°C
   2021 12 02 Ketvirtadienis

   Tyrimas: ar galite ištreniruoti smegenis, kad šios rinktųsi sveiką maistą?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-07-22 08:00:00

   Tiesa, dauguma dietų nėra veiksmingos. Tačiau pasaulyje tiek daug žmonių, kurie stengiasi numesti svorio. Paprastai žmonės nustoja laikytis dietų, nes: A) jie būna išalkę B) jie trokšta saldžių arba riebių patiekalų. Daugelis nesveikų patiekalų ar maisto produktų gali sukelti priklausomybes, tačiau, kas būtų, jei galėtume ištreniruoti savo smegenis, jog šios rinktųsi sveikus produktus? Atliktas tyrimas teigia, kad tai įmanoma.

   Kai mes pasineriame į nesveiko maisto užburtą ratą, ilgainiui jis aktyvuoja smegenų atlygio sistemą, kuri reaguoja į riebius ir saldžius maisto produktus, todėl mes renkamės spurgą, o ne bananą. Tyrimas, kuris buvo išleistas „Nutrition & Diabetes“ žurnale, teigia, kad yra įmanoma ištreniruoti smegenis, kad šios norėtų valgyti sveikesnį maistą.

   Tyrimas

   Mokslininkai iš Tufts universiteto atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 13 sveikų, antsvorį turinčių ar nutukusių vyrų. Iš tų 13, 8 dalyvavo specialioje svorio metimo programoje, o likę 5 sudarė kontrolinę grupę ir buvo patalpinti į laukiančiųjų sąrašą.

   Mokslininkai, tam kad išsiaiškintų, ar programa pakeitė smegenų veiklą, prieš pradedant tyrimą ir po 6 mėnesių atliko magnetinio rezonanso tyrimus. Šių nuotraukų tikslas buvo patikrinti smegenų veiklą regione, vadiname dryžuotuoju kūnu. Manomo, jog būtent jis yra atsakingas už atlygio sistemą.

   Nuotraukos atskleidė, kad smegenys tų dalyvių, kurie laikėsi dietos, per 6mėnesius pasikeitė, lyginant su tais, kurie jos nesilaikė. Dietos pabaigoje jų smegenys į sveiką maistą reagavo pozityviau, o į nesveiką, pavyzdžiui, saldžius dribsnius ar skrudintą vištieną, mažiau nei tyrimo pradžioje.

   Šis tyrimas, žinoma, yra nedidelis; todėl reiktų atlikti daugiau tyrimų, kad patvirtintų ši rezultatus. Tačiau šiame tyrime buvo naudojama gana griežta dieta, kuri turėjo paskatinta smegenų atlygio sistemą trokšti sveiko maisto. Yra žmonių, kurie tiki, kad sveika mityba po kurio laiko suaktyvina šią smegenų dalį.

   Kai jūs renkatės sveiką maistą, jūs „šlamštą“ keičiate sveikata. Daugelis nesveiko maisto kelia priklausomybę, taigi pradėję valgyti sveikai jūs atsikratysite šios priklausomybės. Sveikai maitinkitės kurį laiką ir pastebėsite, kad nebenorite nesveikų maisto produktų taip, kaip jų norėdavote anksčiau. Greičiausiai atrasite naujas, sveikesnes mėgstamiausių patiekalų versijas, kurios padės jums pasijusti geriau, todėl ilgainiui trokšite jų.

   Sveikos mitybos paslaptis

   Jūs turite nuo kažko pradėti. Pabandykite pašalinti perdirbtus maisto produktus. Stenkitės gaminti daugiau. Jei produkto ingredientų sąrašas labai ilgas, o daugelio žodžių net negalite ištarti, geriausia mintis būtų vengti jo. Ir valgykite organinį maistą, kai tik galite. 

   Skaityti komentarus