°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Balkonų apželdinimas: egzistuoja ne vien tik petunijos

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius:
      2018-07-15 15:00:00

      „Žmonės dažniausiai susikoncentruoja arba į vidaus interjero augalus arba eksterjerą, t. y. į visą lauko apželdinimą. O tas nedidelis plotelis, kurį būtų galima pavadinti tarp lauko ir vidaus – balkonas dažnai lieka užmirštas“, – pastebi vestuvių dekoratorė ir floristė Gabrielė Gabševičiūtė, kuri šiandien dalijasi patarimais apie balkonų apželdinimą.

      Vienmečių augalų kultūra – visiškas švaistymas

      Vienmečių augalų kultūra šiandien labai išaugusi, o tai labai neekologiška. Vienmetės gėlės labai blogai vien dėl to, kad jas auginant sunaudojami siaubingai dideli trąšų kiekiai, teršiama aplinka. Kasmet į jas investuojami pinigai, o po sezono dažniausiai jos išmetamos, tai yra bevertis švaistymas. Vienmečiai augalai turėtų būti paskutinis pasirinkimas, dabar, deja, jis yra vienas iš pirmų.

      Ryškių spalvų augalai nepadės sukurti ramybės oazės

      Mano nuomone balkonas turėtų derėti su viskuo, t. y. ir su lietuvišku kraštovaizdžiu. Žinoma, dizainą galima susikurti kokį tik norime, tik jis neturėtų bjauroti mums įprasto vaizdo. Nesiūlau balkono apkrauti vienmetėmis ryškių spalvų gėlėmis, taip varginsite patys save. Nuėję į tokį balkoną pailsėti, kuriame daug spalvų ir kvapų, to padaryti negalėsite. Ryškios spalvos veikia žmogų, aktyvuoja jo mintis. Jei norite pasidaryti ramybės oazę, venkite ryškių spalvų, nes ten, kur ryšku ir visko daug, galbūt atrodys, kad atsipalaiduojate, bet iš tikrųjų nervai bus įsitempę.

      Ką siūlau? Nebijoti pasistatyti didelio vazono, nebijoti pasisodinti didesnį medelį, kuris auga iki 2–3 metrų. Jei erdvesnis balkonas, kuo puikiausiai jis ten tilps. Medeliui nereikia daug priežiūros, o žiemą reikės tik apdengi eglišakėmis ar pjuvenomis. Nepamirškite smilginių augalų, nedidelių rūšių miskantų, su jais galite sukurti laisvesnio, lengvesnio stiliaus balkoną. Jei visgi norite ryškių spalvų, svogūninės gėlės puikus pasirinkimas.  Jacintus, tulpes galima susisodinti į vazonėlius, tada porą savaičių turėsite ryškių spalvų, kurios vėliau nurimsta.

      Kai nėra laiko, bet norisi gražaus balkono

      Žiūrint kurioje pusėje balkonas. Jei šiaurėje, daug kas galvoja, kad nieko jie ten negali pasisodinti, bet kuo puikiaisiais galima pasisodinti paparčių. Ten jie užvešės ir tikrai atrodys labai stilingai ir gražiai, be to, valys orą. Priežiūros jiems reikės minimaliai, karštą dieną vakare palieti, kartais, jei vėsesnė vasara, nereikės lieti ir kelias dienas.

      Jei balkonas pietinėje pusėje, galima sodinti viską, kam patinka saulė. Galite pasirinkti didesnius vazonus, į žemę dėti tokius baltus rutuliukus, kurie laiko drėgmę. Juos galima įsigyti bet kurioje ūkio prekių parduotuvėje. Galite pirkti ir kitų drėgmę palaikančių medžiagų, jas iškart sumaišyti su durpėmis, tada ir pačios durpės palaiko drėgmę, kai jos išdžiūsta, drėgmės gauna iš tų rutuliukų.

      Kai įsigyjate augalą, skaitykite etiketes, žiūrėkite, kokie paveiksliukai nupiešti. Kai sodinsite, paskaitykite, kokio dirvožemio reikia. Kai kuriems augalams reikia rūgštesnės dirvos, tada galima ir natūraliu būdu parūgštinti žemę pridėjus citrinos žievelės. Tiesiog domėkitės ką augalas mėgsta ir jei viską teisingai susodinsite, tada daug priežiūros ir nereikės.

      Kai balkonas įstiklintas

      Nepamirškite, kad nors ir labai gražu, kai viskas žydi, bet balkone reikia palikti bent šiek tiek vietos jame pabūti. Tad įstiklintame balkone, kuriame paprastai ir taip nėra daug vietos, galbūt geriau viename kampe padėti medelį, kitame kabinti vazonėlius. Galima statyti vazonus, kopetėles ar kabinti kibiriukus. Juose galima auginti prieskonines žoleles, tokias kaip čiobreliai, bazilikai, krapai, tai bus naudinga ir atrodys stilingai. Vasaros metu išsineščiau fikusą ir jį laikyčiau balkone, tada ir jam būtų geriau ir atrodytų gražiai. Jie labai gerai valo orą. Jie nežiemoja lauke, tad rudenį parsineškite atgal į namus. Pasisodinkite krūminę hortenziją, žiemą ją pridenkite. Į balkoną kuo puikiausiai galima sodinti lauko augalus, kad ir pušelę. Ji tikrai iškęs viską – tiek tvankumą, tiek padžiuvimą, tiek saulę.

      Skaityti komentarus