°C
   2020 07 11 Šeštadienis

   Kaip atrasti jėgų, kai sunku? 38 gyvenimo pamokos

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Audra Maksvytienė​ | sakubona.lt​​
   2019-03-20 21:00:00

   Kartais tu turi truputį numirti viduje, kad atgimtum ir prisikeltum stipresniu ir geresniu savimi.
   Kiekvienas iš mūsų gyvenime prarandame tuos, ką mylėjome, ar tai, kas mums daug reiškė. Tačiau šie praradimai mus grūdina ir augina, atverdami kelią į laimingą ateitį. Tad paklausyk, Žmogau...

   1. Tu – tai ne tavo praeitis.

   – Kokia chaotiška ji nebūtų, prieš tave driekiasi švarus ir atviras kelias. Tu – tai ne tavo seni įpročiai. Tu – tai ne tavo praeities klaidos. – ne tai, kaip su tavimi kadaise pasielgė, kaip į tave žiūrėjo ir ką jautė. Tu esate tu, čia ir dabar. Tu – tai tavo dabartiniai poelgiai.

   2. Koncentruokis į tai, ką turi, o ne į tai, ko neturi.

   – Tu esi tas, kas esi, ir tai, ką turi tiesiog dabar. Iš tiesų tavo padėtis ne tokia jau bloga – antraip dabar neskaitytum šio straipsnio. Ko tau tikrai reikia – atkapstyti nors vieną pozityvią mintį, kuri tave įkvėps ir pastūmės judėti pirmyn. Laikykis jos įsikibęs, stenkis į ją koncentruotis. Taip, tau gali atrodyti, kad nieko neturi, o jei ir turi, tai labai nedaug arba ne tai, ko reikia, bet tavo protas gali tave įkvėpti. Ir tas įkvėpimas iš tiesų yra vienintelis dalykas, kurio reikia, kad vėl pajudėtum į priekį.

   3. Problemos – neatsiejama asmenybės augimo dalis.

   – Taip taip, mūsų problemos ir jų sprendimas – tai gyvenimo ir asmenybės augimo dalis. Žmonės praranda darbus, serga, ir net žūsta nelaiminguose atsitikimuose. Kol esame jauni ir mūsų gyvenimas neblogai klostosi, mums sunku tai įsisąmoninti. Tačiau protingiausia, o tuo pačiu ir sunkiausia, ką galime padaryti patekę į panašią situaciją – pasinaudoti savo reakcija į ją, kad užgrūdintume savo valią ir ryžtingumą. Tu gali rėkti, šaukti, švaistytis daiktais, tačiau tu aukščiau to, tiesa? Atmink, nesuvaldytos emocijos viską tik pablogina. Ir nors tragedijos yra siaubingos, jos suteikia mums galimybę sutvirtėti.

   4. Kartais galime sau leisti suskysti.

   – Tu neprivalai pastoviai apsimetinėti stipriu ir vaidinti, kad tau viskas gerai. O tai, ką tą akimirką apie tave pagalvos žmonės, neturėtų tavęs jaudinti. Norisi verkti – verk, tai net naudinga. Šypsena toli gražu ne visada reiškia, kad esame laimingi. Kartais ji tiesiog rodo, kad mes pakankamai stiprūs, kad drąsiai pasitiktumėte savo problemą.

   5. Gyvenimas trapus, neprognozuojamas ir kartais trumpesnis, nei atrodo.

   – Atmink, rytojus gali ir neišaušti. Kai kam jis ir tikrai neišauš. Tiesiog šią akimirką yra žmonių, kurie planuoja rytojų, dar nežinodami, kad mirs šiandien. Tai liūdina, tačiau toks gyvenimas. Tad sąmoningai praleisk šią dieną, retkarčiais stabtelėdamas pasidžiaugti gyvenimo grožiu. Kiekviena jūsų nugyventa akimirka – neįkainojama dovana. Nešvaistyk laiko, galvodamas apie tai, kas blogai. Geriau praleisk jį sutelkęs dėmesį į tai, kas padeda judėti pasirinkta kryptimi.

   6. Kartais mes visi klystame.

   –  Ir kuo greičiau su tuo susitaikysi, tuo greičiau galėsi tapti geresniu, taigi daryti mažiau klaidų. Ne, tu niekada nebūsite tobulas, tačiau jeigu vietoj to, kad bent pamėgintum tokiu tapti, sėdėsi rankas susidėjęs, šimtu procentų nieko nepavyks. Jau geriau padaryti kažką ir suklysti, nei nedaryti nieko. Tad pirmyn! raba sulauksi sėkmės, arba išmoksi svarbią pamoką. Išloši bet kuriuo atveju.

   7. Tu tikrai gali padaryti save laimingu. – Jausmai kinta, žmonės keičiasi, ir laikas nestovi vietoje. Ir tu gali rinktis. Gali arba be saiko knaisiotis savo praeityje ir analizuoti padarytas klaidas, arba pasistengti tapti laimingu. Šypsena – tai sąmoningas pasirinkimas, o ne stebuklingiausias stebuklas. Nedaryki klaidos, nelauk, kol kas nors padarys tave laimingą. Tikroji laimė kyla tik iš mūsų sielos gelmių.

   8. Stenkis emociškai atsiriboti nuo savo problemų.

   – Tu – tai ne tavo problemos. Tu – kur kas daugiau. Tu – gyva žmogiška būtybė, gerokai sudėtingesnė už visas tavo problemas kartu sudėtas. Tai reiškia, kad tu stipresnis už jas – ir gali pakeisti ir jas, ir savo požiūrį į jas.

    

   9. Neskirk problemai dėmesio daugiau, nei ji to verta.

   – Neleisk vienam juodam debesėliui užkloti visą dangų. Koks niūrus nebūtų tavo gyvenimas, kurioje nors jo dalyje vis tiek šviečia saulė. Kartas tereikia pamiršti ką jauti, prisiminti ko esi vertas ir judėti toliau.

   10. Iš visko, kas vyksta, turi paimti gyvenimo pamoką. 

   – Iš visko. Tų, kuriuos sutiksi, to, kas tau nutiks ir t.t. ir pan. Visa tai – vienos didelės pamokos, vadinamos gyvenimu, dalys. Būtent dėl šios priežasties niekada neišsižadėk pamokos, ypač kai viskas vyksta ne taip, kaip tau to norisi. Jei negavai trokštamo darbo arba nesusiklostė nauji santykiai, vadinasi priešaky laukia kažkas geresnio. Ir išmokta pamoka – vienas žingsnis to link.

   11. Kiekvienas išbandymas – tai galimybė ką nors išmokti. – Paklausk savęs: “Ką galiu išmokti šioje sitacijoje?” Kokioje situacijoje beatsidurtum, kiekviena iš jų gali mus išmokyti ko nors naujo. Kaip tapti stipresniu. Kaip bendrauti su žmonėmis. Kaip pasikliauti instinktais. Kaip išreikšti meilę. Kaip atleisti. Kaip suprasti, kada paleisti. Kaip siekti naujo.

   12. Viskas keičiasi, bet saulė pateka kiekvieną rytą.

   – Prastos naujienos: nieko nėra amžino. Ir geros naujienos: niekas netrunka amžiais.

   13. Nuleisti rankas ir judėti toliau – du skirtingi dalykai.

   – Kiekvieno iš mūsų gyvenime neišvengiamai ateina akimirka, kai mes pavargstame stengtis visus pavyti ir viską ištaisyti, tačiau tai nereiškia, kad mes nusprendėme pasiduoti ir nuleisti rankas. Tai – ne pabaiga, tai nauja pradžia. Tiesiog mes imame suprasti, kad mums nereikalingi kai kurie žmonės ir ta nereikalingų emocijų raizgalynė, kurią jie sukelia mūsų gyvenime.

   14. Laikykis kuo toliau nuo negatyvių žmonių. 

   – Kaskart, kai išlaisvini savo gyvenimą nuo negatyvo, jame atsiranda vietos pozityvui. Gyvenimas per trumpas, kad leistum jį su žmonėmis, graužiančiais tavo laimę. Atsikratyk negatyvių žmonių, nes jie meistriškai moka griauti tavo savivertę ir pasitikėjimą savimi. Geriau būk su žmonėmis, kurie padės skleistis geriausioms tavo savybėms.

   15. Idealių santykių nebūna. 

   – Tobuli ir idealūs romantiniai santykiai egzistuoja tik Holivudo filmuose. Nori idealių santykių? Išmok susidoroti su juose kylančiais nesklandumais – būtent tai daro juos idealiais.

   16. Nepamiršk mylėti save.

   – Vienas iš rimčiausių nemalonumų, kurie gali nutikti tavo gyvenime – galimybė prarasti save, pernelyg stipriai mylint kitą žmogų, pamirštant, kad ir tu esi žmogus, vertas meilės. Kada paskutinį kartą tau sakė, kad myli tave – be jokių ten papildomų sąlygų? Kad tai, ką sakai, tam žmogui labai brangu ir svarbu? Kada tau pastarąjį kartą sakė, kad puikiai susitvarkei arba tiesiog nuvežė tave kažkur tik todėl, kad tau ten gera? O kada paskutinį kartą tai artimam žmogui sakei tu?

    

   17. Neleisk kitiems spręsti už tave.

   – Taip, teks išmokti gyventi nesukant galvos apie tai, ką apie tave mano kiti, nusipurtyti nuo savęs jų emocijas ir įrodyti sau, kad esi geresnis, nei jie apie tave mano.

   18. Laikydamas pyktį tu pirmiausia kenki sau, o ne kitiems. – Stenkis visuomet atleisti žmonėms ir gyventi toliau, net jei jie niekuomet neprašys tavęs atleidimo. Padaryk tai ne vardan jų, o dėl savęs. Nešiodamiesi pyktį mes atsisakome savo laimės. Verčiau atsisakyk nereikalingo streso – tiesiog dabar.

   19. Tu ne vienas. Problemų turi visi.

   – Bemiegės naktys pergyvenant dėl artimo. Bandymai sulipdyti iš šukių išdavystės sudaužytą širdį. Jausmas kad esi blogesnis už visus visus kitus, nes kažkas myli tave nepakankamai stipriai, kad liktų su tavimi. Baimė išmėginti kažką naujo, nes gali nepasisekti. Visa ta nereiškia, kad su tavimi kas nors ne taip arba kad kraustaisi iš proto. Tai tik reiškia, kad esi žmogus, ir tau reikia šiek tiek laiko atsistatyti. Tu ne vienas. Kokiu apgailėtinu ir pasimetusiu nesijaustum dėl susiklosčiusios situacijos, šioje situacijoje prieš tave pabuvojo daug žmonių –ir daugelis pabuvos čia po tavęs. Ir kuomet sakai sau “aš vienas toks”, tu įžūliai meluoji.

   20. Tu turi už ką dėkoti likimui.

   – Taip, šiame pasaulyje daug liūdesio, tačiau jame apstu ir žmonių, jį nugalėjusių. Kartais verta pamiršti tai, ko nebėra jūsų gyvenime, kad imti labiau vertinti tai, kas jame pasiliko ir laukti to, kas bus toliau. H.D. Toro yra pasakęs: “Turtai – tai sugebėjimas pilnai išjausti gyvenimą”. Ir net kai reikalai, regis, visai šūdini, verta pažvelgti į savo gyvenimą kitu kampu. Tu nenuėjai miegoti alkanas. Tau neteko miegoti gatvėje. Tu gali rinktis, ką daryti. Tau netenka dirbti 20 valandų per parą už varganus centus. Tu gali iki soties gerti tyrą geriamą vandenį. Jei susirgsi, galėsi kreiptis į gydytoją. Tu nevirpi iš baimės girdėdamas sprogimus ir šūvius gatvėje. Tu naudojiesi internetu. Galų gale, tu moki skaityti. Daugelis žmonių laikytų tave nepaprastu turtuoliu – tad vertink tai, ką turi.

   21. Pastoviai kurstyk savo vidinę viltį.

   – Praradimai, neramumai, ligos, sutryptos svajonės – kaip blogai nebūtų, kad ir kokios didelės būtų tavo ambicijos, kartą per dieną pasistenk pridėti ranką prie širdies ir garsiai ištarti: „čia gyvena viltis“.

   22. Nemaloni tiesa geriau už saldų melą.

   – Turi matyti daiktus tokius, kokie jie yra, o ne tokius, kokiais norėtum juos matyti. Geriau kartus vaistas, nei saldus nuodas.

   23. Kartais sudėtinga suprasti, kad esi visai arti pergalės.

    – Mes nuo taško prie taško judame pirmyn, ir tik atsigręžę atgal matome, kaip iš jų nusidriekia linija. Dažnai sėkmė būna arčiau, nei atrodo, ir ištinka, kuomet tikimės to mažiausiai.

   24. Būna, labiausiai pasiseka būtent tada, kai mes negauname ko norime.

   – Nes tuomet mes pervertiname savo vertybes, perdėliojame prioritetus ir atsiveriame duris į naujas galimybes.

   25. Juokas – geriausias vaistas.

    Juokis iš savęs, ir kuo dažniau. Bandyk atrasti ką nors juokingo kiekvienoje situacijoje. Optimizmas it magnetas traukia laimę. Jei būsi pozityvus, tau neteks ieškoti gerų daiktų ir gerų žmonių. Jie patys tave suras.

    

   26. Klaidos mums tik naudingos.

   – Klystame visi. Mes leidžiame žmonėms mumis naudotis ir elgtis su mumis taip, kaip nesame nusipelnę. Tačiau gerai pagalvojus, nesėkmingi pasirinkimai mus daug ko išmokė. Ir nors daug ko jau nesugrąžinsi, kai kurių žmonių atsiprašymo nesulauksi, kitą kartą tu jau nepakartosi tokios klaidos. Ir dabar tavo rankose daugiau galimybių valdyti ateitį. Atmink, klysta ne tas, kuris krenta, o tas, kuris nepasikelia, net turėdamas tokią galimybę. Tad kelkis! Dažnai geri dalykai dingsta iš mūsų gyvenimo tik tam, kad jų vietą užimtų dar geresni.

   27. Nerimaudamas veltui švaistai energiją.

   – Nerimas neišvaduos nuo rytdienos nemalonumų. Jis išvaduos tave nuo šiandieninės energijos.

   28. Jei sunku eiti į priekį, judėk mažais žingsneliais.

   – Reikia visuomet prisiversti judėti į priekį, ypač kai sunku. Negalima prarasti inercijos. Kol judi pirmyn – net jei ir vėžlio žingsniu – būtinai kada nors pasieksi finišą. Tad džiaukis kiekvienu žengtu žingsniu, tegu ir mažiausiu. Juk kiekvienas žingsnis veda tolyn nuo praeities į ten, kur nori būti rytoj. Ir nesvarbu, kur eini – į geresnį gyvenimą ar didžiausią svajonę – tu ją pasieksi, žingsnis po žingsnio – tegu ir po mažutį žingsnelį kasdien.

   29. Visada bus tokių, kuriems nepatiksi.

   – Patikti kiekvienam tiesiog neįmanoma. Tad neimk to į galvą ir daryk tai, ką tau sako širdis. Tai, ką apie tave kalba ir mano kiti ne itin svarbu. Daug svarbiau, ką apie save galvoji tu pats.

   30. Tau bus geriau be kai kurių žmonių, kuriuos laikei tiesiog nepakeičiamais.

   – Karti tiesa: kai kurie žmonės bus su tavimi tol, kol turėsi tai, ko jiems reikia. Na, o kai to jiems nebereikės, tiek juos tematysi. Gera naujiena – anksčiau ar vėliau šie išnaudotojai dings iš tavo gyvenimo, palikę jame tik tuos patikimus draugus, kuriais gali pasikliauti.

   31. Vienintelis tavo konkurentas – tu pats.

   – Kai pastebėsi, kad lygini save su kolega, kaimynu, draugu ar garsenybe, sustok! Suprask, jūs neturite nieko bendro. Skiriasi jūsų privalumai, skiriasi jūsų trūkumai. Skirk minutę laiko suvokti savo stipriąsias puses ir jausk dėkingumą už tai, kad jas turi.

   32. Ne viskas, kas tau nutinka, yra tavo valioje.

   – Tačiau tavo valioje yra tai, kaip į tai reaguoti. Kiekvieno žmogaus gyvenime būna ir pozityvių, ir negatyvių aspektų, ir tavo laimės pojūtis priklauso tik nuo to, į ką tu sutelksi savo dėmesį. Tarkime, jei nutiko persišaldyti, džiaukis, kad liga laikina, kad ji nėra mirtina. Pralaimėjai žaisdamas? Tačiau puikiai praleidai vakarą su draugais – ir be kvaišalų. Krito akcijų kursas? Nieko baisaus, dar pakils. Tau aplamai pasisekė, kad turi santaupų, kai kiti vos galą su galu suduria. Na, supratai.

   33. Gyvenimas niekada nebus paprastas ir lengvas.

   – Jeigu nesiliauji to tikėtis, teks skaudžiai nusivilti. Nieko vertingo negaunama veltui, o nemokami dalykai verti tiek, kiek už juos sumokėjome. Todėl kiekvieną rytą būk pasiruošęs bėgti toliau ir greičiau nei vakar – tačiau reikiama kryptimi. Tai bus nelengva, tačiau tikrai verta!

   34. Tavo ateitis nepriekaištinga.

   – Kokia purvina nebūtų tavo praeitis, ateitis vis dar nepriekaištinga. Ir nedrįsk lipdyti naujos dienos ryto iš vakarykštės dienos liekanų. Nesigręžiok atgal, jei ten nėra į ką žiūrėti. Kiekviena diena – tai naujas startas, nauja pradžia. Ir kiekviena nauja diena – tai pirmoji tau likusio gyvenimo diena. Vienas geriausių būdų palikti praeičiai visus praeities rūpesčius – padaryti kažką, už ką ateityje padėkosi sau dabartiniam.

   35. Tu nesi akligatvyje, turi tik šį tą suprasti.

   – Kartais visiems atrodo, kad patekome į akligatvį. Mes suabejojame savo sugebėjimais priimti sprendimus, galinčius pakeisti gyvenimą, atversti naują gyvenimo knygos puslapį arba tiesiog žengti į savarankišką gyvenimą. Bet žinok: ilgai narve laikomas sveikas paukštis ilgainiui pamiršta, kad mokėjo skraidyti. Tavo sparnai su tavimi, ir jei tau regisi, kad atsidūrei akligatvyje, ištiesink sparnus. 

   Šiek tiek pastangų – ir paprasčiausiai perskrisi tą sieną.

   36. Kiekviena moneta turi dvi puses.

   – Kaip tik todėl mes negalime jausti pasitenkinimo nepažinę kančios. Nepažinsime džiaugsmo nepažinę liūdesio. Netapsime tvirti nepabuvę pasimetę… Ir ar pasaulyje be nevilties yra vietos vilčiai? Nerasi vienpusės monetos, už kurią gali nusipirkti laimingą ir nerūpestingą gyvenimą.

   37. Pasirinkimas yra visada.

   – Kokioje situacijoje nebūtum, visada turi mažiausiai du pasirinkimo variantus. Ir jeigu negali ko nors pakeisti fiziškai, gali pakeisti tai, ką apie tai manai. Gali tiesiog sėdėti tamsoje, o gali surasti savyje vidinės šviesos ir pažvelgęs į savo sielos gelmes išvysti tai, ko net įsivaizduoti negalėjai. Ir tuomet krizė pavirs galimybe išmokti kažką naujo, o tavo pasaulėlio griūtis padovanos galimybę ant namo griuvėsių pasistatyti rūmus.

   38. Jeigu pasinėrei į tamsą – įsileisk į ją ir kitus.

   – Ne, jie visai nebūtinai sugebės tave iš ten ištraukti, tačiau šviesos, kurią jie atsineš savyje gali pakakti, kad suprastum, kur išėjimas...

   sakubona.lt

   Skaityti komentarus

   Ruslanas 2020 04 01 01:46

   Nuostabu! Pagirtina! Malonu skaityti ir pažinti šiuos žodžius! Būkite Palaiminti!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai