Esate sakęs, jog visos ligos kyla dėl įtampos. Ar įtampa ir stresas – tai dvi sinonimiškos sąvokos?
Giluminė įtampa yra pasekmė, gali atsirasti nuo dažno skubėjimo, pastovių baimių ir nuo streso, o pats stresas irgi pasekmė, bet jau labiau apčiuopiamų, psichologinių faktorių. Negatyvios mintys sukelia įtampą. Jei mintys pozityvios, geranoriškos, tuomet įtampa po truputį slūgsta, mažėja. Todėl kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje reikia mokėti ugdyti geranoriškumą. Toks geranoriškas požiūris duos galimybę turėti mažiau įtampos. Bet tai tik teorija, praktiškai jei mums kas nors nepatinka, tuomet įtampa sukyla ir būna sunku jai pasipriešinti. Įtampa kaupiasi visą gyvenimą ir stabdo energijos pratekėjimą. Beje, įtampą sukelia ir karminės programos...
Gal galite apie tas karmines programas papasakoti plačiau?
Iš Indijos kilęs žodis „karma“ – tai programa, pagal kurią žmogui turėtų sektis arba nesisekti. Sakoma, jog žmogų gyvenime gali lydėti gera arba bloga karma, likimas lietuviškai. Gali sektis ar nesisekti ne tik loterijoj, darbe, bet ir santykiuose, sveikatoje, šeimyniniame gyvenime... Pvz., vaikas gimė asocialioje šeimoje, vadinasi, jam jau nepasisekė...
Yra trys karminės linijos: viena linija – tai ką mes patys padarome blogo, tai asmeninė linija, tai, kas nuo mūsų priklauso, ką dar galime patys ištaisyti. Jei kažką blogo padarome, pagalvojame, ar tik ketiname daryti, tuomet užsimezga ir lieka karminiai mazgai – jie iš mūsų atima energija ir neleidžia jos turėti daugiau.
Antra linija – tai karma iš kitų: iš tėvų, vaikų, giminės, draugų, bendradarbių, žiniasklaidos... Reaguojame neigiamai – lieka karminiai mazgai, dėl kurių vėl reaguojame neigiamai. Liaudiškas žodis „krauna“ puikiai tą atspindi. Atrodo, pabendrauji su kokiu nors žmogumi ir jis „užkrauna“ tave neigiama energija, sunku pasidaro, nuotaika dingsta ir miegoti norisi. Jei taip dažniau bendrauti su tokiais tenka, išsivysto ir sutrikimai, įvairios ligos.
Trečia karminė linija yra iš anapus, iš praeitų gyvenimų. Visi mes atėję iš anapusinės realybės. Vieni sako, jog netiki ja, tačiau tiki, kad angelą sargą turi – būtent tai ir yra ta anapusinė. Šios linijos pakeisti dažniausia neleidžiama. Tai, ką pridarei praeitame gyvenime, atsiliepia šiame. Jau 20 metų atlieku diagnostiką, nustatau ir pasakau, ar žmogaus karminės linijos užkrautos, ar energija yra pažeista ir ką galima būtų pakeisti, ištaisyti.
Ar mes galime keisti tą vadinamą „karminę programą“? Juk dažnai yra sakoma: „Lemtis mano tokia, negaliu aš jau nieko pakeisti“
Taip, mes galime keisti tą programą, tačiau tai nėra jau tiesiogiai susiję su Reiki, nors šis metodas nuima įtampas ir aktyvuoja intuiciją, tada aiškiau matai, suvoki gyvenimiškas situacijas. Seminarų metu aš pasakoju, jog yra penki Reiki principai, kurie skamba taip: nuo šios dienos aš esu be pykčio; nuo šios dienos aš esu ramus, be įtampos; nuo šios dienos aš esu sąžiningas, sąžiningai uždirbu pragyvenimui; nuo šios dienos aš esu mylintis, atleidžiantis ir malonus aplinkiniams; nuo šios dienos aš esu gyvenimui dėkingas už viską, ką turiu ir gaunu. Reiki pradininkas – japonas Mikao Usui sugalvojo šiuos teiginius ir iki šių dienų jie aktualūs, veiksmingai nuima įtampas, prisilaikant jų, galima ir kitam žmogui padėti, ne tik Reiki seanso metu, pripildant jį gydančia energija, bet ir pasidalinant šia išmintimi. Mikao Usui kiekvieną rytą šiuos teiginius pasikartodavo garsiai, kartu su savo mokiniais taip medituodavo. Po kiek laiko, tokie teiginiai įeina į pasąmonę ir nebereikia daug pastangų, kad nepykti, būti sąžiningu, maloniu aplinkiniams, dėkingu... Žmogus tampa geranoriškas.
Minėjote apie karminius mazgus. O kaip jie yra tvarkomi?
Reikia prisiminti, ką blogo padarei, pasakei, pagalvojai, atsiprašyti mintyse, atleisti tiems, kurie tave įskaudino, atsiprašyti tų, kuriuos tu įskaudinai. Ypatingai reiktų pradėti nuo tų situacijų, kurių net nesinori prisiminti. Čia jau ryškus ženklas, jog turime tų karminių mazgų. Svarbu, kad jų nebeliktų, atsiprašinėjam ir atleidinėjam tiek laiko, kiek reikės, kol įtampos nebejausime prisiminę tas praeities situacijas, ten dalyvavusius žmones.
Kiekvienas iš mūsų turėtume atrasti savyje geranoriškumą, būti harmoningais, skleisti šviesą, išmintį ir pozityvią nuotaiką. Nuo to priklauso ne tik savijauta ir sveikata, bet ir sėkmė gyvenime (ne tik mūsų pačių, bet ir kartu su mumis gyvenančiųjų).
Ačiū už tokį įdomų ir prasmingą interviu.
Skaityti komentarus