°C
   2022 12 04 Sekmadienis

   Tomas Gudėnas: Mokėti džiaugtis tuo ką turi yra labai sveika

   Nuotrauka: Tomo Gudėno asm. nuotr.

   Autorius: Tomas Gudėnas
   2022-09-25 11:00:00

   Tačiau vien to, dažnai neužtenka. Naudinga turėti ir ilgalaikius tikslus, bei svajones. Be tokių tiklsų ir judėjimo krypties gyvenimas dažnai jaučiamas kaip betikslis dreifavimas. Nuo atlyginimo prie atlyginimo, nuo savaitgalio iki savaitgalio. Visas tuščias laikas užkemšamas mažais malonumais, taip niekad ir nepajaučiant pasitenkinimo.

   Visi kas turi sau reikšmingas svajones, turi ir galimybės prie jų priartėti. Tačiau tam reikia kasdienio darbo ir tikslingo judėjimo. Kuo didesnė nugyvenamo laiko dalis turi stimuliuoti mūsų smegenis taip, kad jos leistų mums tapti tais kam svajonės išsipildymas yra įmanomas.

   Mūsų smegenys neįtikėtinai adaptyvios. Jos prisiderina prie aplinkos, gyvenimo būdo ir emocinio fono kuris mus supa. Visi stimulai kurie pasiekia mūsų smegenis nubrėžia gaires smegenų veikimui. Tai kas mums įvyksta ir tai ką pasirenkam, nulemia ateitį.

   Mes tampame tuo ką pamatom, išgirstam, galvojam ir padarom. Kai kurie įvykiai padeda pasiekti tikslus, atskleisti talentus, išpildyti svajones. Kiti įvykiai, verčia abejoti savimi, nekęsti žmonių, sukurti ligas. Susitikom su apkalbėtojais, pažiūrėjime gąsdinantį video reportažą, suvalgėm nesveiko maisto - protas generuoja mintis kurios aktualios depresijos, nerimo ir konfliktų lygmenyje.

   Kai žmogus paskaito knygą, išgirsta įkvepiančios muzikos, išklauso naudingą paskaitą - pasąmonė kurie idėjas leidžiančias gyventi geriau negu vakar.


   Sėkmė karjeroje, kūrybingumas, santykių sveikata ir asmeninės veiklos rezultatai pagerėja kai bendra psichinė būklė tampa optimali. O tai priklauso nuo to, ką darėm vakar, darom dabar ir darysim rytoj.

   Rūpinkimės tuo, ką veikiame su savo laiku. Nes nebranginamas laikas tampa nuopolio priežastimi. O štai savo būsenos globojimas atveria visus vartus. Kuo laimingesni esame, tuo daugiau laimės vartų galime atverti.

   Vienas efektyviausių būdų pagerinti savo psichinę būklę dabar, tai sąmoningumo praktikos. Sukurkime impulsą kuris leidžia mūsų smegenims orientuotis į gyvenimą sėkmėje, ramybėje ir džiaugsme.

   Skaityti komentarus