaustos apie jų amžių. Galbūt taip yra todėl, kad jos apie tai nemąsto dažnai: mažiau nei trečdalis moterų, nuo dvidešimtkelių iki septyniasdešimt su trupučiu metų, mano, kad tai yra jų gyvenimą apibrėžiantis veiksnys.   

      Atskleisti savo amžių moterims tapo daug paprasčiau, kai ėmė visapusiškai rūpintis savimi. Tokios moterys reguliariai mankštinasi, kasdien valgo vaisius ir daržoves , kiekvienais metais profilaktiškai tikrinasi savo sveikatą. Ir jos neneigia, kad naudoja grožio priemones tam, jog jaustųsi geriau. Beveik trečdalis X kartos ir pokario kartos moterų pripažįsta, kad naudoja priemones, kurios jaunina odą ir padeda „suminkštinti“ metus.

      Jos nesmerkia kremų nuo raukšlių vartojimo. Mažiau nei pusė moterų yra pirkusios jų (ir tik ketvirtadalis Y kartos moterų). Sutikime, juk pažadas, kad raukšlės išnyks skamba viltingai.

      Moterys taip pat perrašo mados taisykles, susijusias su amžiumi. Vis mažiau jų tiki ir skaito tokius tekstus: „rūbai, kurių turėtų vengti 40-ies metų moterys“. Beveik tiek pat X ir Y kartos moterys nesivaržydamos dėvi trumpus sijonus.  Pokario kartos moterys, visgi, jaučiasi laisviausiai. Net 72 prc. jų teigė, kad „galiu rengtis taip, kaip noriu.“

      Didžiausią nuostabą kėlė tai, jog kartais skirtingų kartų nuomonė apie tam tikrus klausimus skyrės, tačiau Y, X ir pokario kartos yra labiau panašios nei skirtingos. Visų kartų moterys tiki „sveiko senėjimo“ idėja – 64 prc. X ir Y kartos ir 75 prc. pokario kartos. Toks tikėjimas yra be galo svarbus. Harvardo universiteto mokslininkai atrado, kad žmonės, kurie jaučiasi seni, sensta greičiau. O Jeilio universitete atliktas tyrimas dar kartą patvirtina tai: žmonės, kurie mano, kad senėjimas – ėjimas žemyn, dažniau turi kardiovaskulinių ir atminties problemų.

      Galbūt tai paaiškina, kodėl vietoje prisirišimo prie vienos kartos, kai kurie sociologai sukūrė naują terminą  - „perennials“ (daugiamečiai augalai) – labiau įkvepiantis žodis, kuris sako, kad moteris gali žydėti daugelį metų. Mintis, kurią visos galime suprasti.    

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2021 28 12 12:51

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      kEMlzpAX 2022 21 01 11:05

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai