°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   Koledžo bendrabutyje narkotikai ir alkoholis keičiami meditacija, sveika mityba ir sportu

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-05-18 08:00:00

   Tinklaraštininkė Alexa Erickson dalinasi savo patirtimi bei pasakoja apie atliktą tyrimą ir jo rezultatus.

   Kai aš pagalvoju apie pirmus metus koledže, jaučiu disbalansą. Prisimenu, kad buvau sveikatingumo skatintoja, užsiiminėjau joga, maitinausi sveikai bei vertinau poilsį. Bet tai buvo tik mano vidinio pasaulio norai. Kitų įtaka mane pakeitė, tapau kitokia. Nesibaigiantys picų ištekliai, bemiegės naktys bei vakarėliai buvo smagu, bet kai apie tai pagalvoji geriau, aš neturėjau kito pasirinkimo. Toks gyvenimo būdas sukosi aplink mane ir nors aš išsliūkindavau į jogą ar į biblioteką mokytis, mane tos „linksmybės“ papirko. Aš svarstau, jei studentų miestelyje, kuriame gyvenau, būtų buvęs bendrabutis, skirtas žmonėms, ieškantiems pusiausvyros, ar būčiau jį pasirinkusi ir jei taip, kaip tai būtų pakeitę studijų laikus?

   Vermonto universitete, Burlingtone vienas didelis bendrabutis, talpinantis 700 studentų, yra paskirtas sveikai mąstantiems ir gyvenantiems studentams.

   Ši švari rezidencija netoleruoja narkotikų ir alkoholio, o tai reiškia, kad pavartojus šių medžiagų, būtumėt išmestas iš bendrabučio. Studentai, gyvenantys ten, gali naudotis sporto bei mitybos specialistų paslaugomis, nes bendrabutyje yra įrengta sporto salė. Taip pat gali gauti nemokamas smuiko pamokas, jogos treniruotes bei dėmesingo įsisąmoninimo kursus.

   Programą prieš tris metus pradėjo gydytojas – vaikų neuropsichiatras Jim Hudziak, kuris paprasčiausiai norėjo paskleisti žinią, jog rūpintis savimi, savo jauna sąmone yra privaloma.

   „Pati svarbiausia smegenų zona, atsakinga už dėmesio telkimą, emocijų labilumą bei sprendimų priimimą, dar net nėra pilnai išsivysčiusi“,- kalbėjo jis apie koledžo studentų smegenis.

   „Kai aš išgirdau apie tai, aš nekantravau pradėti studijas Vermonto universitete, tai tikrai mane sudomino“,- kalbėjo Azilee Curl, pirmų metų neuromokslų studentė. „Juk beprasmiška ik skaityti apie tai ir neišbandyti savo kailiu.“

   J. Hudziak teigia, jog Vermonto universitetas garsėja vakarėliais. Ši reputacija skatina išgėrimus, tad mokymosi įstaiga nori atsikratyti šios etiketės ir kovoti prieš rizikingą elgesį.

   „Jus priima į koledžą ir mes švenčiame tai, kad mažai išsivysčiusias, nepasiruošusias smegenis patalpiname į pavojingą aplinką“,- teigia J. Hudziak.

   Tačiau, ne visi palankiai žiūri į tokią programą.

   „Tai per daug varžytų mano gyvenimo būdą“,- sako 19-os metų Emily Bruggeman iš Hebrono, Konektikuto. „Aš mėgstu būti nepriklausoma, kai kalba eina apie gerovę ir panašius dalykus.“

   Pasak J. Hudziak, tie, kurie jau dalyvauja programoje, beveik visi pasirašo sutartį antriems metams.

   „Aš esu įsitikinęs, kad jauni žmonės, jei jiems tik suteikiamas šansas pasirinkti teisingai, taip ir padarys. Tačiau jie turi būti aplinkoje, kurioje šie pasirinkimai egzistuoja.“

   Pasak J. Hudziak, jo programa pritraukė aukštesniųjų mokyklų dėmesį ir daugiau kaip 20 įstaigų, įskaitant Niujorko universitetą, Tulano bei Bostono universitetai, kreipiasi patarimų. 

   Skaityti komentarus

   Propaganda 2019 18 05 11:27

   Šis straipsnis pažeidžia žiniasklaidos etiką. Pirma, klaidinantis pavadinimas, iš kurio galima daryti išvadą, jog neva Lietuvoje tai vyksta. Kadaise vienas portalas baisiu pavadinimu smogė, rašydamas apie mirusius kūdikius, nors tai įvyko kažkur Tailande ar pan. Iš pavadinimo turi būti skaitytojams aišku, kur tai vyksta. Antra, jei viename koledže tai vyksta (? šaltiinis vienintelis - kokia tai tinklaraštininkė), nereiškia, jog tokia tendencija, tad nėra ko čia džiaugtis. Yra daug blaivių sektantų ir daug girtų genijų bei atvirkščiai. Visko yra pasauly. Trečia, portalas, kuris deda vien tinklaraštininkų nemokamą medžiagą ir bns'us su elta'omis panašus į merdintį, kurio tikslas tik skleisti apie visiškai susikompromitavusią partiją propagandą. Kitaip tariant, tai "lazeika" propaganda, naudajama prisidengus neva žiniasklaidos portalu. Jūs nesate žiniasklaida, o jei funkcijos kažkiek ją primena, tai prašome laikytis etikos.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai