°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Kaip susitvarkyti su rudens melancholija?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-10-17 19:00:00

   Visame kame atrasti kažką gero ir gražaus – nėra rožiniai akiniai.

   Žinoma, šiųmetis ruduo kol kas nekvepia nei melancholija, nei liūdesiu, nei depresija. Tačiau mūsų dar laukia tamsusis lapkritis, vėjai ir lietūs, šlapdriba ir pirmieji šaltukai. Štai tada apima apatija, tingumas, nenoras ką nors veikti – taip ir iki depresijos netoli. Kaip įveikti šį rudenišką slogutį?

   Pirmiausia pakeiskite požiūrį

   Atvėsęs oras – ne problema, o puiki galimybė avėti naujus batus.

   Šaltas vėjas – ne bausmė, o galimybė apsirengti gražųjį paltuką.

   Lietus – visai ne bėda, o suteikta teisė pasivaikščioti po įspūdingu kokio nors garsaus dizainerio lietsargiu.

   Šiltojo sezono pabaiga – ne malonumų pabaiga,  o puiki naujų įvykių pradžia.

   Sutrumpėjusi šviesi diena – ne priežastis liūdėti, o galimybė kiek ilgiau pasivartyti šiltoje lovoje.

       

   Palepinkite save naujais pirkiniais

   Rudenį labai daug gražaus – įvairiaspalviai lapai šoka savo šokius, skruostą paglosto paskutinis šiltas saulės spindulys, ore blyksi besidraikančios voratinklių gijos. Gamta ruošiasi žiemai. Kaupiasi. Tą patį darykite ir jūs: susikaupkite geresniems darbams, profesionalumui, tikslo siekimui. Eikite į parduotuves, atsinaujinkite garderobą, paryškinkite jį rudens spalvomis. Parduotuvės – puiki terapija.

   Atraskite naujų pažįstamų

   Ruduo puikiai tinka naujų santykių užmezgimui. Organizmas pailsėjęs, kupinas vitaminų – tai reiškia, kad šiuo metu jūs turite pakankamai jėgų ir energijos atsargų. Per vasarą daugelis sulieknėja, numeta nereikalingus kilogramus, o oda įgauna sveiką spindesį. Šypsokitės bendraudami – gal jūsų šypseną pamatys jis ar ji?

       

   Griebkite darbus už ragų

   Dabar nėra kada verkšlenti ir liūdėti. Kol jūsų kolegos dūsaudami žiūrinėja vasaros nuotraukas, žavisi asmenukėmis, imkitės iniciatyvos. Pasisiūlykite vadovauti naujam projektui, pasiūlykite problemos sprendimo būdus ar naujas metodikas tikslui pasiekti.

   Mėgaukitės gamta

   Turite vaikų? Ruduo – mylimiausias vaikų metų laikas: vaikštinėkite parkuose, miške ar sodybose, leiskite laiką gamtoje: pietaukite ant upės kranto, spardykite lapus, lietingą dieną lankstykite popierinius laivelius ir plukdykite juos balose, grybaukite ir t.t. Nėra nieko smagiau po to tokių vaikštynių sėdėti namie ir gerti visiems šiltą arbatą, dalintis viena didele pica ar močiutės pyragu. Po tokių dienų žmoguje lieka vien tik teigiamos emocijos.

    

   Tobulėkite

   Dabar pats laikas naujoms pradžioms. Vis tolyn nukėlinėjote poreikį kažką naujo išmokti? Tapymą, mezgimą ar ką kitą? Pirmyn! Ruduo pats tinkamiausias metas. Daug lengviau ilgus darganotus vakarus leisti mokymuose ar užsiėmimuose nei sėdėti namuose. Tik svarbu išsirinkti tai, ko jūs tikrai norite, o ne ko nori, pavyzdžiui, jūsų draugė ar draugas.

   Sportuokite

   Pasirinkite kovų menus ar rytietišką gimnastiką, tai, kas moko medituoti ir valdyti vidines energijas. Rudenį sportuoti palanku iš fiziologinės pusės: nekamuoja nei beprotiškas karštis, nei paralyžiuojantis šaltis, ar, kaip dažniausiai būna pavasarį, organizmas nėra išsekęs. Jei nenorite ar negalite aktyviai sportuoti, atraskite tai, kad jums tiks ir patiks. Fizinis krūvis nugalės bet kokią apatiją.

    

   Skaitykite

   Prastu oru geriausias laiko leidimo būdas – su knyga rankose. Pasidarykite mėgiamos arbatos, patogiai įsitaisykite ir persikelkite mintimis į knygos pasaulį. Herojų gyvenimo vingiai privers pamiršti jus rudenišką melancholiją. Nepamirškite išjungti telefonu – net nesidomėkite, ką veikia kiti.

   Pasirūpinkite namais

   Pakeiskite ar atnaujinkite namų interjerą. Įsigykite naujas užuolaidas, perstumdykite baldus. Nedidelis būsto perstatymas ar naujos dekoro detalės pakels nuotaiką ir sukurs jaukumo bei naujumo nuotaikas.

   Neniurzgėkite, kad siūlome užsidėti rožinius akinius ir matyti tai, ko nenorite. Arba nematyti to, kas akivaizdžiai po nosimi. Visame kame atrasti kažką gero ir gražaus – nėra rožiniai akiniai. Tai normali gyvenimiška pozicija, padedanti objektyviai įvertinti realybę, pozityviai veikianti žmogaus protinę veiklą ir padedanti lengvai bei produktyviai dirbti.

   Skaityti komentarus