°C
   2024 04 25 Ketvirtadienis

   J. Blažytė: Tankų detektyvas

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: J. Blažytės Facebook įrašas
   2023-01-21 15:55:00

   Vokietija Ukrainai nebeduoda tankų. Sako: pirmiau tegu Amerika duoda savo „Abramsus“, o paskui mes duosime savo „Leopardus“. Bet Amerika neduoda... Ukrainos ministras Andrei Melnik liepia Berlynui „nesislapstyti už svetimos nugaros“, o V. Zelenskis tiesiog prašo: „na duokite mums tuos tankus, mes gi juos naudosime gynybai, o ne puolimui“. 

   Bet Vokietija neduoda. Negana to, tokie Vokietijos Bundestago nariai, kaip Petr Bystron sako, kad tie keli šimtai tankų jokios naudos neduos, mat Rusija jų turi gal 10 000. Be to, jei mes prieš rusus pasiūsime savo tankus, tai gali atsitikti taip, kad Rusija su savo tankais ateis iki Berlyno, kaip tai atsitiko 1945-aisiais. 


   Leidinio Das Erste atlikta apklausa rodo, kad 46 proc vokiečių palaiko tankų perdavimą Ukrainai, o 43 proc yra prieš. Jaunoji karta, pasirodo, labiausiai prieštarauja tankų perdavimui. 

   Ir apskritai....

   Vokietijos Bundesvero karininkų sąjungos vadovas transliuotojui ZDF pripažino, kad Vokietijos armija daug maž „nuoga“, o situacija Bundesvere sunki, kaip niekada. 


   O čia dar JAV pulkininkas Daniel Davis sako, kad modernios NATO ginkluotės perdavimas Ukrainai situacijos nepakeis, nes be patyrusio ekipažo ir reikiamo aptarnavimo net pačios pažangiausios sistemos greitai pavirs į metalo krūvą. 

   O iš Amerikos kažkaip taip pat ateina „ne tokios“ žinios. Buvusi JAV žvalgybos darbuotojai kanalui Fox News teigia, kad dėl konflikto Ukrainoje JAV susidūrė su karinių priemonių krize, o šalis patiria pavojingą Javelin kompleksų trūkumą. 


   O čia dar ir Lenkijos generalinio štabo viršininkas R. Andrzejczak prasitarė, kad „ Ukraina gali neatlaikyti šio susidūrimo, nes Rusija išlieka didelė ir stipri. Rusai taip pat turi didžiules atsargas ginklų, daug pinigų ir didžiulį rezervą karių“.

   Gera žinia, kurią radau Telegram kanale, yra ta, kad JAV Prezidentas J. Bidenas pavasarį planuoja pulti Krymą. Aišku, jeigu nepamirš. 


   P.S. Dar karo pradžioje mūsų infuenceriai žadėjo, kad Putinas labai greitai nusilps ar net numirs ir mes laimėsim. Tik noriu kukliai paklausti: tai kada planuojamas tas laimėjimas?

   Skaityti komentarus