°C
   2021 09 24 Penktadienis

   Erikas Klaptonas atsisako groti ten, kur reikalingas vakcinacijos įrodymas

   Nuotrauka: GETTY IMAGES nuotr.

   2021-07-23 18:00:00

   Erikas Klaptonas pasakė, kad jis nekoncertuos jokiose vietose, kuriose iš klausytojų reikalaujama įrodymo, kad jie pasiskiepiję.

   Reaguodamas į Jungtinės Karalystės Vyriausybės pranešimą, kad vakcinacijos pasai turės būti pateikti, norint patekti į naktinius klubus ir renginius iki rugsėjo pabaigos, muzikantas paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad jis negros „jokioje scenoje, kur yra diskriminuojama auditorija“ ...

   „Jei nesuteikiama galimybė dalyvauti visiems norintiems, aš pasilieku teisę atšaukti savo pasirodymus.“

   Klaptonas pasidalijo pareiškimu per italų architekto ir Covido skeptiko Robino Monotti Telegram paskyrą. Ten buvo ir nuoroda į prieš karantiną nukreiptą Klaptono kūrinį su Van Morrison, „Stand and Deliver“, kuriame jie dainuoja: „Ar tu nori būti laisvas žmogus / Ar tu nori būti vergas?“.

   Gegužės mėnesį Klaptonas pasidalijo savo neigiama patirtimi po AstraZeneca skiepo per Monotti Telegram paskyrą, teigdamas, kad jis turėjo „sunkių“ reakcijų, kurios privertė suabejoti, ar jis vėl galės groti gitara.

   Dauguma žmonių, nenorinčių skiepytis nuo Covid, nerimauja dėl šalutinių poveikių ir to, kad vakcinos nebuvo tinkamai išbandytos, parodė 15 šalių vykusi apklausa, kurioje dalyvavo 68 000 žmonių. Apklausa veikė nuo praėjusių metų ir nustatė, kad iki 2021 m. kovo mėn. amžiaus grupėje iki 65 metų Jungtinėje Karalystėje labiausiai buvo pasitikima  Oksfordo / AstraZeneca vakcina, tačiau pradėjus skelbti šalutinius poveikius pasitikėjimas krito tarp visų amžiaus grupių žmonių. Nuo gegužės mėnesio jaunesniems nei 40 metų žmonėms JK buvo pasiūlyta alternatyva šiai vakcinai.

   Gegužės mėnesį Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra pranešė: „Mes vis dar teigiame, kad Covid-19 vakcinos AstraZeneca nauda yra didesnė už galimas rizikas. Vis dar gyvybiškai svarbu, kad pakviesti žmonės atvyktų skiepytis“.

   Tą patį mėnesį Klaptonas sakė radęs bendrą kalbą su Morrisonu, kurio žodžiai „aidėjo mano širdyje“. Išleidęs „Stand and Deliver“, Klaptonas pasakė, kad jis „tuojau pat buvo pašieptas ir niekinamas“.

   Kiti Klaptono pasirodymai JK vyks Karališkojoje Alberto salėje 2022 m. gegužę. Promenados vyks nuo liepos 30 iki rugsėjo 11 dienos be jokio socialinio atstumo. Dalyviai turės nurodyti savo skiepijimo ar imuniteto statusą.

   Skaityti komentarus