°C
      2024 10 30 Trečiadienis

      3 žingsniai, kaip kurti naujas idėjas ir jomis palengvinti savo gyvenimą

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Rasa Sagė
      2018-09-14 15:00:00

      Mūsų idėjos yra mūsų realybės atspindys.

      „Idėja“ graikiškai reiškia „tai, kas matoma“. Viskas ką mes matome, kuo mes naudojamės, ką turime, yra žmogaus idėjų padariniai. Mūsų idėjos yra mūsų realybės atspindys. Kitaip tariant, kokios idėjos gimsta mūsų galvose, tokia yra mūsų realybė.

      Žmonės nuolat kuria idėjas, kad palengvintų savo kasdienybę. Tačiau visai nereikia būti mokslininku išradėju, tai puikiausiai galite padaryti ir jūs pasinaudodami šiais trimis žingsniais.

      • Ieškokite problemos.
      • Išjunkite savo kairįjį ir įjunkite dešinįjį pusrutulį.
      • Sujunkite du įprastus dalykus į vieną naują.

      Kol nesuvoksite, kad tai yra problema, nauja idėja jūsų sąmonėje negalės gimti. Pavyzdžiui, jūs kiekvieną dieną į darbą einate ilguoju keliu, nors yra trumpesnis, patogesnis. Jūs nemanote, kad tai yra problema. Tokiu atveju praleidžiate daugiau laiko ir pastangų patekti iš taško A į tašką B, kuriuos galėtumėte sutaupyti ir panaudoti darydami ką nors kita.

      Arba, kiekvienais metais savo sutuoktiniui gimtadienio proga dovanojate bilietą į teatrą, negalvodami, kad galbūt jį ar ją pradžiugintų kažkas kita. Arba, atostogaujate toje pačioje vietoje kiekvienais metais ir nematote tame jokios problemos.

      Jei nematote problemos, jūs negalite jos išspręsti. Visa visuomenės vystymosi istorija yra paremta problemomis, kurios nebeleidžia gyventi toliau taip pat ramiai ir patogiai, kaip buvo gyvenama anksčiau. Prieš pirmą pasaulinį karą lietuviai pradėjo naudoti daugiau žemės ūkio technikos tik todėl, kad daugybė tūkstančių jaunų darbingų vyrų pabėgo į Ameriką.

      Todėl pirmas žingsnis yra pamatyti, įsivardinti ir suvokti problemą. Arba kitaip – dalykus, kuriuos būtų galima pagerinti.

      Dešinysis pusrutulis yra atsakingas už vaizduotę, kūrybą. Visi žmonės gali dirbti dešiniuoju pusrutuliu, tačiau dažniausiai jis nėra stimuliuojamas taip stipriai, kaip kairysis, atsakingas už logiką. Dešinysis pusrutulis puikiausiai veikia pas vaikus, pastebėkite juos. Jiems nieko nėra neįmanomo, jie tiki visomis pasakomis, tarsi tai būtų tikrovė.

      Kaip įdarbinti savo dešinį pusrutulį? Labai paprasta. Darykite įprastus dalykus neįprastai. Plaukite indus kaire ranka (jei esate dešiniarankis), apsirenkite ne savo stiliaus drabužiais, nupieškite piešinį apvertę jį aukštyn kojomis, lavinkite atmintį kurdami vaizdinius. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad kiekvienas skaičius yra kažkoks jums įprastas daiktas, kurį jūs matote kasdieną ir sukurkite istoriją iš daiktų, kurie asocijuojasi su jūsų telefono numeriu.

      Naudokite visas 5 jusles: uoskite (kuo šiandien kvepia rytas?), ragaukite, stebėkite detales (ne telefono ekraną, o aplinką, kurioje esate), klausykitės garsų, supančius jus, nesistengdami jų identifikuoti, lieskite paviršius, čiupinėkite daiktus.

      Darykite ką nors sau neįprasto. Eikite kitu keliu, paėjėkite atbulai, arba labai labai lėtai. Perskaitykite knygą, kurios niekada nesirinktumėte, skaitykite ne nuo pradžios. Darydami neįprastus, nelogiškus, nesusijusius dalykus jūs išlaisvinate save nuo kairiojo pusrutulio dominavimo.

      Ar žinote kuo išgarsėjo latviai Europoje? Tuo, kad jų dizaineris Kaspars Jursons sujungė pisuarą su kriaukle. Ji veikia taip, kad norėdamas nuleisti vandenį žmogus turi nusiplauti rankas, nes tas pats vanduo teka žemyn ir naudojamas nuleidimui. Paprasta ir genialu. Taupomas vanduo, nereikia dviejų įrenginių ir vyrai yra priversti plauti rankas.  

      Tai galioja visoms idėjoms. Bazė, iš kurios gali gimti nauja idėja yra visada su jumis, ji jums įprasta ir suprantama. Pamatę problemą ir atlaisvinę dešinį pusrutulį pagalvokite, o kaip galėčiau sujungti tai kas yra, į ką nors nauja, paprastą ir patogų?

      Tai yra ne tik naudingas, bet ir labai smagus žaidimas. Galbūt, galvodami kaip išspręsti savo problemą rasite daiktų ar paslaugų, kurie jau yra, tačiau apie juos niekada negirdėjote anksčiau? O gal sukursite ką nors patys ir tai patentuosite? Lieka tik pradėti kurti idėjas. Sėkmės!

      Skaityti komentarus