°C
   2020 09 24 Ketvirtadienis

   Žodžiai, blokuojantys smegenų veiklą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-10-31 21:00:00

   Egzistuoja frazės, kurias nuolat nuolat kartodami patys nesuvokiame, kokią žalą sau darome. Jos mums ugdo klaidingas nuostatas, blokuoja smegenų veiką ir neleidžia imtis veiksmų.

   Kai kurie žmonės net neįtaria, kokios pavojingos yra šios frazės ir kodėl svarbu atsikratyti įpročio jas tarti sau ir kitiems.

   Kokios šios pavojų keliančios frazės ir ką daryti, kad jos nekenktų?


   1. „Aš turiu sveikatos problemų.“

   Atminkite – absoliučiai sveikų žmonių nėra. Tik mes patys nusprendžiame, kiek esame sveiki. Yra daug pavyzdžių, kai judėjimo ar kitą negalią turintys žmonės tampa sporto šakų čempionais. Jie tiki, kad yra pakankamai sveiki tam ir pasiekia tai, ką užsibrėžia. Nesvarbu, kiek jėgų žmogus turi - svarbu, kiek stiprus jis jaučiasi. Jei jaučiatės ligotas, pirmiausia mokykitės valdyti savo emocijas. Gydytojų pastebėjimu, trys iš keturių pacientų serga ligomis, kurias sukelia neigiamos emocijos. Keisdami savo mąstymą ir ieškodami gyvenime teigiamų dalykų galite gana greitai pagerinti savo savijautą.

   2. „Man trūksta žinių.“

   Manote, kad esate nepakankamai protingas? Tuomet įsidėmėkite, kad jūsų mąstymo būdas ir darbštumas yra daug svarbesni nei IQ. Svarbu ne kiek žinote ir esate protingas, o kaip gebate savo turimomis žiniomis pasinaudoti. Atkaklumas, siekis išspręsti užduotis ir tikėjimas savo sugebėjimais yra daug svarbesni nei smegenys, turinčios didelį potencialą, tačiau mažai kantrybės ir darbštumo. Nesvarbu, kokia sudėtinga užduotis - visada atsiras būdas ją išspręsti. Svarbu tinkamas psichologinis nusiteikimas. Jis net 90% priartina sėkmę.

   3. „Aš jau per senas tam“ arba „Aš dar per jaunas tam.“

   Daugelis žmonių teisinasi amžiumi, nors iš tikrųjų yra daug garsių asmenybių, kurios pasiekė sėkmę jau brandžiame amžiuje. Pavyzdžiui, viena JAV dailininkė pradėjo tapyti sulaukusi 70 metų, kai mirė jos vyras. Pirma jos paroda buvo surengta, kai moteriai suėjo 80. O būdama 90-ties ji pradėjo uždirbti tiek, kiek negalėjo sutaupyti per visą savo gyvenimą. Todėl, jei manote, kad esate kažkam per seni, tiesiog paskaičiuokite, kiek produktyvių metų jums dar liko. Pavyzdžiui, jei jums 30, tuomet turite dar 80%  laiko kažką pasiekti. Jei jums 50 – turite dar 40% laiko ir tai, sutikite, pakankamai daug! Atminkite - bet kuris amžius tinkamas naujoms pradžioms. Tuo labiau, kad su amžiumi turite daugiau gyvenimiškos patirties ir daugelį dalykų gebėsite išmokti bei pritaikyti lengviau. Jaunumas tuo labiau negali būti kliūtis -juk patirtis ateina veikiant, o ne laukiant, kol bus daugiau metų. 

   4. „Man visada nesiseka.“

   Nevykėliškos mintys atima jėgas. Tuo tarpu sėkmė niekada nebūna atsitiktinė, nes žmogus pats planuoja, apgalvoja žingsnius ir siekia savo tikslų. Stenkitės ugdyti savyje lyderystės įgūdžius, galvokite apie save kaip nugalėtoją ir jus neišvengiamai lydės sėkmė. Pastebėkite, kad ir kiti į jus reaguoja pagal jūsų vidines nuostatas. Kai jaučiatės esą verti sėkmės ir pripažinimo, aplinkiniai taip pat tą junta ir atitinkamai su jumis bendrauja. 

   Aptarėme tik keletą pavojingų frazių. Jų yra gerokai daugiau, tačiau pagal pateiktus pavyzdžius galėsite jas atpažinti ir rasite būdų „nukenksminti“. Labai svarbu stebėti, ką kartojame sau bei kitiems ir laiku save sustabdyti!

   Skaityti komentarus