°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Žmonės iš jūsų praeities, su kuriais neverta bendrauti

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-10-21 19:00:00

   Kai bendraujame su mums nereikalingais ir kenkiančiais žmonėmis, atsisakome malonaus ir kokybiško bendravimo su bendraminčiais.

   Žemėje gyvena milijardai žmonių ir visi tokie skirtingi, kiek tik galime įsivaizduoti. Ir ne visi tarpusavyje sutaria. Todėl ar verta stengtis ir eikvoti jėgas dėl bendravimo su sau netinkančiais žmonėmis? Juk yra daugybė būtent mums tinkamų žmonių. Nereikia kęsti tų, su kuriais praeityje buvo sunku. 

   Senas draugas geriau nei du nauji – visi tai žinome. Tačiau psichologai tikina, kad kai kada nuo taip vadinamų senų draugų ar bičiulių geriau atsiriboti. Kokie žmonės iš praeities neverti jūsų dėmesio?

   Jus skriaudę mokyklos draugai

   Jei atvykote į klasės draugų susitkimą ir jus puolė bučiuoti, glėbesčiuoti ir plekšnoti tie, kurie mokykloje gadino jums gyvenimą, mandagiai pasisveikinkite ir palikite juos vienus su visais prisiminimais. Juk, kaip dažnai būna, jų atmintyje išlikę tik labai ryškūs mokyklinio gyvenimo momentai, o pajuokų ar patyčių epizodai visiškai išsitrynę. Bet juk jūs, priešingai nei jie, niekada nepamiršite to košmaro, kuriuo virto jūsų geriausi vaikystės metai. Gal dar ir dabar pašokate vidury nakties išpilti šalto prakaito susapnavę tironiškas vaikų patyčias. Todėl nereikia apsimesti, kad dabar viskas gerai, kad jūs visiems atleidote. Geriau išvis nesusitikinėti su tokiais žmonėmis nei, nors ir nevalingai, leisti jiems vėl taip pat elgtis.

    

   Draugės, kurios viliojo jūsų vyrą ar draugą

   Sako, moteriška draugystė neegzistuoja. Ir šį teiginį pagrindžia dailiosios lyties atstovės, be jokių skrupulų nuviliojusios savo draugių vyrus ir taip sugriovusios šeimas. Todėl jei tik gyvenime esate turėjusios tokių draugių, kurios kaip nors sugadino ar pakenkė jūsų ir mylimojo santykiams, vėl jas sutikusios neskubėkite bendrauti, draugauti ar keistis telefono numeriais. Nereikia jų vėl įsileisti į savo gyvenimą. Prisiminkite, kiek skausmo ir nevilties sukėlė jų elgesys, kaip sunkiai gijo jūsų širdis. Laikas viską sudėlioja į vietas, bet neverta atsiverti tiems, kas jau kartą sudaužė jūsų širdį – pirmai progai pasitaikius jie vėl padarys tą patį. 

       

   Verslo partneriai, palikę jus lemiamu momentu

   Žmonės, negalėję palaikyti jūsų tam tikroje situacijoje ar išspręsti kokį nors svarbų, naudingą klausimą, negali būti jūsų partneriais ir pretenduoti į bendradarbiavimą. O jei vis dar abejojate, ar suteikti jiems antrą šansą, prisiminkite prarastas galimybę ar sandorį ir tai, kad dėl jų kaltės jūs vienas turėsite viską sutvarkyti ir suvaldyti sudėtingą situaciją. Žinoma, labai sunku apsispręsti skirtis su draugais, su kuriais kartu pradėjote verslą – net jei vėliau jie jus apgavo. Tačiau psichologai primena, kad žmonės, apgavę vieną kartą, padarys tai dar kartą. Todėl toliau eikite be jų.

   Giminės ar kaimynai, apkartinę jūsų gyvenimą

   Taip, gyvenimas nenuspėjamas reikalas ir kartais nutinka taip, kad skaudžiausiai jus nuvilia patys artimiausieji. Pavyzdžiui, kokia nors tetulė kitiems giminaičiams išsijuosusi pasakoja, koks jūs nuo pat vaikystės negeras, neprotingas ir dar mušeika-chuliganas. Prisklausę tokių kalbų daugelis nuo jūsų nusisuko ir nustojo bendrauti, kviesti į giminės susitikimus. Visą laiką laužote galvą, ką gi blogo padarėte tai ilgaliežuvei tetulei. O priežastis, pasirodo, labai banali. Pirma, poniutė pavydėjo jūsų šeimai ir todėl bandė prieš jus nukreiti visą giminę. Antra, ji bando jus “išmesti” iš giminės, kad nepretenduotumėte į senolių palikimą. Taip, deja, gyvenime taip būna. Ji tikėjosi viena gauti visą turtą, todėl jums už nugaros plakė liežuviu. Arba, pavyzdžiui, kokia nors močiutė, atrodytų, tikras Dievo avinėlis, kaimynams skiedžia apie jus būtus nebūtus dalykus. Ne, jūs nieko blogo jai nepadarėte – tiesiog esate puikus kandidatas jos  nusivylimui gyvenimu bei pagiežai išlieti. Todėl tokius purvais besidrabstančius veikėjus geriausia pamiršti ir žiūrėti tik į ateitį.

    

   Pasirinkimas – tai atsisakymas. Kai pasirenkame viena, atsisakome kito. Kai bendraujame su mums nereikalingais ir kenkiančiais žmonėmis, atsisakome malonaus ir kokybiško bendravimo su bendraminčiais. Todėl geriau atsisakyti praeityje nemalonumų pridariusių žmonių ir gyventi su gerumą skleidžiančiais draugais.

    

   Skaityti komentarus