°C
   2022 12 04 Sekmadienis

   Jolanta Blažytė: Kultūrinė revoliucija

   Nuotrauka: rinkosaikste.lt nuotr.

   Autorius: Jolanta Blažytė
   2022-11-21 09:00:00

   Ukrainoje šiuo metu aktyviai vykdoma derusifikacijos programa, o kartu ir kultūrinė revoliucija. Vartomi net prieš keletą šimtmečių gyvenusių rusų literatūros klasikų paminklai, o, pavyzdžiui, Kijevo metro nuimti ilgą laiką čia stovėję A.Puškino, D. Mendelejevo, N. Gogolio biustai.

   Aktyvūs komjaunuoliai tikrina maitinimo įstaigas ir akylai stebi, kad čia nebūtų kokio nors meniu rusų kalba.

   Ši revoliucija vėl gi tarpusavyje kiršina Ukrainos gyventojus – mat vieni šį procesą vadina patriotizmu, kiti – švonderizmu. 

   Man tai, aišku, - jokių problemų. Atvykusi į Kijevą tikrai mokėsiu ukrainiečių kalba užsisakyti ir barščių ir lašinių. O jeigu kas nors ten mane pavadins „harna divčina“, tai mielai nusišypsosiu. 

   Kiek sunkiau bus O. Arestovičiaus žmonai, kuri visuose savo interviu kalba tik rusų kalba, nes ukrainiečių nelabai moka. O sklinda gandai, kad O. Arestovičius gali kandidatuoti sekančiuose Ukrainos prezidento rinkimuose. 

   Labai neramina tik vienas dalykas: mat Ukrainos kovotojų pusėje kariauja bent 20 proc. rusakalbių kovotojų. O kas bus, jei koks rusakalbis Ukrainos kovotojas nesupras ukrainietiškai kalbančio vado nurodymų ir vėl paleis ukrainietišką raketą ne rytų, o vakarų pusėn (tfu tfu tfu, kad tik ne ant Lietuvos)? 

   Kad nusiraminčiau, šį vakarą planuoju nerti į magnio druskų vonią, bet nežinau, kokias druskas geriau naudoti: magnio chlorido ar magnio sulfato? Šiuo atveju labai praverstų rusų mokslininko D. Mendelejevo lentelė, bet vėl gi nežinau: ar dar galima šia lentele naudotis, ar jau reikia ją, vardan kultūrinės revoliucijos, kišti į pečių....

   Skaityti komentarus