°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Psichologė Ramunė Murauskienė: Ką reiškia būti moterimi?

   Nuotrauka: Tomo Viršilos nuotr.

   2018-11-29 19:00:00

   Kai moteris suvokia savo didžiulę pareigą žmonijai ir atsakomybę, kuri atėjo jai su moteriška prigimtimi, baigiasi beprasmės prasmės paieškos.

   Dalyvauju lyties stereotipus griaunančiame projekte. Jaunų žmonių pasisakymai apžavėjo. Ypač vaikinų. Kurie, geriau už mus, dideles moteris, ir geriau už jaunas mergaites, jaučia lyties prigimties prasmę.

   Būti moterimi nėra lengva. Net kai eini lengvu keliu. Arba jo ieškai.

   Būti moterimi - tai nereiškia būti namų tvarkytoja. Tai tik reiškia, kad kuo daugiau švaros aplink tave, tuo daugiau energijos.

   Būti moterimi - tai nereiškia būti žemiau už vyrą. Tai tik reiškia - mokykis brėžti ribas net pačiuose brangiausiuose santykiuose.

   Būti moterimi - tai nereiškia būti vyro aptarnaujančiu personalu. Tai tik reiškia - išsaugok savo meilę vyrui, kuris, kai tu jam negamini, abejoja meile jam.

   Būti moterimi ir neturėti palaikančio vyro - tai būdas atrasti save ir Kūrėją savyje.

   Būti moterimi ir auginti daug vaikų - tai mokytis nepamesti savęs ir deguonies kaukę išmokti dėti, pirma, sau. Ir tik po to - kitiems.

   Būti moterimi - tai būti atsakingai už savo jausmus, o ne kaltinti kitus už nemalonias būsenas.

   Būti moterimi - tai mokytis kvėpuoti. Ypač kai sunku. Nes jei kas tave dusina, verta atrasti tą, kuris sugers tavo kvėpavimą, liks šalia ir toliau mylės.

   Būti moterimi - tai rodyti meilę tiems, ką vieną dieną pasirinkai mylėti. Ir jei esame vis dar kartu, vadinasi, pasirinkimas galioja. Vis dar galioja.

   Būti moterimi - tai išmokti gerbti vyriškumą ir įvairius jo pasireiškimus, palaikant gerumą, didvyriškumą ir drąsą. Ir nepataikauti feminizmui bei vyrų moteriškėjimui.

   Mielosios, mes be vyrų esame pražuvusios!

   Be išmintingų vyrų!

   Be vyriškų vyrų!

   Gerbkime juos. Nenaikinkime vyruose jų prigimties. Nekeiskime jų grubumo į moteriškumą. Norėkime ir reikalaukime vyrų būti gerais, patikimais, save kontroliuojančiais vyrais!

   Mes darome vieni kitiems didžiulę įtaką. Tiesa yra ta, kad dauguma vyrų tampa vyrais ne savaime, o tik išmintingų moterų atsidavimo dėka.

   Žmonos, mamos, sesės, tetos...

   Budinkime savo moteriškumą. Būkime dorovingos moterys. Ir viskas bus gerai!

   Skaityti komentarus