°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Ar galima būti laimingu be savo „antrosios pusės“?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-09-23 15:00:00

   Svarbiausia – laimingai pragyventi kiekvieną dieną, nepaisant, vieni esate ar su partneriu

   Visi mes trokštame rasti gyvenime tokį žmogų, kurio glėbys apsaugotų nuo visų gyvenimo negandų, su kuriuo bus įdomu, gera ir ramu. Tikimės, kad vien mūsų išrinktojo žvilgsnis jaudins mus iki sielos gelmių. Tokia maža utopija gyvena kiekviename mūsų, nes visi daugiau ar mažiau esame romantikai. 

   Ar galima būti laimingu, jei neradote savo „antrosios pusės”? Kažkodėl daugelis mano, kad raktas į laimę yra būtent artimi santykiai su kitu žmogumi. Tačiau ką daryti, jei visos pastangos baigėsi nesėkme? Jei širdis iki šiol nepripildyta meilės arba jau sudaužyta į smulkiausius gabalėlius? Nebūti laimingu?

   Žinoma, dairantis į šalia jūsų gyvenančias laimingas šeimas ar burkuojančias poreles ima rodytis, kad jūs – balta varna. Jokių santykių neturintis keistas visuomenės vienetas, gyvenantis tuščią gyvenimą. Negalima taip galvoti. Tarp partnerio ir laimės negalima dėti lygybės ženklo. Netgi žodžių junginys “mano antroji pusė” skamba pavojingai – tarsi be tos kitos pusės esate nepilnavertis. Žmogus nėra niekieno pusė. Kiekvienas esame asmenybė, su savo vidiniu pasauliu ir savuoju “aš”.

   Įkvėpkite ir nusiraminkite. Atminkite: jūs turite viską, kad gyventumėte pilnavertį gyvenimą. Nieko blogo būti vienam. Vienatvė – tai laikas, skiriamas sau. Nereikia beviltiškai ir karštligiškai stengtis turėti “bet kokį” žmogų – jau geriau jėgas ir laiką skirkite savęs tobulinimui. Jei vienatvė ir neviltis nuodija jums gyvenimą, susiimkite ir visų pirma pamilkite save. O tada jau ieškokite meilės kituose.

   Sutikite, neturint jokių santykių ir įsipareigojimų, atsiranda daugybė laisvo laiko, kurį galima skirti sau. Todėl verta vienatvę-trūkumą paversti vienatve-pranašumu. Jūs – savo laiko valdytojai! Visatos centre atsiduriate jūs su savo norais, draugais, šeima... Pasinaudokite tuo.

   Pirma, išmokite leisti laiką patys vieni. Dažnai pamirštame, kaip naudinga pabūti su savo mintimis, pažvelgti į savo vidų ir artimiau susipažinti su pačiu savimi. Eikite pasivaikščioti po miestą, atraskite nematytas vietas ar kažką naujo. “Išvėdintoje” galvoje lengviau sudėlioti prioritetus ir suprasti, ko norite ateityje. Pamedituokite – tai atneš ramybę ir harmoniją į jūsų gyvenimą.

   Antra, nepamirškite, kad sąvoka “santykiai” neapsiroboja tik “antrąja puse”, nors tai ir suteikia mūsų gyvenimui pusiausvyrą ir stabilumą. Juk dar turite šeimą, draugus, kuriems reikia jūsų dėmesio. Suruoškite tėvams ir giminaičiams vakarienę, nueikite su draugais į kiną. Tokios smulkmenos gyvenimui suteikia ryškesnių spalvų, todėl nepamirškite ir sau, ir savo artimiesiems teikti džiaugsmo.

       

   Galima pradėti sportuoti – suderinsite naudą su malonumu. Fizinis krūvis atitrauks jus nuo nemalonių minčių, o savijauta tik pagerės. Knygos, parodos – viskas tik į naudą. O kur dar visokie kursai, mokymaisi, paskaitos. O svajonės, kelionės, tikslai? Pats laikas jų siekti dabar, kol niekas neatima jūsų laiko ir dėmesio. Nepamirškite pasirūpinti savo grožiu, galbūt – garderobu.

   Net jei toji “antroji pusė” jus paliko, sudaužydama širdį, nepasiduokite: jūs esate toks pats kaip buvote, nenuvertinkite ir nekaltinkite savęs. Mąstykite pozityviai, kiek tik leidžia jūsų būsena. Tai puikus momentas atsigręžti į save, pamilti, gerbti ir pasirūpinti savuoju “aš”. Senos žaizdos su laiku užgyja, atsiranda nauji gyvenimo orientyrai. Šiuo metu jums prie nieko nereikia derintis, nereikia tartis ar įsiklausyti – galite be priekaištų  pataikauti tik sau. Pamąstykite, ko trokštate, kokie dalykai ar elgesys būtų nepriimtini atsiradus naujam partneriui.

   Nei vienas žmogus nemylės jūsų labiau nei jūs pats. Todėl mylėkite save: egoistiškai, nuoširdžiai tikėdami, kad kitos tokios asmenybės kaip jūs nėra visame pasaulyje. O kai pamiršite apie santykius, jie patys jus susiras. Anksčiau ar vėliau gyvenimas pateiks siurprizą – supažindins su žmogumi, kuris vertins jus ir jūsų “aš”. 

   Pažiūrėkite į veidrodį ir nusišypsokite: juk svarbiausia – laimingai pragyventi kiekvieną dieną, nepaisant, vieni esate ar su partneriu

   Ir žiūrėdami į aplinkinius negalvokite, kad visi, turintys santykius, būtinai yra laimingi. 

   Skaityti komentarus